7.1

29 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (10.139 OY)

KONUSU
Arthur Simon Simpson, Yunanistan Kavala’da yaşayan tembel orta yaşlı adam, havaalanında turistlere ucuz hatıra eşyaları satmaktadır. Sonra onlara araba servisi yapar, aynı zamanda da değerli eşyalarını çalmaya çalışır. Potansiyel kurbanlarından biri ise hırsız Walter Harper’dır. Walter, Topkapı Sara ... Devamı
Arthur Simon Simpson, Yunanistan Kavala’da yaşayan tembel orta yaşlı adam, havaalanında turistlere ucuz hatıra eşyaları satmaktadır. Sonra onlara araba servisi yapar, aynı zamanda da değerli eşyalarını çalmaya çalışır. Potansiyel kurbanlarından biri ise hırsız Walter Harper’dır. Walter, Topkapı Sarayı’ndan turistlerin görmesi için camlı çerçeve içinde sunulan, Padişah II. Mehmed’in zümrütle kaplı hançerini çalmayı planlamaktadır. Walter ve çekici arkadaşı Elizabeth Lipp, Simpson’ı Amerikan limuzinini Atina’dan İstanbul’a götürmesi için kiralar.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@seko

9 yıl önce

Daha Çok Hazinelerimiz Var

Osmanlı`nın hazinelerini çalmakla bitiremediler. Gerçi eski kültür bakanı Ertuğrul Günay döneminde bayağı bir eser toplanmıştı takip edebildiğim kadarıyla. Zamanında korumadık elimizden kaçırdık ancak günümüzde restorasyon adı altında tarihi yerlerimiz olmadık şekillere sokuluyor. Bu film vasıtasıyla bunu söyleyip rahatladım. Oh!

1964 yılının İstanbul`una geziyoruz filmde. (böyle gökdelenler filan yok.) Ben çok beğendim şahsım adına şehri güzel yansıtmışlar. Filmde başarılı tam bir macera filmi. Bazı ufak tefek mantıksızlıkları var ancak bunlar izlerken gözümüzün içine batmıyor. Aslında filmin en büyük rahatsız edici yanı Melina Mercouri`nin ses tonu. Ayrıca Türk Sinemasının isimsiz kahramanlarında Ahmet Danyal Topatan`ı görmek bu filmde ayrı bir keyif oldu benim için.

Puanım: 7

@eloy

15 yıl önce

Bir zamanlar Cnbce\’de yayınlanmıştı bu film. İçerisinde bir çok Türk filmlerinden tanıdık sima/figüran görmek mümkün.

İçerisinde bir de yağlı güreş turnuvası filan bulunmaktadır. Lakin arkada fonda çalan bir ton arabik müzik zevkinizi kaçırabilir.

Topkapı Sarakayı\’nın çatılarında koşturan soyguncular filan enteresandı. İzlediğimde merak ettiğim şey ise filmde var olduğu gösterilen savunma sistemlerinin gerçektende (o dönem için) var olup olmadığı idi. Hayır soyacağımdan değil de insan merak ediyor yani:)))
SPOILER

Topkapi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Topkapi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Topkapi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL