8.7

18 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.4 (94.051 OY)

KONUSU
Stargate SG-1 ya da kısaca SG-1, eski Mısır tanrıları ile uzaylılar arasında bağ kuran 1993 yapımı Yıldız Geçidi (Stargate) filminin devamı niteliğindeki televizyon dizisidir. Dizi yıldız geçitleriyle galaksiyi dolaşan keşif takımı SG1’ın maceralarını konu alır.Dizi 10. Sezonunda toplam 213 bölümle ... Devamı
Stargate SG-1 ya da kısaca SG-1, eski Mısır tanrıları ile uzaylılar arasında bağ kuran 1993 yapımı Yıldız Geçidi (Stargate) filminin devamı niteliğindeki televizyon dizisidir. Dizi yıldız geçitleriyle galaksiyi dolaşan keşif takımı SG1’ın maceralarını konu alır.Dizi 10. Sezonunda toplam 213 bölümle sona ermiştir. Devam niteliğindeki Stargate Atlantis yayınlanmaya devam etmiştir. (5 sezon boyunca) Dizide dost ve düşman farklı ırkların Tauri (Dünya) halkıyla olan ilişkileri işleniyor. Adından da anlaşıldığı gibi yıldız geçidi sayesinde farklı gezegenler arasında geçişler yapılabiliyor. Bu gezengenlerde SG-1 takımımızın başına gelen olaylar (Bazen de SG-1 takımının dünyanın başına açtığı belalar) anlatılıyor. Eski Mısır tarihinin de bol bol dizide yer aldığını hatırlatmak lazım -ki bu ayrı bir zevk veriyor. Dizi ülkemizde de Tgrt ve TRT-1 tarafından gösterilmiştir.
Gary Jones

Sgt. Walte...

Richard Dean Anderson

Jack O'Neill

Amanda Tapping

Samantha C...

Tony Amendola

Master Bra...

Michael Shanks

Daniel Jac...

Don S. Davis

George Ham...

Teryl Rothery

Dr. Janet ...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
F

@fromhell

13 yıl önce

neredeyse her bölümde birilerinin içine birşey kaçma rutini olsada genel olarak serinin bütününe bakıldığında gayet izlenesi bir yapım olduğunu söyleyebilirim.
SPOILER

Yıldız Geçidi SG-1 dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yıldız Geçidi SG-1 dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yıldız Geçidi SG-1 dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL