7.6

53 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.4 (193.446 OY)

KONUSU
24, Emmy ve Altın Küre ödüllü Amerikan dizisidir. CTU (Counter Terrorist Unit) adı verilen bir birimin, önceleri yöneticisi olan ancak daha sonra birimden ayrılan Jack Bauer (Kiefer Sutherland) adlı karakterin çevresinde dönen olayların işlendiği bir dizi olup; dizide anlatılan olaylar gerçek zamanl ... Devamı
24, Emmy ve Altın Küre ödüllü Amerikan dizisidir. CTU (Counter Terrorist Unit) adı verilen bir birimin, önceleri yöneticisi olan ancak daha sonra birimden ayrılan Jack Bauer (Kiefer Sutherland) adlı karakterin çevresinde dönen olayların işlendiği bir dizi olup; dizide anlatılan olaylar gerçek zamanlı olarak izleyiciye aktarılmaktadır. Her bölüm bir saat içerisinde olanları anlatırken, her sezon da 24 saat içerisinde olup bitenlerin anlatıldığı çok uzun metrajlı bir film havasındadır.
Mary Lynn Rajskub

Chloe O'Brian

Carlos Bernard

Tony Almeida

Kim Raver

Audrey Raines

Dennis Haysbert

David Palmer

Bob Gunton

Ethan Kanin

William Devane

President ...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sectumsempra

3 yıl önce

Gelmiş geçmiş en sürükleyici dizilerden biri olabilir.

@basribabam

8 yıl önce

Aynı konuyu 1 sezona, yani 24 saate, yani 24 bölüme sündürebilmek bayağı çaba gerektiriyor. Haliyle 17-18 bölümde 1 tabur ajanla zor zahmet yakaladığın teröristi bir kaç düşmanın saldırısıyla salakça bir daha elinden kaçırmak, tekrar yakalamak için 3-5 bölüm daha kasmak ve 24 bölümün sonunda olayı bitirmek bayıyor da bayıyor. Mübarek dizi tamam heyecanlı, sürükleyici falan ama koskoca(?) CTU ajanları bu kadar şabalak olabilir mi yahu? Sözgelimi Jack Bauer’in kızını korumak için evine 3 ajan gidiyor, 1 tane düşman gelip o evde 3 ajanı da keklik gibi avlayıp kızı kaçırabiliyor. Ama iş Jack Bauer’e geldiğinde yapabileceklerin sınırı yok tabii. Yersen...

Başladığıma pişman olduğum, fakat bir türlü de bırakamadığım allah kahretsin ki bulaşıcı hastalık gibi yakama yapışan sürükleyici ama Amerikan propagandasının dibine vuran saçma sapan ama başarılı dizi.

Tavsiyemi istiyorsanız söyleyeyim: Hiç bulaşmayın...

@gixevu

10 yıl önce

10 / 10

Jack Bauer efsanedir. En çok Tony Almedia’yı severdim. Bu dizi bittikten sonra aksiyon film ihtiyacınızı o kadar çok almış oluyorsunuz ki,bir süre aksiyon filmi izleyememe başlıyorsunuz, zira izledikleriniz size basit geliyor 24 ün üzerine.

@almeida

12 yıl önce

tony almeida olmayınca bişeye benzemeyen dizi

@havlayankuzu

14 yıl önce

4.3 / 10

Birilerinin kafasına şarjör boşalttıkça bir şeyleri düzelteceğini sanan, eli kolu bir şeylere çarpma arayışında,geniş bir kitle var. Dünya sathında. Yaşıyorlar,kurşun sıkıyorlar,öldürüyorlar,ölüyorlar.

jack Bauer, bir hafta+1 gün içerisinde,karşısına çıkan; yeterince Amerikanlaştırılamamış veya Amerikanlaştırılıp da Amerikanize edilememiş her şeyle mücadele ederken anlıyoruz ki, öldürmek çözüm değilmiş. Aynı zamanda rezil etmek lazımmış. Süründürmeli,öldürmeden önce acı çektirtilmeliymiş. Öldürmek yetmezmiş. Finali ağlayarak yapmak lazımmış. Aslında İslam öyle değilmiş. İslamla da barışılırmış. Pek tabi barışılır. Niye barışılmasın. Öldürülenler,Müslüman değil ki. Onlar,terörist. Ölenlerin terörist,öldürenlerin özgürlük savaşçısı, haline geliverdiği bir sistemdesiniz. Öldürenler her an sizin de kafanıza bomba atabilir. Her an havaya uçabilirsiniz. Sevenleriniz,parçalarınızı toplamaya çalışırken, kurban bayramından kaçmış öküzler gibisi
... Devamı
Birilerinin kafasına şarjör boşalttıkça bir şeyleri düzelteceğini sanan, eli kolu bir şeylere çarpma arayışında,geniş bir kitle var. Dünya sathında. Yaşıyorlar,kurşun sıkıyorlar,öldürüyorlar,ölüyorlar.

jack Bauer, bir hafta+1 gün içerisinde,karşısına çıkan; yeterince Amerikanlaştırılamamış veya Amerikanlaştırılıp da Amerikanize edilememiş her şeyle mücadele ederken anlıyoruz ki, öldürmek çözüm değilmiş. Aynı zamanda rezil etmek lazımmış. Süründürmeli,öldürmeden önce acı çektirtilmeliymiş. Öldürmek yetmezmiş. Finali ağlayarak yapmak lazımmış. Aslında İslam öyle değilmiş. İslamla da barışılırmış. Pek tabi barışılır. Niye barışılmasın. Öldürülenler,Müslüman değil ki. Onlar,terörist. Ölenlerin terörist,öldürenlerin özgürlük savaşçısı, haline geliverdiği bir sistemdesiniz. Öldürenler her an sizin de kafanıza bomba atabilir. Her an havaya uçabilirsiniz. Sevenleriniz,parçalarınızı toplamaya çalışırken, kurban bayramından kaçmış öküzler gibisiniz.

Hödükler,renk renk,çeşit çeşit,boy boy. Sarı olanlarına dikkat edin. Boğazınıza kaçabilir.

@rinustalarin

14 yıl önce

6.1 / 10

Bence uzatılması bu kadar gereksiz ve her sezonda değişen tek şeyin karakterler olduğu bir dizidir.

Tamam güzel her sezon 24 bölüm her bölüm gerçek 1 saatte olanları anlatıyor hoş... Ama yani her sezonda da aynı hikaya taklit edilip, sevgili başrol oyuncumuzun oyuncu yeteneğinin yenilip bitirildiği bir dizi değil de nedir bu.

Bence ilk ne biliyim maksimum 3 sezonu izleyin sonra da bırakın (eğer izlemediyseniz)

Çünkü gerisi aynı hikaye, aynı psikopatlık, aynı... HERŞEY

Saygılar
B

@birkafkahikayes

15 yıl önce

HALA BİRİLERİNİN SOĞUK SAVAŞ PROPAGANDASI MANTIĞIYLA hareket ettiğinin göstergesidir; bu dizi.

haa bir de yeni düşmanlarını da eklemeyi unutmamışlardır!!
SPOILER

24 dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

24 dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

24 dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL