6.7

51 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (50.342 OY)

KONUSU
I Am Mother, bir robot tarafından büyütülen genç bir kızın hikayesini konu ediyor. Dünya, büyük bir yıkımla karşıya karşıyadır. İnsan nesli, dünya üzerinden yok olup gitmiştir. İnsan nüfusunun tükenmesinden sonra, dünya nüfusunun yeniden canlandırmak için özel bir robot tasarlanır. Anne adı verilen ... Devamı
I Am Mother, bir robot tarafından büyütülen genç bir kızın hikayesini konu ediyor. Dünya, büyük bir yıkımla karşıya karşıyadır. İnsan nesli, dünya üzerinden yok olup gitmiştir. İnsan nüfusunun tükenmesinden sonra, dünya nüfusunun yeniden canlandırmak için özel bir robot tasarlanır. Anne adı verilen bu robot, genç bir kızı büyütmekle görevlidir. İkisi arasında zamanla oluşan ilişki, yaralı bir yabancının gelişiyle farklı bir hal alır. Yabancının gelişi ile birlikte ondan dış dünya ile ilgili bilgiler alan genç kız, her şeyi sorgulamaya başlar. Anne, gerçeklere ulaşmayı kafasına koyan genç kızı engellemek için her şeyi yapmaya hazırdır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@amip

1 ay önce

1 / 10

Bunu izleyeceginize GOT un finalini yine izleyin :)
Bosu bosuna harcanmis zaman..

@eski-takvim

2 ay önce

Bir seylerin havada kaldigi film. mukemmel diyemem
S

@serkanaydemir2

2 ay önce

7 / 10

Umarım bu olay gerçek olur.

Film içinde anlatmak istediğiyle 10 numara bir kurguya sahip. Tabi senaryo ve olayların işlenişi bunu düşürse de gayet başarılı bir yapım var karşımızda. Yönetmenin bilinen ilk filmi olmasına rağmen iyi bir kurtarış izliyoruz kendi adına. Hilary Swank'ı gördükten sonra da aha bu film daha iyi yere gidecek dedim ve gitti de. Bazı oyuncuların senaryoya göre film seçmesi gerçekten önemli. Ne çekseler gidiyor. Jake Gyllenhaal son zamanda aklıma gelen bir diğer isim mesela. Başlarda bilim kurgunun heyecanıyla ilerleyen filmimiz zamanla aksiyon hale gelmesiyle giriş, gelişme, sonuç üçlemesini başarılı yansıtıyor. Oyuncular da iyiydi robot da dahil. Asıl olay zaten ana düşüncede saklı. Bu nedenle en az 7 puanı hak ediyor. Birçok yerde de bizlere gönderme yapıyor filmimiz onları yakalarsanız siz de filmin içinde buluyorsunuz kendinizi. Netflix'in film kalitesinin üzerine çıkmış bir yapım kısacası. Amaca odaklanıp iz
... Devamı
Umarım bu olay gerçek olur.

Film içinde anlatmak istediğiyle 10 numara bir kurguya sahip. Tabi senaryo ve olayların işlenişi bunu düşürse de gayet başarılı bir yapım var karşımızda. Yönetmenin bilinen ilk filmi olmasına rağmen iyi bir kurtarış izliyoruz kendi adına. Hilary Swank'ı gördükten sonra da aha bu film daha iyi yere gidecek dedim ve gitti de. Bazı oyuncuların senaryoya göre film seçmesi gerçekten önemli. Ne çekseler gidiyor. Jake Gyllenhaal son zamanda aklıma gelen bir diğer isim mesela. Başlarda bilim kurgunun heyecanıyla ilerleyen filmimiz zamanla aksiyon hale gelmesiyle giriş, gelişme, sonuç üçlemesini başarılı yansıtıyor. Oyuncular da iyiydi robot da dahil. Asıl olay zaten ana düşüncede saklı. Bu nedenle en az 7 puanı hak ediyor. Birçok yerde de bizlere gönderme yapıyor filmimiz onları yakalarsanız siz de filmin içinde buluyorsunuz kendinizi. Netflix'in film kalitesinin üzerine çıkmış bir yapım kısacası. Amaca odaklanıp izleyin derim.

İyi seyirler.

@paranoidea

2 ay önce

Çok kötü değil ama izlemeseniz de bir şey kaçırmış olmazsınız.

@tiamath

3 ay önce

6.5 / 10

Defalarca işlenmiş olan bir konuyu yeniden ele almaya çalışan bir yapı. Bir filmi benzer konuyu işliyor diye eleştirmem ama böyle birşeye niyetleniyorsa bundan çok daha başarılı bir şey ortaya çıkarmalıdır diye düşünürüm. tamam insanlık iflah olmaz bir varlıktır ve yaşadığı dünyadan tutun kendi soyuna kadar, tükenmesini sağlayacak her türlü davranışı yapmaktan çekinmez. ve ileri derece bir yapay zeka artık bu duruma bir son vermek ister yeni bir insanlık oluşturmak için, kendi tasarladığı bir eğitim sisteminde, daha ceninken başlayan bir eğitim sistemi kurar tabi işler bir noktada kırılır. Dışarıdan gelen bir ziyaretçi, eğitilen kişinin düşünce yapısında ciddi yıkımlar gerçekleştirir. olaylar zinciri böyle devam eder. Bunca boş vakti olup insanlar üzerinde belki yüzyıllardır deney yapan bir robotun nas
... Devamı
Defalarca işlenmiş olan bir konuyu yeniden ele almaya çalışan bir yapı. Bir filmi benzer konuyu işliyor diye eleştirmem ama böyle birşeye niyetleniyorsa bundan çok daha başarılı bir şey ortaya çıkarmalıdır diye düşünürüm. tamam insanlık iflah olmaz bir varlıktır ve yaşadığı dünyadan tutun kendi soyuna kadar, tükenmesini sağlayacak her türlü davranışı yapmaktan çekinmez. ve ileri derece bir yapay zeka artık bu duruma bir son vermek ister yeni bir insanlık oluşturmak için, kendi tasarladığı bir eğitim sisteminde, daha ceninken başlayan bir eğitim sistemi kurar tabi işler bir noktada kırılır. Dışarıdan gelen bir ziyaretçi, eğitilen kişinin düşünce yapısında ciddi yıkımlar gerçekleştirir. olaylar zinciri böyle devam eder. Bunca boş vakti olup insanlar üzerinde belki yüzyıllardır deney yapan bir robotun nasıl olurda sonunda tesisi (neticede insan olan) kızına devreder? Bu filmin sonunda çok daha iyi replikler beklerken böyle bir manzara görünce o kadar duygusal gösterimin alakasız olduğunu hissettim.

@216

4 ay önce

5 / 10

Suya sabuna dokunmayan, anlatmak istediğini de doğru düzgün anlatamayan, twist üstüne twist fırlatıp twistleri ve senaryoyu değersizleştiren bir diğer Netflix yapımı. Ortada hali hazırda kötü niyetli bir robot varken "etik ve ahlak kavramlarının" sorgulandığını pek düşünmüyorum.

@martni

4 ay önce

Film, etik ve ahlak kavramlarını sorgulatarak rasyonelliğin uçlarında geziniyor. Çünkü filmin derdi, zor kullanarak insanlığı en başarılı ve kaliteli seviyeye getirmek. Bir yapay zekanın kılavuzluk ettiği hedef, insanlık için faydalı bir anlayışı insanlara zarar vererek getirmeye çalışmak.

Filmin davası bu: insan ve insanlığa levet atlatmak... Tüm sürecin yapay zeka önderliğinde anlatılması ve androidlerin öğretmenlik yapması ayrı bir tat katıyor.

Minimum oyuncuyla maksimum performansın güzel örneklerinden.

@casus

4 ay önce

7 / 10

Beğendiğim ve özgün bulduğum bir film. Beklentilerimin üzerinde çıktı. Normalde Netflix filmlerine şüphe ile bakarım. Bilim kurgu'nun klasik mevzularından olan post apokaliptik, robotlar, yapay zeka temalarından farklı bir konu çıkarabilmişler. Film boyunca sürekli tahmin konusunda ikilemde kaldım. Genellikle filmlerde belli süre sonra artık her şeyi tahmin edebilirsiniz. Benim için bu kez olmadı. Sürekli dürüst-yalancı, iyi-kötü ikileminde kalıyorsunuz. Meraklanmanızı ve filme devam etmenizi sağlayan bu. Durağan bir atmosfere sahip olsa da sıkılmadan izledim.
SPOILER

I Am Mother filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

I Am Mother filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

I Am Mother filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL