Borç (2018)

Film 1 Saat 35 Dk. Dram Türkiye 16 Nisan 2018

3.6

2 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.5 (153 OY)

KONUSU
Karısı Mukaddes ve kızı Simge ile birlikte Eskişehirde yaşayan Tufan küçük bir matbaada çalışır. Bir gece yan dairede yalnız yaşayan komşuları Huriye aniden fenalaşır. Doktor, Huriyenin bir süreliğine bakılması gerektiğini söyler. Fakat ona bakabilecek kimse yoktur. Tufan Huriyeyi ortada bırakmayı g ... Devamı
Karısı Mukaddes ve kızı Simge ile birlikte Eskişehirde yaşayan Tufan küçük bir matbaada çalışır. Bir gece yan dairede yalnız yaşayan komşuları Huriye aniden fenalaşır. Doktor, Huriyenin bir süreliğine bakılması gerektiğini söyler. Fakat ona bakabilecek kimse yoktur. Tufan Huriyeyi ortada bırakmayı göze alamaz ve iyileşene kadar ona evinde bakmaya karar verir. Yaşadığı kimi korku ve kaygıların sonucunda Tufanın iyilik hali önemli sınavlardan geçer.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@iorigins

8 ay önce

Film çok basit evrensel bir insani duygu olan iyi niyeti görselleştir.
Saraçoğlu filmin başkahramanı olan Tufanı ve ailesini çok sağlam çizmiştir.
Filmin başkahramanı olan Tufanın iyi niyet elçisi olduğunu ailesiyle yaşantısında, yaralı kargayı sahiplenmesinde, cömert olmasında, patronu idare etmesinde, arkadaşlarıyla ilişkisinde ve en mühim olan koşmuşu Huriye teyzenin bakımını üstlenmesinde ki tavırlarından tanırız.
Velhasıl iyi niyet elçisi, dürüstlük abidesi, heykeli dikilecek, idealize karakterimiz Tayfunun bu iyi niyetlerden sonra maddi sıkıntılar sebebiyle hayatın gerçekliğiyle nasıl yüzleştiğine şahit oluruz.
Filmin sonuna doğru iyi niyet elçimiz Tufan değişir ve en çok yardım ettiği birazda pervasız ve huysuz olan Huriye teyze patlar.
Filmde çıkarılması gerekenler bence; Tüm iyilikler bir kötülükle nasıl yok olur.
Sistem içinde ne kadar iyi niyetli olunur? iyi niyetli kalmak kötü müdür?
SPOILER

Borç filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Borç filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Borç filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL