Kırık Kalpler Bankası

(2017)

Film 2 Saat Dram Türkiye 13 Nisan 2017

7.3

18 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.4 (526 OY)

KONUSU

Filmin hikayesi Shakespeare’in ünlü eseri Romeo ve Juliet’e dayanır. İstanbul’da geçen yapım olmayacak bir hayalin peşinden koşan üç kahramanın trajik öyküsünü temel alıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@samsaara

5 ay önce

Yönetmen onur ünlü yazısını görünce hiçbir şeye bakmadan filme girdim
ve daha 3. dakikada kadroyu görünce çıldırdım ne kadar muhteşem oyuncular varsa toplamış yine. ne diyebilirim ki her sahnesiyle beni heyecanlandıran muhteşem bir filmdi.

@cevat

9 ay önce

Bir insan evladı arkadaşın sayesinde, sonunda izleyebildim. Özetle, Onur Ünlü kafasının hakim olduğu, diğer filmlerine nazaran daha sinematografik bir iş. Bir çok yerde göndermelere rastlamak mümkün. Heyecan duymadım ama merakla da izletti.

@max_manus

10 ay önce

5.5 / 10

yönetmen ismi ve zengin oyuncu kadrosu insanlarda yıllardır bir beklenti oluşmasına sebep oldu lakin hem izlerken hem de izledikten sonra sanki kurguda aceleye gelmiş , bir şeyler eksik kalmış gibi yavan bir hissiyat bırakıyor. bence oyuncuların ve yönetmenin de tam olarak içlerine sinmemiştir bu film..

@berat_k

11 ay önce

6.5 / 10

Bir workshop esnasında yönetmen ile beraber seyrettik.
"Sinemaya başladığım zaman ilk çekmek istediğim şeylerdendi, ama bütçesi yüksek olduğu için yapamadık." demişti. Bir de kültür bakanlığından aldığı ilk ve tek destek (yıllar önce almış, filmi çekmediği için aldığı desteği geri ödemiş) bu film içinmiş.

"Sinemaya fazla yüklendim" dedi kendileri bu film için. Oldukça haklı bir yorumdu. Çünkü müzik ve görsellik olarak patlayan bir filmdi. İzleyiciyi yoran, bağlamdan koparan, çoğu zaman gereksizliklerle bezenmiş bir yapısı vardı. Polisiye (aksiyon), din ve aşk üçgeninde kurulmuş bir filmdi.

@ege_undag

11 ay önce

yine aynı workshoptu galiba Takeshi Kitano’nun ve filmlerinin cool’luğundan, bir filminde zaten cevap vermeye gücü yetmeyeceği ancak soru sorabileceğinden dolayısıyla cool olması gerektiğinden bahsetmişti. Sonra da biraz düşünüp ’’ ulan yanlış çekmişim filmleri’’ demişti.
Film daha kamusal alanda izleyiciye düşmedi birkaç özel gösterim haricinde. 2018'de sinemalarda olacak.

@kavunici_1

3 yıl önce

Yahu ben niye bir türlü bulamiyorum şu filmi. Internetten bulupta izlemiş olanlar bana bi ulaşıverirse büyük sevap işlemiş olur.
Sevgiler

@dream_master

3 yıl önce

Onur Ünlü - Bir sürü Endişe - Sel Yayınları

Bayıldım . Yönetmenin, Sen Aydınlatırsın Geceyiden sonra ikinci başucu filmim oldu. Neden vizyona girmediğine gelince konusuyla bu türkiyede tabular içeriyor. Şok edebilir. Günümüz sanat filmlerinin klasik ağır yavaş yapısına tamamen zıt inanılmaz bir kurgusu ve dolu dolu çok yoğun çok renkli gelebilir. Bazı insanlara karışık gelebilir. Ben çok sevdim. Bana kalırsa Onur ünlü Her Filminde izleyici kitlesi daralıyor. çünkü kendi canının istediği filmleri çekiyor. Orjinal şeyler ortaya çıkıyor. Bu filmlerin söylemek istedikleri var .

@senadir

3 yıl önce

Kimi zaman güldürdu güzel lakin nereye ilerledi neyi amaçladı hiç bilemedim. Benim için anlamı varsa da havada salındı. Kullandığı etkilendiğim cümleler var o da bir zamanlar kimi amcaların söylediği cümleler. Onur ünlü kredisini görünen adam üzerine biraz daha azalttı. Artık filmine balıklama atlayacağımı düşünmüyorum. Daha temkinli yaklaşırım
S

@skynyrd

4 yıl önce

Bu akşam Atlas sinemasında, muziklerini yasemin mori ve korhan futacı yapmış
SPOILER

Kırık Kalpler Bankası filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kırık Kalpler Bankası filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kırık Kalpler Bankası filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL