6.9

92 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (65.084 OY)

KONUSU
Tecrübeli kurtarma rehberi Jerry Shepard, Antarktikanın zorlu koşullarına rağmen bir gruba daha önderlik etmektedir. Ancak ölümcül bir kazadan sadece köpeklerini terk ederek kurtulabilir.

Yine de hayattaki en büyük dostlarını o kadar da kolay feda etmeye niyeti yoktur. Maceraperest ve güzel pilot K
... Devamı
Tecrübeli kurtarma rehberi Jerry Shepard, Antarktikanın zorlu koşullarına rağmen bir gruba daha önderlik etmektedir. Ancak ölümcül bir kazadan sadece köpeklerini terk ederek kurtulabilir.

Yine de hayattaki en büyük dostlarını o kadar da kolay feda etmeye niyeti yoktur. Maceraperest ve güzel pilot Katienin de desteğiyle benzeri görülmemiş bir kurtarma operasyonuna girişmeye hazırlanmaktadır. Üstüne üstlük Antarktikada yüzyılın en büyük kar fırtınası adım adım yaklaşmaktadır.

yazan - beyazperde - S.T.
Paul Walker

Jerry Shepard

Bruce Greenwood

Davis McCl...

Jason Biggs

Charlie Co...

Gerard Plunkett

Dr. Andy H...

Wendy Crewson

Eve McClaren

Duncan Fraser

Captain Lo...

Dexter Bell

Worker #1

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ezgi124

7 ay önce

İzlemeye kesinlikle değer!

@renkliboncuk

1 yıl önce

Gerçekten harika bir film. Çok güzel ve duygu dolu. Paul Walker’ı gördüğünüzde içinizde bir hüzün hissetmemenize imkan yok. Filmdeki içtenlik, onun güzel bakışları her şey harikaydı. Filmin herkesin yüreğinde derinden iz bırakacağı kesin. Mutlaka seyredin.
M

@mdoner

4 yıl önce

7 / 10

Filmin geneli 7, köpeklerin oyunculuğu 9, genel olarak ortanın biraz üstü bir film

@bigamist

8 yıl önce

8 / 10

Başroldeki köpekçiklerin müthiş oynadıkları film. Film boyunca ağlama Melis modunda kalakaldım erkek halimle. Zaten başrolde rahmetli Paul reyiz var onun her sahnesinde ister istemez içleniyor insan. Her ölüm erkendir de senin ki çok erken oldu be :(

@ozgurrr

9 yıl önce

8 / 10

bazen üzüntüden bazen sevinçten gözlerinizi yaşartan arşivlik bir film ..

bence paul walker'ın en iyi filmi ..

r.i.p. paul :(

@vfv

10 yıl önce

Arşivlik filmlerden biri olduğunu düşünüyorum. Öyle bir film ki tekrar tekrar izleseniz yine izlemek istersiniz. Yönetmen filmin çekim yerlerini avantaj haline getirip sürekli olarak Antartika kıtasının güzelliklerini bize gösteriyor.Çok az insanın yaşadığı kıta nın dondurucu soğukluğunu unutuyor insan adeta en azından bir kez oraya gitme isteği doğuyor. Kurtlar birçok filmde korku öğesi olarak kulllanılmıştı geçmişte. Vahşi ırk, Cadılar zamanı ve şuan aklıma gelmeyen bir sürü film.Ama bu filmde insanların içindeki hayvan sevgisini ortaya çıkartmak amaçlı kullanılmış. İnsan ister istemez hayvan sevgisi olmasa bile veya kurtlardan korkan biri olsa bile bu hayvanlara ısınıyor. Bu arada filmin gerçek olaylardan esinlenerek yapıldığını söylemekte fayda varçFilm bittikten sonra Antartikadaki keşifcilere ve kurtlarına adanmıştır diye bir yazı geçiyor. Film bir yerden sonra 2 farklı hikaye şeklinde para
... Devamı
Arşivlik filmlerden biri olduğunu düşünüyorum. Öyle bir film ki tekrar tekrar izleseniz yine izlemek istersiniz. Yönetmen filmin çekim yerlerini avantaj haline getirip sürekli olarak Antartika kıtasının güzelliklerini bize gösteriyor.Çok az insanın yaşadığı kıta nın dondurucu soğukluğunu unutuyor insan adeta en azından bir kez oraya gitme isteği doğuyor. Kurtlar birçok filmde korku öğesi olarak kulllanılmıştı geçmişte. Vahşi ırk, Cadılar zamanı ve şuan aklıma gelmeyen bir sürü film.Ama bu filmde insanların içindeki hayvan sevgisini ortaya çıkartmak amaçlı kullanılmış. İnsan ister istemez hayvan sevgisi olmasa bile veya kurtlardan korkan biri olsa bile bu hayvanlara ısınıyor. Bu arada filmin gerçek olaylardan esinlenerek yapıldığını söylemekte fayda varçFilm bittikten sonra Antartikadaki keşifcilere ve kurtlarına adanmıştır diye bir yazı geçiyor. Film bir yerden sonra 2 farklı hikaye şeklinde paralel bir işleyişle ilerliyor.Bu bölümlerde Kurtların yaşayıp yaşamayacagına dair düşüncelerimiz ve kurtların yaşam mücadelesi filmdeki tempoyu yükseltiyor. Kurtların birbirlerini sahiplenmesi, fedakarlıkları, kardeşliği, paul walker ile olan bağlılıkları ve filmin insanın hayvalara karşı olan bakışını olumlu yönde etkilemesi güzel dokunuşlar. Paul Walker den bahsedeceğim.Kurtlardan ayrıldığı süre içerisinde hiçbir şekile o dramatik havayı yansıtamamış ve berbat bir oyunculuk sergilemiştir.Ama kurtlarla birlikte olan sahnelerde onlarla uyumu da çok iyiydi. 10/ 8.0
B

@biberim

11 yıl önce

8.5 / 10

antartikada ki köpeklerinden ayrılma zorunda kalan jerry köpeklerinin orada kendisi olmadan hayatta kalamayacaklarını anlayınca geri dönmeye karar verir. ama bu okadar kolay olmayacaktır.zorlu şartlar altında bir yolculuk onu beklemektedir.
SPOILER

Kutup Macerası filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kutup Macerası filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kutup Macerası filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL