5.4

12 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.5 (128 OY)

Süre

1 Saat 25 Dk.

Tür

Dram

Ülke

Türkiye

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Üretim ilişkilerinin değişmesi ile birlikte sermayenin de el değiştirmesini ve bu değişimden etkilenen insanların hikâyelerini anlatmayı amaçlayan film bunu, büyük maddi sorunlarına rağmen geleneksel yöntemlerde direnip hayata tutunmaya çalışan göçmen bir ailenin en küçük oğul İbrahim'i merkeze alarak yapıyor. Bu bölgenin acımasız sisteminin ve feodal aile yapısının getirdikleri ile İbrahim'in hayallerini gerçekleştirmeye yönelik eylemleri hem kendisi hem de ailesi için beklenmeyen sonuçlar doğuracaktır.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@rohrshack yazdı...

Cmt, 03 Mar 2018, 22:29 (2 ay önce)

8 / 10

Yönetmen Fikret Reyhan'ın ilk uzun metrajlı filmi, eleştirimi buna göre yapmaya çalışacağım. Öncelikle İbrahim rolündeki Aytaç Uşun ve Necip Ağa rolündeki Mehmet Özgür harika bir performans sergilemiş. Bu iki oyuncu dışındakiler amatör oyuncular, yani yöre halkı. Fikret Reyhan ayrıca zamanında iki de belgesel çekmiş, bu filmde de yer yer belgesellerdeki o doğal akışı görebiliyoruz. Fakat bu bir film, ve bu doğal akış yer yer sıkmadı değil beni Sarı Sıcak'ta. Bir dönem filmi sayılabilir, ortalamanın üstünde bir yapım olmuş.

@droim yazdı...

Cum, 22 Ara 2017, 13:06 (5 ay önce)

yaşar kemal romanını okumadım. film ise anlatılmak isteneni çok basite indirgeyip anlatabilirdi. oldukça uzatılmış ve durum draması sıkmaktan oteye gidememiş bir şey çıkmış ortaya. alıp başını gideceği bir döneme giren bireyin acıları film içerisinde de doğum sancısı çekiyor.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Sarı Sıcak filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sarı Sıcak filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sarı Sıcak filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI