İçimdeki İnsan 2015

a.k.a To kill a rat

6

7 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (79 OY)

Vizyon Tarihi

27 Mayıs 2015

Tür

Dram

Ülke

Türkiye

KONUSU

Gazeteci-yazar Nuri, uzun yıllar sonra doğup büyüdüğü taşra kentine gelir. Amacı, babadan kalan bir bahçeyi satıp İstanbul’a geri dönmektir. Kentte eski arkadaşı Sabri, ile karşılaşır. Sabri yıllardır bir devlet dairesinde çalışan sıradan, küçük bir memurdur. Yazar’ı biraz soğuk ve tereddütlü karşılar.İki eski arkadaşın gençliklerinde pek te mutlu ayrılmadıkları hissedilir. Yazar ise onunla buluşup konuşmayı teklif eder. Yazar kent yakınlarındaki köyde arsasının satışını gerçekleştirir.Sabri ise çalıştığı devlet dairesinde nedeni bilinmeyen bir psiko-travma geçirmektedir.Ansızın eline geçirdiği ağır bir nesne ile şefinin kafasını parçalar. Dairedeki iş arkadaşları Nejla, Hulusi ve diğerleri dehşet içindedir.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@olanzveins yazdı...

Çar, 03 Oca 2018, 12:16 (5 ay önce)

2 / 10

Klasik anlatı biçimiyle vasat biçimde anlatılmış bir film. Çok daha başarılı bir anlatım ve tarzla sunulabilirdi gerçekten konu iyi olmasına rağmen berbat bir şekilde işlenmiş sıradan bir film halini almış.

@no-education yazdı...

Pzt, 15 May 2017, 23:03 (1 yıl önce)

7 / 10

Çok naif bir film. Filmin kendisi de filmin baş kahramanı da... Türk sinemasında böyle hoş filmlerin olması gerçekten sevindirici. Özet geçmek gerekirse intihar eden birinin hayatına farklı kişilerin gözünden konuk oluyoruz. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

İçimdeki İnsan filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İçimdeki İnsan filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İçimdeki İnsan filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI