6.4

85 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (65.819 OY)

KONUSU

Vladimir Nabokov’un aynı isimli kitabının bir uyarlamasıdır. 1962 yılında Stanley Kubrick’in çok ses getirdiği filminin tekrar çevrimidir. 1997 yılında Adrian Lyne tarafından çekilen bu versiyonda başrolleri Jeremy Irons, Melanine Griffith, Dominique Swain ve Frank Langella paylaşıyor.

Jeremy Irons

Humbert Hu...

Dominique Swain

Dolores "L...

Melanie Griffith

Charlotte ...

Frank Langella

Clare Quilty

Keith Reddin

Reverend R...

Joan Glover

Miss LaBone

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 yıl önce

7 / 10

Çocukluğunda tam anlamıyla yaşayamamış olduğu aşkının kahramanı olan kadına benzer bir kadını, olgun yaşlarındayken odasını kiraladığı evin hanımının kızında görünce içine atmış olduğu hislerin tekrar uyandığı bir karakteri izliyoruz. Bu, artık hayatının kalanında ciddi mücadeleler vereceğinin bir resmidir. Bir yanda aşk, bir yanda onu diğer tüm zarar verecek etkenlerden koruma arzusu, bir yanda onun keşfedilmesini önleme isteği var. Aynı zamanda Lolita'nın deli ve çocuksu ruhu, kışkırtıcı olan hareketleri, üzerindeki odağın farkında olan duruşu ile Humbert'in tüm saymış olduğumuz duygularını yansıtabilmesi oldukça zorlaşmakta.

Filmde eleştirdiğim tek nokta, annenin ölüm sahnesinde Humbert'ın gösterdiği tepkiye, çevredeki insanların hiçbirşey demiyor olması. Sadece 1-2 dakika kadar bakıp, eve gidip dinlenmem lazım diyerek çekilmesi çok mantıksız bir sahneydi.

@didemkalayci

5 yıl önce

Kitaba sadık kalan uyarlamalardan, izlerken işlenen kitaptaki detayları görünce hemen hatırlayıp kitapla bağdaştırdım. Kubrick versiyonu izlemedim ama Humbert tam kafamdaki gibi ve mükkemmel oyunculuk

@lavinhoodie

7 yıl önce

8.9 / 10

Kubrick versiyonunu pek beğenmediğim için izlemek istedim.İyi ki de izlemişim.Tüm hisler o kadar iyi verilmişti ki anlatamam.Jeremy İrons'ın oyunculuğu tek kelime ile mükemmeldi.Genel olarak çok beğendim fakat her zevke hitap etmediği kesin.

@otlu_kek

10 yıl önce

Kubrick'in karakterleri kitaptakiyle daha bir uyumluydu sanki.Kitapta cılız bacaklı minik bir kız olarak anlatılan lolitayı filmde baya iricene bir kız olarak görünce baştan bir ısınamadım filme.Ama kubrick versiyonuna göre kitaptaki pek çok ayrıntıyı filme yedirmişler ve hikaye daha anlaşılır olmuş.Daha çok sevdim diyebilirim.

@poormf

12 yıl önce

9 / 10

Jeremy Irons ve Dominique Swain'ın oyunculuğunda Adrian Lyne'nin yönetiminde, çıplaklık kolaycılığına kaçmadan Humbert'in psikolojisini adı her ne ise , tutku, aşk, ihtiras, iliklerinize dek hissedeceğiniz sarıp sarmalayan, bir film.

9/10

@lowen

13 yıl önce

7.1 / 10

Stanley Kubrick versiyonunu izlemesemde,Adrian Lyne versiyonunu beğendiğim bir film..Tabi kıyaslama yapamıyorum ama Kubrick ustanın elinde de çok iyi olacağı açık...Filme gelirsek öncelikle Jeremy Irons resmen döktürmüş..13 yaşında bir kıza delicesine,tutkulu bir şekilde aşık olan bir yetişkin bundan daha iyi oynanamazdı ve Dominique Swain belki film çekildiğiinde 13 yaşında değildi ama bu filmin bu kadar iyi olmasında onun oyunculuğunun rolünün çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum..Tabii ki filmin ailece izlenebilecek bir film olmadığınıda belirtmekte fayda var..Nabakov'un çizdiği Humbert karakterine zaman zaman kızacak,zaman zaman da acıyacaksınız ..Aslında Humbert çocukluğunda bulduğu gerçek aşkı kaybedip,onu çok geç bulan ve ya da bulduğunu sanan bir karakter..Karakterin sevgili 'jüri üyeleri sözüyle',izleyenlerle buluşma anları iseona en çok hak verdiğimiz ve kendimize en yakınhissettiğimizanlar..Bir de ufak bir not;Lolita rolü i
... Devamı
Stanley Kubrick versiyonunu izlemesemde,Adrian Lyne versiyonunu beğendiğim bir film..Tabi kıyaslama yapamıyorum ama Kubrick ustanın elinde de çok iyi olacağı açık...Filme gelirsek öncelikle Jeremy Irons resmen döktürmüş..13 yaşında bir kıza delicesine,tutkulu bir şekilde aşık olan bir yetişkin bundan daha iyi oynanamazdı ve Dominique Swain belki film çekildiğiinde 13 yaşında değildi ama bu filmin bu kadar iyi olmasında onun oyunculuğunun rolünün çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum..Tabii ki filmin ailece izlenebilecek bir film olmadığınıda belirtmekte fayda var..Nabakov'un çizdiği Humbert karakterine zaman zaman kızacak,zaman zaman da acıyacaksınız ..Aslında Humbert çocukluğunda bulduğu gerçek aşkı kaybedip,onu çok geç bulan ve ya da bulduğunu sanan bir karakter..Karakterin sevgili 'jüri üyeleri sözüyle',izleyenlerle buluşma anları iseona en çok hak verdiğimiz ve kendimize en yakınhissettiğimizanlar..Bir de ufak bir not;Lolita rolü için ilk önce o yıllarda 16 yaşında olan Natalie Portman'a teklif götürülmüş,fakat Natalie Portman bu rolü kabul etmemiştir...
SPOILER

Lolita filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Lolita filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Lolita filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL