Konuş Benimle

(2022)

Talk to Me

Film 1 Saat 35 Dk. Korku, Gerilim Avustralya, İngiltere 1 Eylül 2023

VİZYONDA

6.7

20 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (53.455 OY)

KONUSU

Bir grup arkadaş, mumyalanmış bir el aracılığı ile ruh çağırabileceklerini keşfederler. Başlarda çok eğlenceli ve heyecanlı olsa da gruptan bir kişi fazla ileri gider ve dehşet verici doğaüstü güçleri serbest bırakır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@dehsett

6 gün önce

5.9 / 10

Abartıldığı kadar değil. Çerezlik korku filmi. İzle geç.

@furkandgn9

6 gün önce

7.9 / 10

Modern bir korku klasiği olabilir mi? Ben tam olarak emin değilim ancak finali dışında çok etkilendiğimi, gerçekten korktuğumu söyleyebilirim. Modern bir klasik olarak anmasam da öyle olan It Follows gibi filmlerin ayak ucuna yazabilirim. Filmin YouTube'da skeçler çeken bir ekipten çıkması da onu ilginç yapıyor. Hatta o kadar ilginç ki, yapılmamışın peşinde koşan A24 işi satın alıyor.

Talk to Me, klasik korku öğelerinin birçoğunu toparlayıp yine klasik bir korku senaryosu barındırıyor. Fakat onu özel yapan şey tüm bu öğelere ve senaryoya şekil değiştirmek suretiyle özgün bir boyut katması. Bir exorcism anlatısı var ama alışık olduğumuz gibi değil. Haunted teması var ama yine farklılaştırılmış. Öte yandan korku filmlerinde ana karakterin kötülüğe karşı temsili söz konusudur. Fakat burada onu da tersine çevirip, ana karakteri kötülüğün bir aleti olarak kullanıyor. Hatta film neredeyse tüm karakterlerini Ouija tahtası yerine koyuyor. B
... Devamı
Modern bir korku klasiği olabilir mi? Ben tam olarak emin değilim ancak finali dışında çok etkilendiğimi, gerçekten korktuğumu söyleyebilirim. Modern bir klasik olarak anmasam da öyle olan It Follows gibi filmlerin ayak ucuna yazabilirim. Filmin YouTube'da skeçler çeken bir ekipten çıkması da onu ilginç yapıyor. Hatta o kadar ilginç ki, yapılmamışın peşinde koşan A24 işi satın alıyor.

Talk to Me, klasik korku öğelerinin birçoğunu toparlayıp yine klasik bir korku senaryosu barındırıyor. Fakat onu özel yapan şey tüm bu öğelere ve senaryoya şekil değiştirmek suretiyle özgün bir boyut katması. Bir exorcism anlatısı var ama alışık olduğumuz gibi değil. Haunted teması var ama yine farklılaştırılmış. Öte yandan korku filmlerinde ana karakterin kötülüğe karşı temsili söz konusudur. Fakat burada onu da tersine çevirip, ana karakteri kötülüğün bir aleti olarak kullanıyor. Hatta film neredeyse tüm karakterlerini Ouija tahtası yerine koyuyor. Bu kez tahtadaki harfler değil, karakterler konuşuyor.

Bedenini ölü ruhlara teslim etme teması benim için çok rahatsız ediciydi. Bu intihara meyilli olmaktan da öte. Bu öyle bir bunalmışlık ve kimlik kaybı ki başka bir ruhun bedeninizde kimlik bulmasına izin veriyorsunuz. Üstelik bunun verdiği korku ve acıyı zevkle karşılıyorsunuz. Mia karakterinin rüyalarında yansımasını görememesi de bu kimlik kaybına işaret. Zira travmaları ve kayıplarıyla yüzleşmesine bile izin verilmeyen bir genç o.

Filmin öne çıkan bir diğer alt metni, sosyal medya eleştirisiydi. YouTube'da "porno yıldızı Riley Reid'in duş suyunu sattık" adlı videolar çeken bir ekibin bunu düşünmesi de ilginç. Bilirsiniz ki Instagram reels videoları 90 saniyeyle sınırlıdır. Talk to Me'nin ruhu bedene hapsetme sınırı 90 saniyedir. Aşarsanız ebediyen kalmak isterler. Aynı sosyal medyada gördüklerimizin artık ebediyen bilincimizde, düşünce yapımızda, duygularımızda kaldığı gibi. Kendi hayatımızdan çok başkalarının hayatını sevmek günümüzün en yaygın gerçeklerinden.

İkinci filme göz kırpmak için yapılan zorlama final, sıkıcı klişeye batmaktan kaçamayan bazı anlar, filmin evrenine davet aşamasında yeterince ikna edici olamaması gibi bazı sorunlar var. Fakat 2023'ün korku olaylarından biri olarak uzun yıllar anılacaktır.

@kiti

1 hafta önce

7 / 10

Çok korkunç demişler bence değil. Fakat yaratıcı, sürükleyici ve merak uyandırıcı bir film. Sonunu mükemmel bağlamışlar en beğendiğim kısım orası oldu. Bence mutlaka izlenmeli.

@contra

1 hafta önce

8 / 10

Yılın en iyi korku filmlerinden. Yenilikçi yapısı ile dikkat çekiyor. Seriye dönmesi muhtemel. Korku film severleri oldukça tatmin edecek bir film.
SPOILER

Konuş Benimle filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Konuş Benimle filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Konuş Benimle filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL