7.2

70 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (57.100 OY)

KONUSU
Genç Iris Henderson Balkanlar’da geçirdiği tatilinin ardından trenle ülkesine dönmektedir. Tren kötü hava nedeniyle yolda kaldığında yolcular küçük bir kasabadaki bir otele yerleşirler. Iris burada yaşlı bir kadın olan Miss Froy ile tanışır.

Havanın düzelmesiyle tren yolculuğunun yeniden başlamasın
... Devamı
Genç Iris Henderson Balkanlar’da geçirdiği tatilinin ardından trenle ülkesine dönmektedir. Tren kötü hava nedeniyle yolda kaldığında yolcular küçük bir kasabadaki bir otele yerleşirler. Iris burada yaşlı bir kadın olan Miss Froy ile tanışır.

Havanın düzelmesiyle tren yolculuğunun yeniden başlamasından bir süre sonra Iris Miss Froy’un ortadan kaybolduğunu ve onun kıyafetlerini giyen bir başka yolcunun olduğunu farkeder. Diğer yolculara bunu anlattığında müzisyen Gilbert hariç yolcuların hiçbiri Miss Froy’u hatırlamaz. Iris’e inanan Gilbert ona Froy’u bulma konusunda yardım edecektir.

Alfred Hitchcock’un komedi vurgusu taşıyan nadir filmlerinden biri olan The Lady Vanishes yönetmenin İngiltere döneminin sonunda önemli bir ticari başarı yakalamasını ve Hollywood’un dikkatini çekmesini sağlamıştı.
Margaret Lockwood

Iris Matil...

Michael Redgrave

Gilbert Re...

Paul Lukas

Dr. Hartz

May Whitty

Miss Froy

Naunton Wayne

Caldicott

Cecil Parker

Eric Todhu...

Linden Travers

'Mrs.' Mar...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@alperenn

2 yıl önce

6.9 / 10

froy-freud esprisi güzeldi ama ben şahsen işin biraz fazla karmaşıklaştırıldığını düşünüyorum, daha basit bir kurgu filmin çehresini daha olumluya çevirebilirdi. yine de bu türü ve hitchcock severleri hayal kırıklığına uğratmayacak bir film.

@cruachan

2 yıl önce

8.7 / 10

Daha iyi işlenebilirmiş sanki kurgu da gözle görünür eksiklikler var ayrıca gizemi biraz daha uzatılsa daha iyi olabilirmiş benim düşüncem, Fakat bunlara rağmen kötü film değil hatta tam aksine o zamana göre iyi bir yapım, Verdiği gerilimin gizemin yanında Alfred Hitchcock’un en eğlenceli filmlerinden biri belkide, Kesinlikle ustanın her filmi gibi bu filmide izlenmeli.

@filmist

4 yıl önce

7 / 10

Alfred Hitchcock olunca insan muazzam bir yapım bekliyor ancak bu filmde biraz eksiklik var alışageldiğimiz türden bir film değil ancak yinede kendini izleten merak uyandıran bir film.

@lucerus

9 yıl önce

7.1 / 10

Miss Froy'un gerçek mi yoksa hayal ürünü mü olduğu konusunda gerekli şüpheyi verememiş daha iyi kurgulanıp seyirci daha şüpheye düşürülebilirdi.

hitchcock'un diğer filmlerinin bir tık aşağısında olsada kaliteli sayılabilecek filmlerinden

@vfv

12 yıl önce

Alfred Hitchcock Yıl 1938. Yaklaşık bir asır önce(75 yıl) yapılmış muhteşem bir yapıt. Hatta o kadar muhteşemdir ki yaklaşık 1 asır(75 yıl) sonra bile amerikan filmlerine ilham olmuştur.Bunun somut örneği de 2006 yapımı başrolde Jodie Fosterin oynadığı Uçuş Planı adlı filmdir.Aralarındaki belirgin fark Ustanın filminin Trende, Jodie Fosterin filminin ise Uçakta geçiyor olmasıdır. Kaldığı otelde yaşlı bir bayanla tanışan genç bir bayan trenle ülkesine dönecektir.Tanıştığı yaşlı bayanlar aynı vagonda yolculuk ederler fakat uyuyakalmıştır ve uyandığında yaşlı kadının yanında olmadığını görür.Ve trendeki yolcular onu görmediğini iddia ederler. Bu genç kız hayal mi görmekteydi yoksa işin içinde başka şeyler mi var ? The Lady Vanishes Alfred Hitchcock un komedi türünü barındıran nadir filmlerinden biridir. Komedi ile gizem yanyana nasıl olur ? sorusunun cevabıdır bu film. Film en iyi yönetmen ödülünü almış. Buda Alfred Hitchcock un dünya sine
... Devamı
Alfred Hitchcock Yıl 1938. Yaklaşık bir asır önce(75 yıl) yapılmış muhteşem bir yapıt. Hatta o kadar muhteşemdir ki yaklaşık 1 asır(75 yıl) sonra bile amerikan filmlerine ilham olmuştur.Bunun somut örneği de 2006 yapımı başrolde Jodie Fosterin oynadığı Uçuş Planı adlı filmdir.Aralarındaki belirgin fark Ustanın filminin Trende, Jodie Fosterin filminin ise Uçakta geçiyor olmasıdır. Kaldığı otelde yaşlı bir bayanla tanışan genç bir bayan trenle ülkesine dönecektir.Tanıştığı yaşlı bayanlar aynı vagonda yolculuk ederler fakat uyuyakalmıştır ve uyandığında yaşlı kadının yanında olmadığını görür.Ve trendeki yolcular onu görmediğini iddia ederler. Bu genç kız hayal mi görmekteydi yoksa işin içinde başka şeyler mi var ? The Lady Vanishes Alfred Hitchcock un komedi türünü barındıran nadir filmlerinden biridir. Komedi ile gizem yanyana nasıl olur ? sorusunun cevabıdır bu film. Film en iyi yönetmen ödülünü almış. Buda Alfred Hitchcock un dünya sinemasına açılmasını sağlamıştır. 10/ 8.0
SPOILER

Kaybolan Kadın filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kaybolan Kadın filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kaybolan Kadın filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL