6.8

113 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (190.573 OY)

KONUSU
Mısır tarihi uzmanı arkeolog Dr. Daniel Jackson, araştırmaları sırasında çok eski bir geçit bulur. Bu geçit, başka bir gezegene açılmaktadır.

Albay O’Neil komutasındaki bir grup askerle birlikte geçitten diğer tarafa geçerler. Eski mısırı andıran bu gezegen, androjen yarı tanrı RA tarafından yönet
... Devamı
Mısır tarihi uzmanı arkeolog Dr. Daniel Jackson, araştırmaları sırasında çok eski bir geçit bulur. Bu geçit, başka bir gezegene açılmaktadır.

Albay O’Neil komutasındaki bir grup askerle birlikte geçitten diğer tarafa geçerler. Eski mısırı andıran bu gezegen, androjen yarı tanrı RA tarafından yönetilmektedir. Acımasız RA’nın eline düşen ekibin, kurtulmak için RA’yı altetmesi gerekecektir.

Sinemalarda büyük ilgi gören film, daha sonra Stargate SG-1 adı altında televizyon dizisi olarak ekranlarımıza gelmiş, O’Neil rolünü McGyver dizisinden tanıdığımız Richard Dean Anderson oynamıştı.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

2 yıl önce

6 / 10

Bu filme daha iyi oyunculuklar lazım. Ana ekibin dışındaki yan roller resmen çöp. Kabilenin başını çeken adamdan tutun Ra yı oynayanlara kadar. Her yerde aşırı baskıcı bir müzik kullanılmış. Film başta çok fazla şey görebilecekmişiz gibi başlarken yarıdan sonra resmen batırıyor.

@hrarchon

2 yıl önce

6 / 10

1994 için kendi dalında başarılı bir film. 55 Milyon $ bütçe ile kendinden sonraki yapımları izletmeyi başarmıştı.

@ustunkoru

6 yıl önce

5.3 / 10

zaten bilim kurgu izlemem de eşlik etmem icap etti.. oyunculuklar felaket, ve amerika’nın insanları özgürleştireceği destanı üzerinden abuk tahammül sınırlarını zorlayan gürültüde bir iş olmuş. karantina!i!

@dilarakrkmz

6 yıl önce

yerel halk ellerine silahları alıp adamları kurtarmaya geldiklerinde ışid cilere benzetmedim değil. İlk başlarda film çok farklı bir bilimkurgu seyrinde gitse de, sonrasında atmosferi bozuldu sanki . Bu arada ben Ra’yı pek beğenemedim. Hareketleri izlerken komiğime gitti. Beklediğim gibi değildi kesinlikle.

@yorgun_nihilist

9 yıl önce

8 / 10

ilk 1 saati oldukça gizemli geçen kesinlikle çok başarılı bir bilimkurgu, zekice ve özgün, sonu biraz klasik amerikanvari silah, dövüş işlerine sarması daha iyi bir puan elde edebilirdi.

@vfv

10 yıl önce

tv de defalarca verilen bir film. pek beğenmemiştim.

@sinan11

11 yıl önce

Seyrettiğim en iyi bilim kurgu filmlerinden biridir. 1994 yılında çekildiğine inanması güç geliyor. Stargate kökenli bir çok dizi filmde çekildi, favori dizilerimden olan Stargate SG-1 bu dizilerden biridir.
D

@drunkwiththefis

14 yıl önce

Amerika’nın Irak’a demokrasi götürme hedefini alttan allta faşist söylemlerini görmezden gelmeye çalışarak zamanında gönüllerimize taht kurmuştur. kaç kere izledim ben, kendim ve kuzenlerim bilmiyorum:)
SPOILER

Yıldız Geçidi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yıldız Geçidi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yıldız Geçidi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL