Sarı Sıcak

(2017)

Film 1 Saat 25 Dk. Dram Türkiye 23 Haziran 2017

6

15 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.9 (292 OY)

KONUSU
Üretim ilişkilerinin değişmesi ile birlikte sermayenin de el değiştirmesini ve bu değişimden etkilenen insanların hikayelerini anlatmayı amaçlayan film bunu, büyük maddi sorunlarına rağmen geleneksel yöntemlerde direnip hayata tutunmaya çalışan göçmen bir ailenin en küçük oğul İbrahim’i merkeze alar ... Devamı
Üretim ilişkilerinin değişmesi ile birlikte sermayenin de el değiştirmesini ve bu değişimden etkilenen insanların hikayelerini anlatmayı amaçlayan film bunu, büyük maddi sorunlarına rağmen geleneksel yöntemlerde direnip hayata tutunmaya çalışan göçmen bir ailenin en küçük oğul İbrahim’i merkeze alarak yapıyor. Bu bölgenin acımasız sisteminin ve feodal aile yapısının getirdikleri ile İbrahim’in hayallerini gerçekleştirmeye yönelik eylemleri hem kendisi hem de ailesi için beklenmeyen sonuçlar doğuracaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@rohrshack

3 yıl önce

8 / 10

Yönetmen Fikret Reyhan’ın ilk uzun metrajlı filmi, eleştirimi buna göre yapmaya çalışacağım. Öncelikle İbrahim rolündeki Aytaç Uşun ve Necip Ağa rolündeki Mehmet Özgür harika bir performans sergilemiş. Bu iki oyuncu dışındakiler amatör oyuncular, yani yöre halkı. Fikret Reyhan ayrıca zamanında iki de belgesel çekmiş, bu filmde de yer yer belgesellerdeki o doğal akışı görebiliyoruz. Fakat bu bir film, ve bu doğal akış yer yer sıkmadı değil beni Sarı Sıcak’ta. Bir dönem filmi sayılabilir, ortalamanın üstünde bir yapım olmuş.

@droim

3 yıl önce

yaşar kemal romanını okumadım. film ise anlatılmak isteneni çok basite indirgeyip anlatabilirdi. oldukça uzatılmış ve durum draması sıkmaktan oteye gidememiş bir şey çıkmış ortaya. alıp başını gideceği bir döneme giren bireyin acıları film içerisinde de doğum sancısı çekiyor.
SPOILER

Sarı Sıcak filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sarı Sıcak filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sarı Sıcak filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL