Kartal Eddie

(2015)

Eddie the Eagle

Film 1 Saat 46 Dk. Biyografi, Komedi İngiltere, Almanya 1 Nisan 2016

7.3

58 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (81.653 OY)

KONUSU
Film, İngiltere tarihindeki en ünlü kayak atlamacı Michael Edwards nam-ı değer Eddie the Eagle ın ilham verici üstün başarısını konu ediniyor. Edwardsın spora asla ölüm deme yaklaşımı tasvir edilir. Eddie kayakla atlamaya başlamadan once bir çok spor dalında şansını dener. 1984 Kış Olimpiyatları’nda ... Devamı
Film, İngiltere tarihindeki en ünlü kayak atlamacı Michael Edwards nam-ı değer Eddie the Eagle ın ilham verici üstün başarısını konu ediniyor. Edwardsın spora asla ölüm deme yaklaşımı tasvir edilir. Eddie kayakla atlamaya başlamadan once bir çok spor dalında şansını dener. 1984 Kış Olimpiyatları’nda İngiliz takımına giremez ve dalını kayakla atlama olarak değiştirir. Film aynı zamanda Edwarsın sıra dışı ihtimaller ve mücadeleler karşısındaki insani ruhunu ve direncini kutlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ravenna

6 ay önce

8 / 10

'Güçlükler başarının değerini arttıran süslerdir.'

Çok güzel ve anlamlı bir biyografi.Muhteşem bir başarı öyküsü.Azim,tutku,hırs ve başarı.Şartlar ne olursa olsun her şey insanın kendinde başlıyor ve bitiyor.Taron Egerton performansıyla iyi bir iş çıkarmış.İzlenilesi bir film.
D

@drathan

7 ay önce

en sevdiğim filmler arasındadır. Gerçekten çok başarılı, Hugh Jackman'dan vurdusuz kırdısız fakat bir o kadar da wolverine gücünde müthiş bir film.

@alejandro06

2 yıl önce

7.6 / 10

Çok güzel, eğlenceli bir spor filmi, izleyin pişman olmazsınız ;)

@ruby

2 yıl önce

cok iyiydi.

@cromp6

2 yıl önce

7 / 10

Çok güzel bir biyografi filmi.

Ama sanki tek eksiği olayların biraz hızlı gelişmesi.

Zaman kaybı olmayan izlenebilir bir film. 7/10

@ham

3 yıl önce

Film kapak fotoğrafı kadar eğlenceli değil, gerçek bir hikayeden esinlenilmiş olup kesinlikle drama ögesi içermemektedir ki filmin en az 3 yerinde gözlerimin yaşarmasını umuyordum. Filme verilen emeğe göre 10/6.5 diyorum.

@serkanaydemir

4 yıl önce

6 / 10

Tuhaf

Film belgesel havasında olmadığı için artı bir değere sahip. Sinematik işlenmiş olması izlenilirliği artırıyor ne de olsa. Sadece film fazla hızlı ilerliyor. Oyuncuların başarısı bir kademe filmi izlenilir yapan etken. Her türlü aldığı puana göre bir yapım yok karşımızda. Beğenmiş olsam da 6 puanı geçecek bir emek göremedim. Sıkılmanın olmamasını her şeyin hızlı ilerlemesine bağlıyorum.

İngilizlerin sonuncu olan atletine bakış açıları da ilginç doğrusu. Sinema işte.

İyi seyirler.

P: 6

@delahoya

4 yıl önce

6.9 / 10

Her aile bireyinin izlemesinin gerektiğini düşündüğüm , klasik spor filmleri gibi hırsı , azmi ve tabi ardından zaferi anlatan güzel samimi bir film ortaya çıkmış...

Filmin ardından youtube den Eddie Edwards ın kendi hayatı ile ilgili röportajlar ve yarışmalarıda izlendiğin de daha bi etkili oluyor açıkcası... deneyin :)

@crowfuu

4 yıl önce

7.6 / 10

Ben bu filmi çok sevdim. Kartal Eddie karakteri ilginçti. Oyuncular da kalitelerini konuşturmuşlar. Küçük espiriler ve durum komediler eşliğinde güzel bir spor filmi. Klişeler silsilesi olmasına rağmen verilen ayrıntılar oldukça özgündü. Filmi hiç ertelemeyin bence, size iyi vakit geçireceği kesindir.
SPOILER

Kartal Eddie filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kartal Eddie filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kartal Eddie filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL