7.8

127 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.2 (339.473 OY)

KONUSU
Dizinin içeriği ailenin yaşamı ve Stewie Griffin adındaki bir yaşındaki bebeğin planları çerçevesinde geçer. Bu planlar; annesi Lois Griffin’i öldürmek ve dünyayı ele geçirmektir. Peter karakteri alkole, yemeğe ve karısı Lois’e düşkün anlayışsız, saf, biraz bencil bir karakterdir. Lois ailesini düşü ... Devamı
Dizinin içeriği ailenin yaşamı ve Stewie Griffin adındaki bir yaşındaki bebeğin planları çerçevesinde geçer. Bu planlar; annesi Lois Griffin’i öldürmek ve dünyayı ele geçirmektir. Peter karakteri alkole, yemeğe ve karısı Lois’e düşkün anlayışsız, saf, biraz bencil bir karakterdir. Lois ailesini düşünen iyi bir anne ve eş olmaya çalışmaktadır. Chris şişman, kendine güvensiz ve dolabındaki maymundan korkan bir çocuktur. Meg çirkin olduğunu düşünen, erkek arkadaş isteyen bir ergendir. Brain ailenin en entelektüel karakteridir. Bir köpek olmasına karşın oldukça akıllıdır.
Seth MacFarlane

Peter Grif...

Alex Borstein

Lois Griff...

Seth Green

Chris Grif...

Mila Kunis

Meg Griffi...

Mike Henry

Cleveland ...

Patrick Warburton

Joe Swanso...

Adam West

Adam West ...

Kevin Michael Richardson

Jerome (ses)

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@jinxquinzel

9 ay önce

Stewie'ye bayılıyorum.

@paez

13 yıl önce

10 / 10

family guy öyle bi bölüm izlenip gülünecek dizi değil, "zorlama espriler"den ziyade aşırı gönderme olduğu için bazılarına göre espriler havada kalabilir. amerikan popüler kültürüne, televizyonculuğuna ve aile hayatına dair yüzlerce gönderme var ama bi türk bunların ne kadarını anlayabilir şüpheli. dizi kendi içinde de birçok göndermeye sahip mesela peter’ın dizini bi yere vurunca 25 saniye boyunca aynı hareketi yapıp dizini tutması ve ağlaması 3-4 bölümde tekrarlandı ama ilkindeki hikayeyi bilmiyorsanız diğerlerini anlamamanız ve "bu ne lan" demeniz normal. ayrıca bu kadar film veya oyun göndermesi olan başka bi dizi yok. imdbden bakarsanız her bölümün movie connections’ında en az 10-15 film görürsünüz zaten. o filmleri izlemediyseniz o sahneler de manasız gelebilir tabi. zaten herkese hitap edeyim diye bi kaygısı olmayan bi dizi, hele sırf stewie için izleyenlere hiç hitap etmiyor. 20 dakikada 2 kere gülersiniz, onlar da manasız olur.

@babelfish

14 yıl önce

6 / 10

çok çok zorlama espriler.. genel anlamda orijinallikten de fersah fersah uzak kanımca..

@havlayankuzu

14 yıl önce

7.8 / 10

Sıklıkla Simpson mukayesesine maruz kalan bir animasyon Family Guy. Ancak amerikan aile imajı sanırım Simpsonlardan oldukça eskilere uzanmakta. Bunun eleştirileri de tabi,pek gerilere çekilebilir. Ailemizin kuruluş ilkelerinin bu sebeple Simpsonlar’ı andırması doğal. Dizi,simpsonlar’a nazaran daha Amerikan ve medya merkezli. Göndermelerin ve çağırışımların çoğunu bu sebeple anlamak mümkün değil. Daha muhafazakar ve kendini tekrara meyilli bir yapım bence.

@hamlet

14 yıl önce

!--SPOILER--!
bir bölümünde stewie babasının arkadaşının oturduğu tekerlekli sandalyeyi, dünyayı elege.irmek için bir araç olarak görürdü. en nihayetinde annesini kucagından tekerlekli sandalyeye oturduğunda " şimdi dünyayı yok etme tuşu nerde hahahaha" diyerek beni koparmıştır.
!--SPOILER--!

@ethicalgeek

14 yıl önce

Her şeyiyle Simpsons ve South Park\’tan arak, televizyon tarihinin en çakma dizisi.
D

@dwtd

14 yıl önce

9 / 10

Son yillarin en cok izlenen, en komik cizgi dizilerinden. Ozellikle stewie ve peter cok komik :)
SPOILER

Family Guy dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Family Guy dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Family Guy dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL