6.5

29 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.3 (30.349 OY)

Süre

1 Saat 47 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen

Senaristler

George Nolfi

KONUSU

Dünya'da yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda çok tehlikeli bir tür ortaya çıkar, tüm insanlık dünya tarihinin en büyük saldırısıyla karşı karşıyadır. Çünkü bu türün özelliği hem görünmez hemde kurşun geçirmez olmasıdır. İnsanlığa karşı taarruza geçerek dünya'nın her bölgesinde milyonlarca insanı öldürmüşlerdir. Avrupalı bazı profesör ve mühendisler bu istilanın devam etmesi durumunda dünyada tek bir insanın bile kalmayacağı düşüncesiyle hiç denenmemiş özel askeri ekip ve ekipmanlar için çalışmaya başlarlar.Esrarengiz şekilde öldürülen askerlerin konu edinildiği film yakın distopik bir gelecekte geçmekte.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (9)

@comeche yazdı...

Cmt, 24 Mar 2018, 03:03 (2 ay önce)

Harbi bizimkine acayip benziyor ya. Hatta hd kesmedi ultra full süper hd açtım baktım direk o. Millet işsiz yemin ediyorum nerden farketmişlerse :)

@suranur yazdı...

Pzt, 31 Tem 2017, 15:15 (10 ay önce)

çok farklı bir konu. izlerken zevk aldım.

@serbestdusenasa yazdı...

Sal, 11 Tem 2017, 15:12 (11 ay önce)

10 / 10

Üyelerden birkaçı filmi vurayım derken öldürmüş yorumlarıyla. Bari yiğidi öldürdün, hakkını yeme güzel insan. "Kurgu senaryo leş, başladığı gibi bitiyor, sonunda hiçbir şey anlamıyorsunuz" cümleleriniz tamamen sizin mübalağa sanatınız. Filmin hikâyesi özgün ve kurgusu da yeterince başarılı. Ses ve görüntü efektleri çok iyi. Senaryo biraz zayıf o tamam. Fakat başladığı gibi bittiği falan da yok. İzleyecek olanlara spoiler değil teşvik sayılacak nitelikte kısa bir açıklama yapayım. İlk başta sıradan yaratıklar zannedebiliyorsunuz gördüklerinizi. Daha sonraysa işin aslı başka çıkıyor ve bilimsel boyutta ilginç bir gerçek tatmin ediyor merakımızı. Filmin hikayesini özgün yapan can alıcı nokta da bu bence. Önyargılı davranmayın izleyin derim. Dipnot ekleyim bir de şurda dursun : Filmin 96. dakikası civarında görünen garip düşman silüeti TRT de Tayyip Erdoğan ın yüzüne benzetilmiş, subliminal saldırı ve tehdit olarak görülmüştü :) Tartışmayla ilgili o video Youtube da mevcut ama Spectral i izleyecekseniz videoya bakmayın derim çünkü adam programda tespit yapacam derken filmin sonunu söyleyivermiş şak diye.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Spectral filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Spectral filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Spectral filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI