İlk Görüşte Aşk 2014

Une Rencontre a.k.a Quantum Love

6.1

10 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.3 (2.352 OY)

Süre

1 Saat 21 Dk.

Ülke

Fransa

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Sophie Marceau’nun oynadığı Elsa, 40'lı yaşlarda bir roman yazarıdır. Rennes’te katıldığı bir kitap fuarı sırasında Pierre ile tanışır. Pierre de 40'lı yaşlarda, mesleğinde başarılı, evli bir avukattır. İkisi ilk görüşte birbirlerine aşık olurlar. Ancak Pierre karısını çok sevmektedir. Elsa’nın ise “evli bir erkekle asla çıkmam” şeklinde kesin kuralı vardır. Bundan sonrasında bu tip ilişkilerin kaçınılmaz sorusu gündeme gelecektir: “Bu ilişki yürür mü, yürümez mi?

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@afrozist yazdı...

Per, 08 Oca 2015, 21:25 (3 yıl önce)

7.4 / 10

isim çevirisi şu filme gerçekten haksızlık. hiç utanmıyorlar.. 'ilk görüşte aşk' nedir ya? Müzikler, geçişler, hayaller, gerçekler ah neler oluyor derken film içine alıveriyor sizi. Sonu beklediğiniz gibi bitmiyor bu sebeple bile iyi diyebilirim. Ay izleyin ya içiniz ısınsın, aşık olasınız gelsin... neredeyse yasak aşka, aldatmalara hak verecektim. tam bir prensesim ya aşk insanıyım lanet olsun.   acaba ben de yaş kemale erdi erecekken Sophie kadar güzel ve seksi olabilecek miyim? diye düşünmedim değil izlerken. büyüleyici bir kadın, gerçekten.

@lavn yazdı...

Cum, 18 Tem 2014, 23:29 (4 yıl önce)

6.7 / 10

şeker mi şeker fransız filmi,filme ilk görüşte aşk ismini layık gören çevirmene güvenmeyin,tamam olabilir ama tamamen hedef şaşırtma,o harika huzur veren müzikler.quantum love ı olduğu gibi çevirebilirlerdi.neyse,böyle abidik türkçe çevirilerine alıştık.filme gelince yönetmen bildiği tüm çekim takdiklerini resmen uygulamış,sophie marceau çok güzel kadın françois cluzet çok karizmatik uyum çok güzeldi.fransız filmi sempazitanlığımdan kusur hiç görmedim.ayrıca aa bu sefer gerçek derken hoooop aslında hayal,hayııır değil işte onun adı quantum.neyse spoiler verdim mi yazdığımı okumuyorum.film güzel şeker.aşkın yaşı yok.bi daha izlenir mi?hayır.tadımlık.çerezlik demiyorum büyük saygısızlık.izleyin sevgililer.   aşağıda ki linkte filmin müziklerini bulabilirsiniz: http://filmmusicreporter.com/2014/03/29/quantum-love-une-rencontre-soundtrack-details/

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

İlk Görüşte Aşk filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İlk Görüşte Aşk filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İlk Görüşte Aşk filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI