7.7

527 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (57.857 OY)

KONUSU
Bir intihar girişiminin ardından psikiyatrik tedavi gören alkol ve uyuşturucu bağımlısı Cahit, 40 yaşlarında, Türk kökenli bir Alman’dır. Doktoru ona "İntihar, hayatına nokta koymanın tek yolu değildir" dediğinde yaşama yenidne başlaması gerektiğini anlar. Yine bir Türk olan Sibel, genç ve güzel bir ... Devamı
Bir intihar girişiminin ardından psikiyatrik tedavi gören alkol ve uyuşturucu bağımlısı Cahit, 40 yaşlarında, Türk kökenli bir Alman’dır. Doktoru ona "İntihar, hayatına nokta koymanın tek yolu değildir" dediğinde yaşama yenidne başlaması gerektiğini anlar. Yine bir Türk olan Sibel, genç ve güzel bir kızdır ve tutucu ailesinin baskısı onu da bir intihar denemesine sürüklemiştir. Sibel, ölmeyi denemek yerine başka bir kurtuluş yolu getirir aklına: yeni tanıştığı Cahit’ten onunla evlenmesini ister!

Hayatına biraz olsun anlam katmak, biraz da kıza yardım etmek isteyen Cahit bu teklifi kabul eder. İlk başta tek paylaşımları, birlikte oturdukları küçük daire olan ikiliye, kaderin oynayacağı bir oyun vardır elbette: aşktan kaçabilir misiniz?

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@theotan

1 yıl önce

7.4 / 10

aşklarından hiç şüphe etmedim, öyle güzel yansıtmışlar ki seyirciye... sanki dünyaya gözlerini yeni açmış ve her şeyden ürken iki yavru köpek gibilerdi. birbirlerine alışmaları, bağlanmaları, aşkları.. fizikötesindeymişim gibi hissettirdi. zaten o yemek sahneleri içimde bir huzur ışığı patlatıyor, imreniyorum..

@samsaara

1 yıl önce

9 / 10

Böyle aşk filmi olacaksa aşk filmleri hayranı olabilirim. Romantik filmler çok tarzım değil ama bu çok başka. Harika detaylar var. Tek sorunum planların çoğu yarıda kesilmiş gibiydi. Sanki bı cümle daha soylenecekti ama kesmişler gibiydi ama onun dışında en sevdiğim filmler arasına girdi. Bu zamana kadar nasıl izlememişim dedirtti. Tek kelimeyle bayıldım. Birol ünel gerçek anlam da hakkını vermiş onu ayrıca çok beğendim.

@whenthefigbloom

1 yıl önce

Filmde Cahit ve Sibel'in birbirine yavaş yavaş bağlanışları ve aşkları çok gerçekti.Romantik film adı altında izledim tatlıydı.Aile ile izleyebileceğiniz bir film değil

@sapandayumurta

2 yıl önce

Başrolde “Trevor Philips” oynuyor. Zorlu bir görev almış.

@yigithan300

2 yıl önce

8.4 / 10

Ne yaşarsanız yaşayın aşkın peşinden gitmenin bir sınırı var eğer başkalarının canını yakmaya başlarsanız aşkınız zalimlikten başka bir şey olmaz. En doğru karar bazen fedakarlık ve yalnızlık gerektirir. Hayat öyle bir şey ki yarın ki kimliğimiz bugün ki kendimizi tanımayacak hale getiriyor bizi.

@thecherrynight

2 yıl önce

10 / 10

film boyu o kadar keyif aldım ki. bu kadar absürt ve gerçek dışı gibi duran bir hikaye nasıl bu kadar gerçek olağan ve içten hissettirebilir bilmiyorum. zaten yıllardır o yemek sofrasını kurdukları sahneye aşığım. sonunu bu kadar leş ve özensiz bitirmeselerdi sonsuza dek başucumda saklardım bu filmi. büyümeye çalışan ama asla başaramayan iki küçük çocuklardı sanki. bütün kirliliğin arasında da nedense sevgileri bana çok dokundu. çocuksu yanı dokundu. ama kardeşim hani o son olmuş mu cidden?

@didemkalayci

5 yıl önce

7.5 / 10

Müzikleri harika öncelikle, ve her filmin bence damakta bıraktığı bir tat vardır bu filmde de çok değişik şeyler hissettim. Birol Ünelin oyunculuğu ve fazlasıyla karizmatik oluşu filme bir artı olmuş

@pasaportkahvesi

5 yıl önce

8 / 10

Ben bu filmi nasıl kaçırmışım bilmiyorum ama iyi ki izledim. Birol Ünel'in oyunculuğu ise beni benden aldı. Son olarak biber dolması ve rakı sahnesinde beni bitirdiler. Düştüm, kalkamam artık. Yine mi güzeliz yine mi çiçek..
D

@didilyos

8 yıl önce

9 / 10

Bu filme birsürüetiketleme yapılmıştı(negatif anlamda). Hala anlamış değilim neden olduğunu, bence muhteşem film. Bende yeri çok farklı.

@muratdylan

10 yıl önce

8.3 / 10

istanbul otogarıdan çağlar turizm'e ait sarı bir otobüs kalkar mersine. 37 numara, cam kenarında cahit tomruk oturur. öylesine buruk bir bakışıyla gelir ki filmin sonu, durup durup hala cahit'in mersin'de yalnız başına ne yaptığını düşünürüm. bu da birol ünel'in cahit tomruk karakterini nasıl yedire yedire oynadığının kanıtıdır bana göre.

@koftepatates

10 yıl önce

9.5 / 10

iyi senaryo, iyi oyunculuk ve iyi yönetmenlik. sen ne güzel ve geç kalmış bir filmsin duvara karşı.

ayrıca sanat filmlerinin sonunda gelmeyen tüm kadınlara lanet gelsin.

@fruit_fly

10 yıl önce

8.3 / 10

İzleyenine kastı olan -onu dağıtmaya ant içmiş- iki sınırda kişiiğin aşk öyküsü.

@ustilago

10 yıl önce

7.8 / 10

Yıllar sonra tekrar izledim. Filmin adının niçin duvara karşı oldugunu ancak 30 yaşında anlaya bildim. Hay çok yaşa fatih akın. O nevi şahsına münhasır kişi birol ünel i saygıyla anıyorum. Gayet tabii müzikler de çok hoş.

saygılarımla.
K

@kutadgu

10 yıl önce

8 / 10

Bazı malum sebeplerden dolayı filmi yeni izledim. Malum sebep derken, Sibel Kekilli'den bahsediyorum. Bir film "magazinsel" ögelerle çok öne çıkartılınca filme karşı soğuyorum açıkcası ve "Duvara Karşı"ya soğukluğum 10 yıl sonra bitti. Fatih Akın bence büyük iş kotartmış. Sağlam senaryo, üst düzey oyunculuk ve "kültür" sıkışmasını anlatımındaki başarısı itibariyle çok iyi bir izlenim bıraktı bende film... Fatih Akın'a tekrar dönüyorum; ki heşerimdir kendisi. Helal olsun...
C

@cyborg

10 yıl önce

''punk ölmedi...''
SPOILER

Duvara Karşı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Duvara Karşı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Duvara Karşı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL