8.1

29 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (49.661 OY)

KONUSU

1492 İtalya’sında bir suç ailesinin destanı.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@gokhanbaskan

1 yıl önce

"15. yüzyıl ortalarında Papalık, Hıristiyan dünyasındaki eski otoritesini yitirmiş bulunuyordu. Bu durumda Papalık bütün dikkatini İtalya’daki toprakları üzerine topladı. Papalık, son derece maddi, siyasi amaçların esiri oldu. Avrupa’da erkini ve itibarını yeniden kazanmak için haçlı seferleri düzenlemekten başka çaresi yoktu." (Halil İnalcık)

Böyle bir dönemde, 1492 yılında Papa VIII. Innocent’in ölümüyle açıktan açığa yapılan pazarlıklarla, Papaların belki de en kötüsü Alexandre Borgia Papa seçilir.

Rönesans Dönemi’ne ilgi duymaya başladım şu sıralar.. Yunan-Roma sanatına geri dönüşün başladığı bir çağda politik sürtüşmelerle Hıristiyan dünyasını altüst edecek Reform Hareketi’nin de tohumu bu dönemde atılır. Ben de öğrendiğim bilgileri gözümde canlandırmak için döneme damgasını vurmuş bir entrikacı aileyi, Borgias’ı izlemeye başladım. İlk bölüm beklediğimden iyiydi. Gerçek karakterler, gerçek olaylar...

@havlayankuzu

9 yıl önce

Borgias,çok cesur bir dizi. Ancak ele alınan konuları işleyişi biraz yüzeysel. Büyük oranda Machivelli’nin Prens eserinden izler taşıyor. 1.sezon itibariyle, tarihi gerçeklerin arka planlarını çok naif bir dille işlediği kanaatindeyim. Cevapsız kalan,mantıkla uzlaşmayan çok nokta var.

Ama birçok insanı kızdarabilecek, erotizm dozu yüksek, seviyesiz bir tarih draması olarak,çok hızlı bir dizi. Heyecanla takip ediyorum :D

@darkscream

10 yıl önce

7.9 / 10

Tudors gibi sıkıcı bir diziden sonra bu sefer daha güzel bir dizi olduğuna ümit ettiğim ve zevkle izlemeye başladığım ama 3. bölümü ile tam bir rezalet olduğuna karar verdiğim dizi. 1453 ne kadar rezil bir mantıkla çekilmişse bu dizi de aynı mantıkla çekilmiş. Bölümün adı bile ’the moor’ moor kuzey afrikalılara denir rezil yönetmen. ağız/burun dalacam girişecem şu adamlara yahu arap değiliz biz anlayın artık şunu.

not: yine de iki sezon izledim :)

not2: 3. sezon süper olmuş :) anladınız siz :)
SPOILER

The Borgias dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Borgias dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Borgias dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL