6

77 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.4 (174.694 OY)

KONUSU
Ortak bir kaderle birbirlerine bağlı olan, hayal kırıklıklarından yorgun düşmüş, bir zamanların dahi çocuğu Frank (Clooney) ve zeki, iyimser ve bilime meraklı Casey (Britt Robertson); Yarının Dünyası (Tomorrowland) olarak bilinen, zaman ve uzayda esrarengiz bir şekilde var olan yerin, sırlarını orta ... Devamı
Ortak bir kaderle birbirlerine bağlı olan, hayal kırıklıklarından yorgun düşmüş, bir zamanların dahi çocuğu Frank (Clooney) ve zeki, iyimser ve bilime meraklı Casey (Britt Robertson); Yarının Dünyası (Tomorrowland) olarak bilinen, zaman ve uzayda esrarengiz bir şekilde var olan yerin, sırlarını ortaya çıkarmak üzere tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
K

@kilcakebur

8 ay önce

6 / 10

Ön planda yer alması gereken hikayeyi sona saklayan; bilim kurguyu değil daha çok macera ve aksiyonu öne çıkaran (veya böyle tercih edilen) bir yapım. Sıkıcı mı? Hayır. İzlenmese kayıp var mı? Hayır. Çerezlik mi? Evet. İki hayır bir evetle uğurluyoruz "Yarının Dünyası"nı.

@hanimbarman

1 yıl önce

2 / 10

Bu filmi hic izlemek istemedigim halde arkadaslarin oy birligiyle sinemada izlemistim. O kadar sıkıcıydı ki anlatamam. Bir ara arkadaşımla dayanamayip cikacaktik ama verdigimiz paraya acidik ve sonuna kadar izledik. Yani siz hic acmayin bu filmi kapatmak zorunda kalmazsiniz, vesselam.

@serkanaydemir

5 yıl önce

7 / 10

Disney Klasiği

Birçok açıdan bakınca filmimiz olması gerekeni veriyor. Disney klasiği diyorum, çünkü olması gereken çocuk ve yetişkin izlenilir sınırı yine yerinde olmuş bu filmde de. 7'den 70'e herkes izleyebilir yani. Başrollerin seçimi de başarıyla filme yerleştirilmiş. Kurgu ve senaryo arasındaki bazı sorunlar yüzünden filmimiz 8 küsür puanı alamıyor. Başta büyük bir merakla ilerleyen film daha sonraları da bu ilgiyi artırmayı başarsa da ne oluyor ne oldu arasında pat bitiveriyor yapımımız. Yapımcıların sonunu aceleye getirdiği doğrudur. Hiç beğenmedim hatta sonunu. Tabi beğenen vardır elbet de giriş ve gelişme olayına göre bitiş fazla yavaş kalmış. Ana fikir nedir ya da ee şimdi ne oldu gibi soruları pek cevaplayamıyoruz. Bir yerlerde bir şeyler kaçırmıyorsunuz yani. Düşman denilen ki filmin en önemli karakterini oluşturur bunlar, bu yapımda çok basit düzeyde işlenmiş. Dediğim gibi bitiş fazla aceleye gelmiş. Girişe göre beklentiy
... Devamı
Disney Klasiği

Birçok açıdan bakınca filmimiz olması gerekeni veriyor. Disney klasiği diyorum, çünkü olması gereken çocuk ve yetişkin izlenilir sınırı yine yerinde olmuş bu filmde de. 7'den 70'e herkes izleyebilir yani. Başrollerin seçimi de başarıyla filme yerleştirilmiş. Kurgu ve senaryo arasındaki bazı sorunlar yüzünden filmimiz 8 küsür puanı alamıyor. Başta büyük bir merakla ilerleyen film daha sonraları da bu ilgiyi artırmayı başarsa da ne oluyor ne oldu arasında pat bitiveriyor yapımımız. Yapımcıların sonunu aceleye getirdiği doğrudur. Hiç beğenmedim hatta sonunu. Tabi beğenen vardır elbet de giriş ve gelişme olayına göre bitiş fazla yavaş kalmış. Ana fikir nedir ya da ee şimdi ne oldu gibi soruları pek cevaplayamıyoruz. Bir yerlerde bir şeyler kaçırmıyorsunuz yani. Düşman denilen ki filmin en önemli karakterini oluşturur bunlar, bu yapımda çok basit düzeyde işlenmiş. Dediğim gibi bitiş fazla aceleye gelmiş. Girişe göre beklentiyi yüksek tutmayın kısacası.

Filmin belki de en önemli özelliği kurgunun bizlere ders niyetinde olması. İzlerken ülkemizde dahil neyi yanlış yaptığımızı çok net görebiliyoruz. Bilime değer vermeyen toplumların nasıl savaşları kendine çektiğini falan güzel değinmiş yapım. Bilim diyorum millet. Tabi daha çarpım tablosu da nedir önemli olan iman diyen kafaların eğitimimizi alıp götürmesi daha çok geride olduğumuzu gösterse de umarım bir gün her şeyden bağımsız sadece gençlerin geleceğini düşünen bir sistemin içinde eğitim alır yeni nesil. Düşünmek, işte onu yok edenlere savaş açmalıyız asıl; ırkı dili dini farklı olanlara değil. Dünyayı çocuklar kurtaracak ne olsa onlar geleceğin mühendisleri olacak. Anlamlı bir film. Daha iyi olabilirdi.

İyi seyirler.

P: 7

@elalala

5 yıl önce

Birçok saçmalık ardı sıra devam ediyor film boyunca. Za-man kay-bı

@philocine

6 yıl önce

6 / 10

görseli güzel. gerisi yalan.

@rinustalarin

6 yıl önce

5.5 / 10

Aşağıdaki yorum, film için söylenebilecek en iyi... yok yok TEK iyi şeyi söylemiş zaten.

Ekleyebileceğim tek şey bir Disney klasiği olarak çok güzel müzikler ve içimdeki basit insanı duygulandıran bir final sahnesi. Bunun haricinde senaryodaki sosyal mesajlar, dokundurmalar vb. bayat peynir tadında...

Yazık olmuş

55/100

@gundula

6 yıl önce

Yarının dünyası animasyon ve efektleri ile çok iyi hazırlanmış. Ancak bi dolu kurgu ve mantık hatalarıyla dolu bir film... 13 yaşındaki oğlum bile "eh işte..." dedi.

@altuneli

6 yıl önce

Cumartesi sabahları çocukların kahvaltıdan önce izleyebileceği sıradan animasyon filmleri tadında olmuş. Efekt iyi olması filmi iyi yapmaz. hep bi laylay lom havasında bilimkurgu olmaz. Interstellar nerde bu film nerde yapmayın allahaşkına.

@nevisahsinamuna

6 yıl önce

7.2 / 10

Film güzel olcakmıs ama malisef olamamıs yani olmak olmamak arasında bi yerde kalmış:) Halbusi güzel konusu var fakat güzel islenememiş konu, birçok şey açıkta kalıyor cevabı bulunamıyor. Bilimkurgudan ziyade fantastik bir tad bıraktı bende bu tarz filmleride sevdiğim ben zevk aldığını söyleyebilirim. İyi seyirler...

@bilgebayrak

6 yıl önce

konuya başlamakta zorluk çese de interstellar dan daha iyi bi bilim kurgu filmiydi bence
SPOILER

Tomorrowland filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tomorrowland filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tomorrowland filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL