8.3

417 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.2 (534.203 OY)

KONUSU

Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
D

@daryl_dixon

1 ay önce

9.5 / 10

benzeri olmayan bir soygun dizisi ve kesinlikle izlenmesi gereken bir baş yapıt

@serkanaydemir

2 yıl önce

8.5 / 10

Ne bekliyordunuz ki...

Harika olmasa da Netflix'in yaptığı ender iyi dizilerden. İspanya halkını da sinema sektörünün başarılı işler yaptığı ortada. Her sezon da gayet heyecanlı. İçinde saklı sistem eleştirisi ya da komünist hava herkesi içine çekiyor bir şekilde. Ha tabii her fakir komünist her zengin de kapitalist düzeni ister ama nasıl olursa fakirler kapitalistleri zenginlerse komünist dernekleri destekler. Dizi bu eğlenceli oyunu bizlere yine hatırlatıyor.

Oyuncular gayet iyi. Bence dizinin en başarılı yanı oyuncuları. Birkaç oyuncu dışında desek daha doğru tabii. 5 sezonu da izledim ve oturup izleyecek dizi sınıfına rahat girecek bir dizi. Öyle boşa zaman izlemeyin diyenlerden uzak durun. Bir de unutmayın, her dizi aptallıklarla doludur. Öyle şu saçma bu saçma demek yerine ne derece iyi yönleri var demek daha haklı kıyaslama olacaktır. Sinema sektöründe ülkemiz de çok iyi iken -ekonominin çöküşü- artık iyi işler yamak zor o
... Devamı
Ne bekliyordunuz ki...

Harika olmasa da Netflix'in yaptığı ender iyi dizilerden. İspanya halkını da sinema sektörünün başarılı işler yaptığı ortada. Her sezon da gayet heyecanlı. İçinde saklı sistem eleştirisi ya da komünist hava herkesi içine çekiyor bir şekilde. Ha tabii her fakir komünist her zengin de kapitalist düzeni ister ama nasıl olursa fakirler kapitalistleri zenginlerse komünist dernekleri destekler. Dizi bu eğlenceli oyunu bizlere yine hatırlatıyor.

Oyuncular gayet iyi. Bence dizinin en başarılı yanı oyuncuları. Birkaç oyuncu dışında desek daha doğru tabii. 5 sezonu da izledim ve oturup izleyecek dizi sınıfına rahat girecek bir dizi. Öyle boşa zaman izlemeyin diyenlerden uzak durun. Bir de unutmayın, her dizi aptallıklarla doludur. Öyle şu saçma bu saçma demek yerine ne derece iyi yönleri var demek daha haklı kıyaslama olacaktır. Sinema sektöründe ülkemiz de çok iyi iken -ekonominin çöküşü- artık iyi işler yamak zor olsa da bu tarz dizileri Netflix'e çıkartmak umuduyla.

Keyifle izleyeceksin.
İyi seyirler.
Saygılar.

.

@jinxquinzel

2 yıl önce

Yıllar önce popüler olmuştu ama ben yeni izleyebildim. Çok dizi izleyen biri değilim ama bitirene kadar bilgisayarın başından kalkamadım. O derece akıcıydı. Profesör karakterine çok bağlandım. O ne tatlılıktır öyle. Berlini oynayan aktör de çok başarılı bence. Karakteri çok iyi yansıtmış. Onun dışında Bella Ciao şarkısını diziye çok yakıştırdım. Tarif edemediğim hisler uyandırdı içimde. Dizinin kötü yanı ise göz ardı edilemeyecek kadar çok mantık hatası olması. İzlerken insanın sinirleri bozuluyor. İlk iki sezonu izledim devam eder miyim bilmiyorum ama genel olarak bakacak olursam beğendim. Sardı. Vakit geçirmeye bire bir.

@masquerade

2 yıl önce

bu dizi ilk sezonları harikaydı ilk 2 sezon gerçekten kalite en üst noktadaydı dizi zeki planlar ve karşılıklı hamlelerle ilerliyordu 3. sezondan sonra zekadan çok aksiyona döndü yani çok fazla çatışma oluyor ve kimse ölmüyor kuru gürültü oluyor sürekli mermiler 5 metrede havada uçuşuyor sürekli cephaneleri de bitmiyor kimsenin. Yine de oyuncuların hatrına ve sonunun nasıl biteceğini merak ettiğimden izliyorum
Edit: Az önce final kısmını bitirdim. Güzel bir 5 bölümle bitirdiler bazen mantığıma uymayabiliyor bazı şeyler ama olayın akışına bırakınca kendini çok keyif alarak izlediğim ve son sahnesinde cidden duygusal hislerimin yoğunlaştığı bir final oldu. Ayrıca profesör karakteri de tüm dizi karakterleri arasında adını unutulmayacaklar arasına yazmıştır zekiliğiyle verdiği güven ile harika bir karakter gerçekten.

@professor

2 yıl önce

1 ve 2. sezon mükemmeldi ama geri kalan sezonlar pek tatmin etmedi uzatınca işin boku çıkıyor maalesef.

@professor

2 yıl önce

Evet gereksiz uzadığı için kötü olmuştu ama son 2 bölümle yeniden gönlümü alan eski günlerdeki gibi şaşırtıp heycanlandırdı bu hazzı yaşattığı için unutmayacağım dizilerden...

@basribabam

2 yıl önce

5 / 10

En sonda söyleyeceğimi baştan söyleyeyim; "vakit kaybı".
Evet; bir zamanların Brezilya dizileri kıvamında, mantık hatalarıyla dolu senaryosuyla, Berlin hariç amatör oyunculuk ve sakız gibi uzadıkça uzayan bölümleriyle tam bir vakit kaybı.
Nasıl fenomen oldu bu dizi anlamıyorum...
Not: 2 milyar 400 milyon euro 50 euroluk banknotlara basıldığında 48 milyon adet banknot demektir. TIR’a bile zor sığacak kadar banknotu lağımdan nasıl çıkaracaksın da, neye yükleyeceksin de, nereye kaçıracaksın. O bile mantıksız. 5 ay bir evde kalan insanlardan ikisi neredeyse her akşam sevişecek ve o kadar zeki profesör başta olmak üzere hiç kimse buna uyanmayacak, sonra "aa ilişkileri varmış bunların" diye şaşıracaklar... Buna benzer onlarca saçmalık devam edince 2nci sezonun ortasına gelmeden izlemeyi bıraktım.
M

@muaddib

3 yıl önce

Muhteşem boş beleş.. ama izledik allah affetsin.

@yurdagulbogar

4 yıl önce

8 / 10

4. sezonun finali guzeldi. sah mat :) 5. sezonu bir sure bekleyecegiz sanirim :(

@cruachan

4 yıl önce

9.7 / 10

Severek takip ettiğim içinde bolca sistem eleştirisi barındıran sisteme baş kaldıran soygun dizisi, özellikle profesörün zekasına hayranım akıllı insanları severim, berlin, helsinki ve oslo favorim ve daha sonradanda bunlara biraz palermo eklenmiş oldu.

@next

4 yıl önce

10 / 10

Sadece soygun olarak bakmamak lazım.

@bigamist

4 yıl önce

8 / 10

Rezalet bir 3. sezonun ardından keyifli bir 4. sezon izledik. Aksiyona ve planlara doyduk . Üst akıl iş başında dedirtti. Tabii bu diziden keyif almak için tonla mantık hatasını görmezden gelmek lazım o da bir gerçek.

@hrarchon

4 yıl önce

4, Duygusal bir sezondu. Fakat her zamanki gibi izlenmeye değerdi. 5. Sezon final olacaktır.

Sanırım bunun için 2021 yılını beklememiz gerekecek.

@afraylmz

4 yıl önce

8 / 10

4. sezonunu iple çektiğim bir diziydi ve nihayet izleme fırsatı buldum fakat şunu söylemeliyim ki diğer sezonları büyük bir keyifle izlememe rağmen bu sezon benim beklentimi pek karşılamadı.
Bu sezon çoğunlukla Gandianın başlarına açtıkları derde odaklanmışlar ve dizinin başından beri süregelen o soygun teması yerini salt aksiyona bırakmış.
Üçüncü sezonun sonunda profesör bu soygunun artık bir savaş olduğunu söylemişti fakat ben bu sezonu tamamen kaybetmemek için çabalayıp duran bir ekibin mücadelesi olarak görüyorum.

@osiloskop

4 yıl önce

4. sezon bir bitiş olmayıp 5. sezon ihtiyacı covid19 salgını sebebiyle sekteye uğramış olup zekice planlanan bir soygun etrafında olmazsa olmaz olan aşk ilişkilerinin de serpiştirildiği esasında bir sistem eleştirisi yapan dizidir.

@feyyaz11

4 yıl önce

Sonunda geldi beklenen
SPOILER

La casa de papel dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

La casa de papel dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

La casa de papel dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL