Hürkuş: Göklerdeki Kahraman

(2018)

Film 1 Saat 53 Dk. Biyografi, Tarih Türkiye 25 Mayıs 2018

5.3

11 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.8 (983 OY)

KONUSU
I. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşında görev yapan, düşman uçağı düşüren ilk Türk pilot olan Vecihi Hürkuşun hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Henüz 16 yaşındayken uçma sevdasının peşinden giden Vecihi Hürkuş, hayatını uçak üretmeye ve yeni pilotlar eğitmeye adadı. Türk havacılık tarihinin en önemli ... Devamı
I. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşında görev yapan, düşman uçağı düşüren ilk Türk pilot olan Vecihi Hürkuşun hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Henüz 16 yaşındayken uçma sevdasının peşinden giden Vecihi Hürkuş, hayatını uçak üretmeye ve yeni pilotlar eğitmeye adadı. Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden pilot ve mühendis Vecihi Hürkuş’un hayatının anlatılacağı filmin yönetmenliğini Kudret Sabancının üstleniyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

2 ay önce

3.5 / 10

Güzelim konunun heder edildiğini düşünüyorum. Filmi, Vecihi'nin biyografik belgeseli gözüyle izlerseniz belki biraz iş görebilir. Böyle bir hikayeyi aşk ekseni üzerinde ve torunlarının dilinden anlatmak birinci seviye düşürücü etken olmuş. Film efektleri maalesef inanılmaz zayıf. Tamam bütçe zayıf olabilir ama çok sırıtıyor be sahneler. Bir örnek veriyim; Suşehri muharebesinde uçak düşerken yapılan çekimde, tepeden aşağı düşmesi için çekilen maketin nasıl kademe kademe çekildiği bariz görülüyor. Bu kadar ciddi kostüm ve mekan harcanmış iken böyle sahnelere biraz daha özen gösterilseydi daha iyi olmaz mıydı? Malesef sevemedim.
K

@kumralada1968

1 yıl önce

Hilmicem beklediğimden çok çok daha iyi oynamış. Bilgilenmek açısından güzel bir film. Severek izledim.
SPOILER

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL