Bergman Adası

(2021)

Bergman Island

Film 1 Saat 52 Dk. Dram Fransa, Belçika 11 Şubat 2022

8.2

6 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.7 (5.120 OY)

KONUSU

Amerikalı sinemacı bir çift, yazlarını Bergman’ın uzun süre yaşadığı İsveç’teki Farö adasında geçirmeye karar verir. Amaçları yeni filmlerinin senaryosunu yazmaktır ama günler geçtikçe senaryonun derinliklerinde hayalle gerçek iç içe geçmeye başlar.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@lightandhope

3 ay önce

Adından ve konusundan anlaşılacağı üzere Bergman'ın filmlerinden, tarzıdan, aile kavramına bakışından oldukça içerik barındıran film. Chris karakterinin senaryosunu yazdığı filmi(n içinde filmi) de oldukça beğendim. İki filmin bağlandığı detaylar da ince düşünülmüş ve işlenmişti. Ülkelerinden çıkan grup ABBA'dan "The Winner Takes It All" ve "I Love to Love"ı duymak epey iyi hissettirdi. Film boyunca renkler, sahneler, manzaralarla akılda harika görseller bırakıyor.
Başrolde Vicky Krieps yerine Greta Gerwig'i izleme ihtimalimiz varmış ancak bütün duruluğu ve sakinliği ile Krieps'i bu role çok yakıştırdım.
Amy'nin hayal kırıklıklarında kendinizden benzerlikler bulacaksınız kuşkusuz. O kadar ağlamasına rağmen Amy'i hep dans eden keyifli haliyle hatırlamak istiyorum.
SPOILER

Bergman Adası filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bergman Adası filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bergman Adası filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL