8.1

203 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (181.479 OY)

KONUSU

Auggie Pullman yaşıtı diğer çocuklardan biraz farklıdır. Çünkü yüzünde ciddi bir deformasyon vardır. Auggie diğer çocuklarla sıradan bir okula giderek, sıradan bir çocuk olduğunu kanıtlamaya çalışır. Çünkü esas güzellik derinin altında, içeride saklıdır...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@jinxquinzel

6 ay önce

Duygu sömürüsü yapan tarzda bir film olmasından korkuyordum ama hiç öyle değilmiş aksine çok samimi bir film. En sevdiğim şey karakterleri kendi açılarından göstermeleri oldu böylece herkesle empati yapabiliyorsunuz. Karakterlerin yanında oyuncu seçimleri de mükemmeldi bence. Anne baba ve abla figürü cuk diye oturmuş. Ayrıca her çocuğa izletilmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Bana kalırsa yetişkinler de izlemeli çünkü filmin içeriği bizim de çok dikkat etmemiz ve ders almamız gereken bir konu barındırıyor. Neyse sonuç olarak gözlerinizde yaşlarla gülümseyerek izleyeceğiniz bir film. Soğuk bir kış günü battaniyenin altında izledim. Bittiğinde içim sıcacık oldu. İzlerken bir an bile sıkılmadım ve izlediğime hiç pişman olmadım.

@flagshipproper

10 ay önce

Film gerçekten başyapıt.Tüm ailelerin ve kişilerin izlemesi gereken türden...
M

@melekanlar

1 yıl önce

10 / 10

En hoşuma giden sözü 'insanlari tanımak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey onlara bakmaktır' . Ailecek izlenecek , arkadasigin azmin ve cesaretten vazgeçilmesi gerektiğini anlatan çok beğendim bir filim

@stiff

2 yıl önce

7.5 / 10

İç ısıtan, tam bir hafta sonu ve aile filmi. Her yaşa hitap ediyor. Owen Wilson baba rolünü çok güzel oynamış. Film hiç duygu sömürüsüne girmiyor. Bu konuda biraz şüphem vardı. Hani bazı filmler sırf ağlatmak için olur. Wonder’da bu yok, tamamen samimi. Auggie gerçekten komik ve eğlenceli bir karakter. Summer, Jack Will gibi çocuk karakterler de çok başarılıydı. Ablasının gözünden de anlatılmasını beğendim. Hatta köpek Daisy’yi bile samimi buldum ben.

"Belki de başkalarının ne düşündüğünü bilseydik kimsenin sıradan olmadığını bilirdik."

@mertcannn

4 yıl önce

7.5 / 10

İnsanların dış görünüşlerinin bi öneminin olmadığını önemli olanın yaşama ve hayat sevinci olduğunu anlatan güzel bir film

@kaktusum

4 yıl önce

ağlarken gülümseten bir film

@wingsofgod

4 yıl önce

ailecek izledik. Sakin, yavaş ve sıcak bir filmdi.

@jaleduruu

4 yıl önce

Sen Bir Mucizesin Auggie!!!

Okula giden herkesin öğrenci olmak , arkadaş edinmek ve dışlanmak ile ilgili anıları vardır. Bazılarının öznesi olmadan sadece tanıklık ettiğimiz, bazılarının ise öznesi olarak bizzat yaşadığımız birçok dışlanma öyküsü. Ve dışlanmamak için yaptıklarımız...

İşte Auggie’nin hikayesiyle de yukarıda bahsettiğim anılara yolculuk yapıyoruz. 10 yaşındaki Auggie’nin yüzünde genetik bir rahatsızlık nedeniyle deformasyon bulunmaktadır. Yüzünün görüntüsü nedeniyle birçok insan ondan uzak durmaktadır. Çok ilgili ve anlayışlı bir aileye sahip olan Auggie bu zamana kadar evde eğitim görmüştür. Ancak, Auggie’nin annesi daha fazla bu şekilde devam edemeyeceğini öngörerek Auggie’nin okula gitmesi gerektiğini söyler.

Bu sıcacık film, Auggie’yi birazcık tanıtarak başlıyor. Auggie kimdir, nelerden hoşlanır? Bu ilk tanıtımla birlikte Auggie’yi sevmeye başlıyoruz. Auggie aslında çevresin
... Devamı
Sen Bir Mucizesin Auggie!!!

Okula giden herkesin öğrenci olmak , arkadaş edinmek ve dışlanmak ile ilgili anıları vardır. Bazılarının öznesi olmadan sadece tanıklık ettiğimiz, bazılarının ise öznesi olarak bizzat yaşadığımız birçok dışlanma öyküsü. Ve dışlanmamak için yaptıklarımız...

İşte Auggie’nin hikayesiyle de yukarıda bahsettiğim anılara yolculuk yapıyoruz. 10 yaşındaki Auggie’nin yüzünde genetik bir rahatsızlık nedeniyle deformasyon bulunmaktadır. Yüzünün görüntüsü nedeniyle birçok insan ondan uzak durmaktadır. Çok ilgili ve anlayışlı bir aileye sahip olan Auggie bu zamana kadar evde eğitim görmüştür. Ancak, Auggie’nin annesi daha fazla bu şekilde devam edemeyeceğini öngörerek Auggie’nin okula gitmesi gerektiğini söyler.

Bu sıcacık film, Auggie’yi birazcık tanıtarak başlıyor. Auggie kimdir, nelerden hoşlanır? Bu ilk tanıtımla birlikte Auggie’yi sevmeye başlıyoruz. Auggie aslında çevresinde olan bitenin ve kendisinin farkında olan akıllı bir çocuktur.

Auggie’nin okula gitmeye başlamasıyla hayatında yeni bir sayfa açılır. Bu yeni sayfa zorlu bir mücadeleyi de beraberinde getirmektedir. Auggie’nin yüzünü gören çocuklar önce hemen gözlerini kaçırmakta daha sonra yeniden ve inceler şekilde tekrar bakmaktadır. Auggie bu nedenle, mümkün olduğunca yere bakarak yürür ve dayanamayacak raddeye geldiğinde kendisine hediye edilmiş olan astronot başlığını takarak yüzünü saklar. Okuldaki diğer çocuklar Auggie’yi açık olarak dışlamasalar da ondan uzak durmaktadır. Bu durum Auggie’yi üzse de bu tavırlara dayanabilmektedir. Ancak, zaman içinde Auggie’yi dışlayan ve onunla alay eden birkaç çocuğun zorbalığına maruz kalır Auggie. Tüm bunları atlatması zordur, ancak tüm o yalnızlığının içinde elinden geldiği kadar dik durur. Tüm bu olumsuzlukların yanında Auggie’nin yanında olan birkaç arkadaşı da olacaktır.

Film her ne kadar Auggie’nin hikayesini anlatıyor olsa da, Auggie ile birlikte birkaç kişinin daha hayatına,bu karakterlerin gözlerinden tanıklık ederiz: Auggie’nin ablası Via ,Auggie’nin arkadaşı Jack, Via’nın arkadaşı Miranda.

Via karakteri, benim çok sevdiğim ve empati kurduğum bir karakter olduğu için biraz da ondan bahsetmek istiyorum: Via ailesinin tanımıyla dünyadaki en tatlı kızdır. Erkek kardeşini çok sever ve elinden geldiğince ona destek olur. Auggie’nin özel durumu sebebiyle ailesi ister istemez Viayı ikinci plana atmış durumdadır. Bu durum Via’yı içten içe üzse de ,çevresine bunu yansıtmamaya çalışır. Kendisini yalnız hissetmektedir. Okulda kendi sorunları vardır ve ailesinden bu konuda beklediği desteği göremez. Ancak, özel hayatında her ne yaşarsa yaşasın Auggie’nin en iyi arkadaşı olarak daima yanındadır.

Film boyunca, Auggie bazen ileri bazen geri gider. Ancak, daima bir hareket içindedir. Kendisini güvenli alanına hapsetmez. Sınırlarını zorlar, örneğin fen alanında çok başarılıdır ve bu alanla ilgilenmeye devam eder. Asla pes etmez. Bu açıdan filmin oldukça iyimser bir bakış açısıyla çekilmiş olduğunu da belirtmek gerekiyor. Auggie’nin doğuştan gelen durumunun yanında, çok destekleyici bir aile ve iyi ile kötü arasında seçim yapabilecek, yönlendirilmeden doğru kararları verebilecek birkaç arkadaşı vardır. Auggie’nin durumundaki birçok çocuğun bunlardan birisine bile sahip olması günümüz şartlarında pek mümkün olmasa da filmdeki bu iyimserlik rahatsız edici değil. Tersine, Covid 19 salgını nedeniyle eve kapandığımız ve gelen günün ne getireceğini tahmin edemediğimiz bu zamanlarda içimizi ısıtacak cinsten bir film. Evde kalmaktan bunalan, haberleri izleyerek çaresiz hisseden herkese gönül rahatlığı ile bu filmi tavsiye ederim.

@filmist

4 yıl önce

8 / 10

Hani bazı filmler vardır izledikten sonra içinizde garip bir his bırakır işte tam doğru yerdesiniz.

Fiziksel görünüşleri bir kenara bırakıp insanı insan olduğu için sevelim kabul edelim felsefesine günümüzde ne kadar ihtiyacımız olduğu aşikar ve bu felsefeyi bize en güzel şekilde anlatan bir film olarak karşımıza çıkıyor

Kusurları var diye toplumdan dışlamanın ne kadar yanlış bir düşünce olduğunu gösteriyor

Ve filmde anlatılan 2.önemli husus empati.Bir insanın yaşadıklarını bilmeden empati yapmadan ön yargılarımızla yaklaşmanın ne kadar anlamsız olduğunu gösteriyor.

Auggie'nin yüzünü saklamak için astronot kaskı taktığı sahnelerde içim cız etti resmen uzun zamandır bir filmden bu kadar etkilenmemiştim

Sıcacık,duygu yüklü tereddütsüz izleyin izlettirin pişman olmayacaksınız

@rusyena

4 yıl önce

wonder'ı sevenler "twarz" (yüz) filmini de seveceklerdir.

@kafamdakibalikl

5 yıl önce

2.9 / 10

izlemiş bulundum. Auggie'nin görünüşüyle alay eden çocugu, bir başka cocuk dövüyor. bu şey değil mi ? degerler egitimi :))

@pinky

5 yıl önce

Spoiler alert
Herkesin gözünden ayrı ayrı anlatmaları sıradanlıktan çıkarmış, bir kaç sahne önce kızdığınız kişiye sonradan empati yapabiliyorsunuz bu sayede.
Kamu spotu :
vicdanlı çocuklar yetiştirin, kimin sınavı nerede başlar belli olmaz.

@starrynight

5 yıl önce

8 / 10

Filmde ajitasyon yapmadan yaralı bir çocuğun hissettikleri çok güzel anlatılmış. Julia Roberts fedakar anneye çok yakışmış doğrusu.
Ayrıca, film Auggie’nin etrafında dönmesine rağmen diğer karakterlerin hislerini görebilmemiz güzeldi. Herkesin içinde bir yarası var, kabuğu olmadığı için göremiyoruz sadece.
Ben çok sevdim. Yorumların genelinin de söylediği gibi sıcacık bir film

@ceterisparibus

6 yıl önce

ah daisy ah daisy

@iamgzde

6 yıl önce

Çok sevineceğiniz, üzüleceğiniz, sizi cesaretlendiren bir yapım olacak eminim.
SPOILER

Mucize filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mucize filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mucize filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL