7.6

5 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (10.516 OY)

KONUSU

Hasta kral hakkında tuhaf dedikodular yayılmaya başlarken, ülkeyi esir alan gizemli salgına karşı halkın son umudu veliaht prenstir.

Ju Ji-hoon

Crown Prin...

Kim Sang-ho

Moo-young

Kim Sung-kyu

Young-shin

Jun Suk-ho

Cho Beom-pal

Kim Hye-jun

the second...

Huh Joon-ho

Ahn-hyun

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@parfenrogojin

2 ay önce

Bu Kore dizisi, benim gibi özellikle Joseon Hanedanlığı hakkındaki dizileri çok büyük keyif alarak izlemiş olanlar için görsel anlamda bir mükemmellik içeriyor diyebilirim. Dizinin 6 bölümündeki görsellik ve görüntü kalitesi gerçekten çok iyi. Bir diğer güzel gelişme bu tür tarih dizilerinde karşımıza çıkan gereksiz sempatik, sürekli espri yaparak zoraki güldürmeye çalışan tiplemelerin olmaması. Dizinin en iyi yönlerinden biri zombilerin politik bir nokta olarak kullanılmasıydı. ABD dizilerinde bunu görmüş olabiliriz, ama bu dizide çürüme ve yozlaşmanın sarayda geldiği noktayı halkı kemiren birbirini öldürmeye iten bir hastalığı kullanarak anlatmak Kore tarihi dizileri açısından da bir fark yaratmış olsa gerek. Dizinin en önemli başarılarından birisi zombilerin ürkütücülüğü. Gerçekten de fiziksel acının böylesine yansıtılabildiği ve makyajlı oyuncular yerine gerçekten ölüler ayağa kalkmış havası verebilen bir ürkütücülük var dizide, bu elbette benim görüşüm. 6 bölümlük dizinin en iyi k
... Devamı
Bu Kore dizisi, benim gibi özellikle Joseon Hanedanlığı hakkındaki dizileri çok büyük keyif alarak izlemiş olanlar için görsel anlamda bir mükemmellik içeriyor diyebilirim. Dizinin 6 bölümündeki görsellik ve görüntü kalitesi gerçekten çok iyi. Bir diğer güzel gelişme bu tür tarih dizilerinde karşımıza çıkan gereksiz sempatik, sürekli espri yaparak zoraki güldürmeye çalışan tiplemelerin olmaması. Dizinin en iyi yönlerinden biri zombilerin politik bir nokta olarak kullanılmasıydı. ABD dizilerinde bunu görmüş olabiliriz, ama bu dizide çürüme ve yozlaşmanın sarayda geldiği noktayı halkı kemiren birbirini öldürmeye iten bir hastalığı kullanarak anlatmak Kore tarihi dizileri açısından da bir fark yaratmış olsa gerek. Dizinin en önemli başarılarından birisi zombilerin ürkütücülüğü. Gerçekten de fiziksel acının böylesine yansıtılabildiği ve makyajlı oyuncular yerine gerçekten ölüler ayağa kalkmış havası verebilen bir ürkütücülük var dizide, bu elbette benim görüşüm. 6 bölümlük dizinin en iyi kısımlarından birisi ise Joseon kralının zincirlerle bağlı olarak meclistekilerin karşısına çıktığı sahne. Hiç Kore dizisi izlememiş olanlara önermiyorum, ama Kore tarihinden haberdar ve Dong Yi, Derin Köklü Ağaç gibi klasiklerini tadını bilenlere muhakkak öneriyorum Krallık dizisini.

@manuks

4 ay önce

Netflix'in Kore'ye adım atmasıyla görüntü kalitesi ve kurgusu güzel birçok yapım oluşmaya başladı. Bu da o örneklerden biri bence. Görüntü, ses, kostüm, makyaj alanında iyi çalışılmış olduğunu düşünüyorum. Gelecek sezonlarda Doona Bae'yi daha aktif görmek isterim.
SPOILER

Kingdom dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kingdom dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kingdom dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL