7.7

4 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (1.788 OY)

KONUSU
Daha iyi bir hayat için bir otobüs dolusu striptizci kızla Paris’e gitmeye çalışan evli bir kadının, kocasının peşlerine takılmasıyla yaşanan trajikomik olayları konu alan keyifli bir Nae Caranfil filmi. Asphalt Tango, Romanya kültürüne hiciv niteliğinde, bize de pek yabancı olmayan, hareketli bir y ... Devamı
Daha iyi bir hayat için bir otobüs dolusu striptizci kızla Paris’e gitmeye çalışan evli bir kadının, kocasının peşlerine takılmasıyla yaşanan trajikomik olayları konu alan keyifli bir Nae Caranfil filmi. Asphalt Tango, Romanya kültürüne hiciv niteliğinde, bize de pek yabancı olmayan, hareketli bir yol ve kara komedi filmi.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

4 ay önce

8.5 / 10

En azından sinirlendiğinde kendi dilinde küfret. Sen romen değilmisin? Dilimizde bu durum için çok uygun bir kelime var mesela "cacat". Şit'de neymiş, basit bir kelime işte... (Andrei)

Tahmin edebileceğinizden çok daha dolu bir film. Marion, iki yıllık bir sözleşme ile dansçı kızları Fransa'ya getiriyor ve anlaşmış olduğu şirkete teslim ediyor. Bu sözleşmenin roman kızlarından yapılma sebebi ise Avrupa'nın kalanına kıyasla fiyatlarının daha ucuz olmasıdır. Buradan gelen kızlarda ise değişik tiplemeler bulunmaktadır. Mesela Graziela, artık kendi dilini konuşmamaya yemin etmiş, bir fransız'a kendini yamayarak daha iyi bir hayat elde etmeyi ummaktadır. Dora ise eşinin sunmuş olduğu hayat ile tatmin olmamış daha fazla para kazanıp fransaya yerleşerek daha iyi bir hayata kavuşma derdindedir. vs. vs.. Aynı zamanda ülkede nikolay çavuşesku'nun öldürülmesi de gerçekleşmiş olduğun ülkenin ekonomik problemleri de bu düşünceleri tetiklemektedir
... Devamı
En azından sinirlendiğinde kendi dilinde küfret. Sen romen değilmisin? Dilimizde bu durum için çok uygun bir kelime var mesela "cacat". Şit'de neymiş, basit bir kelime işte... (Andrei)

Tahmin edebileceğinizden çok daha dolu bir film. Marion, iki yıllık bir sözleşme ile dansçı kızları Fransa'ya getiriyor ve anlaşmış olduğu şirkete teslim ediyor. Bu sözleşmenin roman kızlarından yapılma sebebi ise Avrupa'nın kalanına kıyasla fiyatlarının daha ucuz olmasıdır. Buradan gelen kızlarda ise değişik tiplemeler bulunmaktadır. Mesela Graziela, artık kendi dilini konuşmamaya yemin etmiş, bir fransız'a kendini yamayarak daha iyi bir hayat elde etmeyi ummaktadır. Dora ise eşinin sunmuş olduğu hayat ile tatmin olmamış daha fazla para kazanıp fransaya yerleşerek daha iyi bir hayata kavuşma derdindedir. vs. vs.. Aynı zamanda ülkede nikolay çavuşesku'nun öldürülmesi de gerçekleşmiş olduğun ülkenin ekonomik problemleri de bu düşünceleri tetiklemektedir. Burada filme asıl etken, Andrei'nin, eşi Dora'yı tekrar evine getirebilmek için gösterdiği çaba ve Andrei'nin evliliği savunan düşünceleri ile Marion'un evliliğin bir hayalden ibaret olduğunu savunan düşünceleridir. Hem felsefik hem komedi unsuru taşıyan bu film izlenmesi gereken filmlerden biridir.

Film, Charlotte Rampling'in belki en iyi performanslarından birini barındırmaktadır. Daha çok bir yol filmi kıvamında geçmesi bir nevi hareketliliğin sürekli kalmasını sağlamış.
Y

@yilan

6 ay önce

Balalayka filminin bu filmden esinlenilerek yapıldığını düşünüyorum. Tıpa tıp aynı değil tabi ki bu film bir komedi filmi.

@alisinatif

1 yıl önce

"autophagy" der bir yanımız, bir yanımız "autophobia"
SPOILER

Asphalt Tango filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Asphalt Tango filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Asphalt Tango filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL