6.7

56 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (127.689 OY)

Süre

2 Saat 2 Dk.

Ülke

İngiltere ABD

Yönetmen

Senaristler

Aaron Sorkin

KONUSU

Teknoloji devi Apple şirketinin kurucusu ve 20. yüzyılın dahi isimlerinden Steve Jobs'ın yaşam öyküsünü yeni bir perspektif ile beyazperdeye aktaran filmin yönetmenliğini Oscar’lı yönetmen Danny Boyle üstlenirken senaryo Oscar Ödüllü Aaron Sorkin’e ait. Filmde Apple’ın kurucusu Steve Jobs’a Michael Fassbender; Macintosh’un eski pazarlama müdürü Joanna Hoffman’a ise Kate Winslet hayat veriyor. Steve Jobs'un bilge ve bir o kadar da hırslı yönünü izleyeceğimiz film Jobs'ın özel hayatına da el atıyor. Kızı Lisa ile olan ilişkisini gözler önüne seren film Walter Isaacson'ın kitabından uyarlandı.

Joanna Hoffman

Steve Wozniak

Chrisann Bre...

John Sculley

Andy Hertzfeld

Lisa Jobs (5...

Andrea Cunni...

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@kimliksizadam yazdı...

Çar, 13 Oca 2016, 06:15 (2 yıl önce)

4.2 / 10

Kendisi hakkında zilyon tane film yapılmış abimiz.Ama hiç bir film jobs'un içindeki karmaşaları, kafasında kendini yakan cehennemi yansıtamamış. Bu adam neden hayata karşı kızgın, neden kendisi anasız babasızken kızını da babasız bırakmak istiyor? Neden. Bunlara daha çok vurgu gerekiyor.Başroldeki abimizi görünce bi el pompino lakarunya beklemedim değil, ama jobs'un kişiliğini anlatan bir film yapılana kadar sanırım remake filmleri görmeye devam edeceğiz. Filmde beğendiğim kısım, steve wozniak'ın replikleriydi. o kadar güzel anlatmıştı ki her şeyi woz reyiz. Film güzel, çerezlik denebilir. Ama hala aranan film çekilemedi, jobs'u en iyi şekilde anlatıp güce dengeyi getirecek film henüz çekilmedi. Hepsi parça parça, hepsi yarım.

@havlayankuzu yazdı...

Cum, 25 Ara 2015, 20:58 (2 yıl önce)

Bir biyografi izlemey beklemeyin. Bu bir insanın hayatına odaklı bir film değil. Jobs,kimdir,kim olabilir veyahut ben Jobs olsam ne olurdu sorularına cevap arayan bir yazarın sorgusu size sunulan seyir. Üstelik bir filmin temel dinamiklerinden dahi mahrum bir yapım bu. Sizi çok sıkabilir,uzun diyaloglar böğrünüze bıçak gibi saplanabilir,yutması zor lokmalar halinde gırtlağınızı yırtabilir...Dinlemeyi sevmeyen biriyseniz, çıkın gidin salondan. Gidin ışın kılıçlarıyla falan oynayın. Uzay geminizle iki tur atın. Bu film sizi sıkmaya çalışıyor. Bilmem kaç sayfalık bir kitabı,olduğu gibi tekst halinde size sunmaktan öte,adeta önünüze fırlatıyor. Anayasa krizi gibi bir film Jobs... Bir tarafta Kapitalizm'in cefakar dahi peygamberi diğer tarafta aynı sistemin yarattığı iki saat poposunun üstünde oturamayan insan modeli...al bakalım yan yana ne olcak....

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Steve Jobs filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Steve Jobs filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Steve Jobs filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI