Lumiere Ve Ortakları

(1995)

Lumière and Company a.k.a Lumière et compagnie

Film 1 Saat 28 Dk. Belgesel, Dram Fransa, Danimarka 19 Nisan 1999

5.8

9 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (3.219 OY)

KONUSU
Bu sinemacıların hepsi, Lumiere kardeşlerin elden geçirilmiş bir kamerasını kullanarak kendi "Lumiere" filmlerini çektiler. Bu kısa filmler her ne kadar tamamen farklı mekanlar, yaklaşımlar ve üsluplar sunsa da, hepsi de bir Lumiere filminden bir noktaya değiniyor. Bu "Lumiere" tarzı sekansların ara ... Devamı
Bu sinemacıların hepsi, Lumiere kardeşlerin elden geçirilmiş bir kamerasını kullanarak kendi "Lumiere" filmlerini çektiler. Bu kısa filmler her ne kadar tamamen farklı mekanlar, yaklaşımlar ve üsluplar sunsa da, hepsi de bir Lumiere filminden bir noktaya değiniyor. Bu "Lumiere" tarzı sekansların aralarında ise yönetmen Sarah Moon’un çektiği, sinemanın ataları ile bugünkü kaşiflerini etkili bir şekilde bir araya getiren parçalar bulunuyor.

Film, Lumiere kardeşler tarafından icat edilen sinematograf kulanılarak çekilen 41 uluslararası yönetmenin kısa filmlerinden oluşmaktadır.

Filmler için geçerli üç kural vardır:

1. 52 dakikadan uzun olamaz.

2. Senkronize ses kullanılmayacaktır.

3. Üç çekimden fazla yapılmayacaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 yıl önce

6 / 10

Yönetmenlerden bir tanesinin dediği gibi, "ben sinema dinine inanıyorum. Bu kamera ile çekim yapmakta bu dinin bir parçasıdır". Filmdeki bir çok yönetmen bu kamera ve kurallar ile çekim yapmayı kabul etmiştir. Film boyunca bu filmleri izlerken aynı zamanda yönetmenlerin hepsine sorulmuş olan, sinema ölümsüzmüdür? Neden film çekiyorsunuz? Sinema herşeyi yansıtabilir mi? gibi sorulara yönetmenlerin verdikleri cevapları görüyoruz. Açıkcası filmin son yirmi dakikalık kısmını çok beğendim. Özellikle müzikler ve gösterilen çekimler harika uyumluydu.
SPOILER

Lumiere Ve Ortakları filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Lumiere Ve Ortakları filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Lumiere Ve Ortakları filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL