A Christmas Horror Story 2015

6.5

3 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.7 (6.341 OY)

KONUSU

A Christmas Horror Story, yılbaşı korku filmlerine yeni bir soluk getiriyor. Bailey Downs’ta bir yıl önce üniversitede iki gencin şüpheli ölümüne dair öğrenciler cevap aramaktadırlar. Şehrin geri kalanı ise Noel Baba’nın eski dostu, yeni düşmanı Krampus’un nefretinden paylarını almaktadırlar.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@cimbomluali yazdı...

Cmt, 19 Ara 2015, 20:38 (2 yıl önce)

7 / 10

     Filmleri değerlendirirken türüne ve alanına göre değerlendirmek çok önemli. Bu film ne bir klasik korku filmi ne de tam bir christmas filmi değil. Genel olarak bakıldığında christmas filmleri ortalama düzeyde oluyor.Öyle baş yapıt olan bir christmas filmi şu ana kadar çekilmedi zaten. Bunu baz alarak baktığımızda iyi bir film ama sinemal açıdan baktığımızda tabiki çok yetersiz bir film.      Filmin içeriği hakkında yazmak gerekirse, filmi ilk izlemeye başladım soundtrackını çok beğendim. Sonra filmin ilk sahnesinde yok ben bunu izleyemiyeceğim dedim saçma birşey olmuş bu dedim kapattım. İki gün sonra dur izlemeye başladık bari biraz bakayım dedim izledikçe film hoşuma gitti. Beş farklı hikaye var filmde daha doğrusu dört buçuk farklı hikaye. Bir iki yerinde irkildim daha da korkunç olabilecek bir sahnesi yoktu.      Film kendinden beklenilenden çok daha güzel bir sonla bitti. Sağ köşeye yatırmayı başardı beni. Çerezlik diyebileceğimiz bir christmas filmi olmuş izlerseniz pişman olmazsınız izlemezseniz de birşey kaybetmezsiniz.

@drjacksheparddd yazdı...

Sal, 06 Eki 2015, 00:13 (2 yıl önce)

Uzun zamandır bir filme yorum yazmıyordum, hem onun için hem de baktım gördüm kimse bu filme yorum yazmamış ilk benden olsun dedim. Her ne kadar son dönemde iyi korku filmleri yapılsa da korku türü bir türlü o istenen çıkışını yapamadı. Yani istikrarlı bir şekilde hep iyi korku filmleri izleyemedik. Çok iyi aksiyon, fantastik veya dram filmlerini üst üste izleyebiliyoruz ama korku için aynı şey maalesef geçerli değil. A Christmas Horror Story?i de çok büyük beklentilerle açıp izlemedim ama çok da kötü bir filmle karşılaşmadım. Üç ayrı hayat hikayesinin işlendiği filmde yılbaşı atmosferi başarılıydı. Karlı ve soğuk havayı hissedebiliyorsunuz. Sadece korku öğeleri biraz zayıf işlenmiş, gerilim çok daha ağırlıklıydı. Aman aman korkutan veya gece uykuları kaçıracak düzeyde bir korkusu yoktu. Ama dediğim gibi zaman zaman soğuk ve karanlık atmosferde gerilimi iyi yaşayabiliyorsunuz. Hani korku kıtlığında iyi gider denilen filmler vardır ya işte bu film de onlardan biri. Ancak film bana göre ve sanırım izleyecek olan çoğu kişiye göre de, finaliyle bombayı patlatıyor. Hiç beklemediğim ve ummadığım bir final oldu sanırım alacağı puanların çoğunu finalinden alır film:) Üç hikayeyi birden nasıl bağlayacaklarını düşünürken ve de saçma sapan bir son beklerken bitiş tam anlamıyla şaşırtıcıydı. Çok fazla beklenti içine girmeden izlerseniz ve de çok iyi bir korku beklemezseniz sanırım yapım sizi biraz da olsa tatmin edecektir. Yılbaşı yapımı korku filmlerine biraz da olsa farklılık kattığı kesin. Sanırım artıları ve eksileriyle filme vereceğim puan da sadece 6 olur. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

A Christmas Horror Story filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

A Christmas Horror Story filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

A Christmas Horror Story filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI