8.4

37 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.8 (6.377 OY)

KONUSU
20. yüzyıl, psikanalizin babası Sigmund Freud ve mirasçılarının, modern aklın algı ve işleyişini kökünden nasıl şekillendirdiğine tanıklık etti. Dört bölümden oluşan BBC yapımı belgesel the century of the self Freudun insan algısı üzerine çalışmalarının, başta Amerika ve İngiltere gibi toplumun teme ... Devamı
20. yüzyıl, psikanalizin babası Sigmund Freud ve mirasçılarının, modern aklın algı ve işleyişini kökünden nasıl şekillendirdiğine tanıklık etti. Dört bölümden oluşan BBC yapımı belgesel the century of the self Freudun insan algısı üzerine çalışmalarının, başta Amerika ve İngiltere gibi toplumun temel eğlimlerini kontrol altında tutarak kalkınmayı amaç edinmiş ülkelerde, halkla ilişkiler ve siyaset kurumları tarafından rıza imalinde nasıl kullanıldığını konu ediyor. Belgesel başta Freud, kızı Anna Freud ve yeğeni Edward Bernaysin fikir ve yöntemleri ekseninde tüketim toplumunun ve temsiliyetçi demokrasinin yaradılış süreç ve metodlarını sorgularken, modern insanın ayna aşkını da gözler önüne seriyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zett

9 yıl önce

10 / 10

Günümüzde halkların nasıl manipüle edildiğini bilmeyen kalmayana dek abartılması, hatta periyodik olarak caddelerde-sokaklarda gösterilmesi gereken belgesel. Gerçeklerin miadı dolmaz, miladı dolabilir belki bak ondan emin değilim.
A

@ahmet_beyin_cek

9 yıl önce

1 / 10

güzel bir belgesel ama günümüzde halkların nasıl manüpile edildiği artık gayet net biliniyor. bilgi için izlenebilir ama yeni ufuklar açacağını sanmıyorum. artık miladını doldurmuş bir belgesel yani. bu kadar abartılmasına gerek yok.

@ustilago

10 yıl önce

7.3 / 10

Freud öyle büyük bir bilim insanı degildr. söylediği binlerce sözün özeti erkekler penisiyle düşünür.onu gafeede okey oynayan ahmet abide diyor.tek fark freud penis derken ahmet abiler y....k diyor. olay bu büyütlecek bir insan degil film einstainin övdüğü kadar var...

@kuskucusomon

10 yıl önce

bir oturuşta izledim, biterken bayılmışım.

@yejades

10 yıl önce

Dünyayı Freud ailesi tuzağa düşürmüş de haberimiz yokmuş. Vay anasını arkadaş.

@otlu_kek

10 yıl önce

8 / 10

bu freud ailesi ne acayip ne çakal insanlar barındırıyormuş.O kadar ilginç noktalar var ki( kadınlara nasıl sigara içirebiliriz kısmı ve analizler) sonuna kadar merakla izletiyor.

@ninadelaluna

10 yıl önce

9.4 / 10

Belgeselde Freud ailesinin ( Sigmund F. Anna F. ve Edward Bernays'in) halka ilişkilerin kurulmasında, propaganda çalışmalarında, Nazi Almanya'sında, CIA beyin yıkama çalışmalarında, tüketim kültürü ve seçim çalışmalarındaki etkilerinin ne denli güçlü olduğu gözler önüne koyuyor. İzlenmesi gereken bir belgesel. Manipüle ediliyor olsak da gözlerimiz bir nebze açılabilir.

@sagaris

10 yıl önce

8.8 / 10

Psikoloji,sosyoloji , halkla ilişkiler ,reklamcılık ,psikiyatri ilgi alanlarınızsa bu belgesel izlenmesse olmaz.Bilimden, psikoloji ve psikiyatriden, reklamdan, iktidardan, çağdan neden korkmamız gerektiğini görmek için izlenmeli.
SPOILER

Ben Devri dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ben Devri dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ben Devri dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL