Günaydın Vietnam

(1987)

Good Morning, Vietnam

Film 2 Saat 1 Dk. Biyografi, Komedi ABD

7.1

136 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (141.286 OY)

KONUSU
Günaydın Vietnam, 1987 yapımı Amerikan sinema filmi. Kara mizah türünün güzel bir örneği olan filmin yönetmenliğini Barry Levinson yapmış. Başrollerinde Robin Williams ve Forest Whitaker oynuyor.

Ünlü bir DJ olan Adrian Cronauer, ordu tarafından sabahın erken saatlerinde yayınlanan bir radyo şovu i
... Devamı
Günaydın Vietnam, 1987 yapımı Amerikan sinema filmi. Kara mizah türünün güzel bir örneği olan filmin yönetmenliğini Barry Levinson yapmış. Başrollerinde Robin Williams ve Forest Whitaker oynuyor.

Ünlü bir DJ olan Adrian Cronauer, ordu tarafından sabahın erken saatlerinde yayınlanan bir radyo şovu için getirtilir. Cronauer, önceki ciddi ve sıkıcı havadalgalarını, mizah ve hippi nağmeleriyle dolu yaylım ateşiyle yok eder. Askerler tarafından çok sevilir, ancak üst yönetim içinde öfke uyandırır. Bilmeceler, inanılmaz eğlenceli fıkra bombardımanları ve 60?ların hitleriyle dopdolu film, Cronauer?in sıkı Saigon macerasının ortasında bir dünyanın nasıl deliye döndüğünü gösteriyor. Cronauer Vietnam Savaşı sırasında askere yollanır ve Saygon’daki Amerikan radyosunu kendine özgü yayınlarıyla tam bir show’a çevirir. Film, savaşın dehşetine, komedinin ve iyimserliğin çerçevesinden bakıyor. Barry Levinson’un 1987 yapımı ünlü filmi, çılgın temposuyla savaşı dekor alan kara-mizah başyapıtı.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
G

@gwaihir0

1 yıl önce

9 / 10

Güzel filmdi. Hele ki Richard Nixon sahnesinde çok güldüm.

@sinemaseyircisi

4 yıl önce

Başyapıt ama kanım kaynaşmadı,vicdanım rahatsız oldu.

@camerman

8 yıl önce

7 / 10

Gooood morninnnnng vietnaaaammmm...ABD'nin Vietnam savaşına anlamsız,gereksiz bir şekilde girmesini ancak komediyle izah edilebileceğini gösteren bir film olmuş.Ve buna sebep olanlara usta bir aktörle cevap vererek siz buna layıksınız demek istenmiş.Hollywood'un en çok sevdiğim yanlarından birisi de her zaman olmasa da bazen kendi ülkelerinin yanlışlarını göstermekte çekimser kalmamaları.

@deranged0

8 yıl önce

Vietnamlı çocukların kurşuna dizildiği, Vietnamlıailelerin evlerinin bombalandığı, geride kalan kanlı ayakkabı ve fonda çalan Louis Armstrong - What a Wonderful Worldsahnesi ile gözümde efsaneleşen film.

@aleste

8 yıl önce

filmde barı işleten adam tüm amerikan askerlerini earl olarak görür. hepsi aynıdır onun için bir farkı yoktur. barda kavga çıkaran dürzülerden birinin adı da earl’dür. yönetmen bize askerlerin genelini ufak bir parça ile anlatmıştır. her ne kadar hoşgörü gösteriyor gibi dursalarda da tüm askerler onlara göre piece of shit’tir.

@onur4444

9 yıl önce

8.7 / 10

keşke vietnam'lı kadınAdrian Cronauer'ı reddetmeseydi de birlikte olabilselerdi...tek taraflı aşk işte...

@horrorpheliac

12 yıl önce

O ki, izlerken sizleri hem sinirlendirip hem de güldürebilecek nacizane filmler arasına girer. Düşünüp entel entel sisteme hakaretler etmenizi sağlarken bi karede, hemen akabinde unutturabiliyor bir diğer kareye geçince.

Öyle tatlı, çok bir filmmiş, geç izlemek kötü olmuş.
K

@kremedios

14 yıl önce

7.3 / 10

ilk başta sıkıcı olduğunu sansak da güzel film.
SPOILER

Günaydın Vietnam filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Günaydın Vietnam filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Günaydın Vietnam filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL