Yurt

(2023)

Dormitory

Film 1 Saat 56 Dk. Dram Türkiye 17 Mayıs 2024

0

0 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (212 OY)

KONUSU
Film, 14 yaşındaki lise hazırlık öğrencisi Ahmet’in yaşadıklarına odaklanıyor. Yakın zamanda kendini İslam’a adamış babasının zoruyla, erkeklerin kaldığı bir dini yurda yerleştirilen Ahmet, alıştığı sıcak aile ortamından koparılmanın çaresizliğini yaşar. Bir yandan babasının beklentilerini karşılama ... Devamı
Film, 14 yaşındaki lise hazırlık öğrencisi Ahmet’in yaşadıklarına odaklanıyor. Yakın zamanda kendini İslam’a adamış babasının zoruyla, erkeklerin kaldığı bir dini yurda yerleştirilen Ahmet, alıştığı sıcak aile ortamından koparılmanın çaresizliğini yaşar. Bir yandan babasının beklentilerini karşılamanın ağırlığı altında ezilirken, bir yandan da okul ve yurt arasındaki ikili hayatında izolasyon ve baskılarla karşılaşır. Aidiyet duygusunu hepten yitiren Ahmet’in tek sığınağı yurdun tecrübeli öğrencisi Hakan olur ve birlikte kuralları çiğnedikleri bu genç adamın yarattığı heyecan ve özgürlük onu ilk kez kendi seçimlerini yapacağı bir yola sürükler.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@merodesidero

3 hafta önce

Nehir Tuna'ya yabancı medyanın neden sürekli "Türkiye'nin Xavier Dolan'ı" dediğini filmi izleyince anladım. Duygu geçişlerinde değişen görüntüler ve bunalımlı ergenler Xavier Dolan'ın tekelinde değil tabii ama hak verdim açıkçası. Bir Xavier Dolan sever olarak da hoşuma gitti. Hikayesini evirip çevirmeden net bir şekilde anlatıyor. Işık kullanımı, kurgu, müzikler, oyunculuk müthiş. 90'ları tatmış olmaya gerek yok; ülkemizde yaz aylarında ailesinin zoruyla kur'an kurslarına giden, üniversitede cemaat yurtlarında kalan herkes Ahmet'i çok iyi anlayacak.
SPOILER

Yurt filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yurt filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yurt filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL