Sınırsızlar Kulübü

(2013)

Dallas Buyers Club

Film 1 Saat 57 Dk. Biyografi, Dram ABD 7 Mart 2014

7.6

374 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (419.830 OY)

KONUSU
Uyuşturucu bağımlısı ve HIV taşıyıcısı Ron Woodroof'un hayatından esinlenerek beyazperdeye aktarılıyor. Ron Woodroof'a 1986 yılında AIDS yüzünden 30 günlük ömür biçilir. Teşhiş sonrası FDA kurumundan yasal onaylı olarak kullanabileceği tek ilaç olan AZT'yi almaya başlayan Ron hızla ölümün eşiğine do ... Devamı
Uyuşturucu bağımlısı ve HIV taşıyıcısı Ron Woodroof'un hayatından esinlenerek beyazperdeye aktarılıyor. Ron Woodroof'a 1986 yılında AIDS yüzünden 30 günlük ömür biçilir. Teşhiş sonrası FDA kurumundan yasal onaylı olarak kullanabileceği tek ilaç olan AZT'yi almaya başlayan Ron hızla ölümün eşiğine doğru sürüklendiğini fark eder. Çareyi ABD'de yasal olmayan ama dünyanın dört bir yanında bulunan, doğal ilaçlara başvurmakta bulur. Kendisiyle ilgilenen doktorlardan biri olan arkadaşı Eve Saks'ın da yardımıyla Ron farkıdna olmadan çevresindeki hastlar içinde bir iletişim ve satış ağı kurmuş olur. "Dallas Buyers Club" olarak bilinen bu oluşum FDA'nın tedavisi yerine alternatif tıbbı tercih edenlerin çaresi olur ve dahası hastalar üzerinde onaylı AZT'den daha çok işe yarar. Fakat durum çok geçmeden fark edilir ve ilaç firmaları ve FDA Ron'a karşı büyük bir savaş açar. Film 30 günlük ömrü kaldı dendilen Ron Woodroof'un kişisel mücadelesine odaklanıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
et-ki-le-yi-ci . kelimenin tam manası ile etkileyici. oyunculuklar, işleniş, konu... üzerine ayrıntılı yorumlar yazılsa kaç sayfa sürer bilmiyorum. ben tek kelimeyle enfes diyorum ve gidiyorum.

@alpervikernes

2 yıl önce

7.7 / 10

İzlemekte neden bu kadar geç kaldım bilmiyorum.

Birçok repliğe, ana karakterin hal ve hareketlerine, senaryoya ve filmin işleniş biçimine hayran kaldım. McConaughey zaten sağlam, sözü edilemeyecek kaliteye sahip belli bir oyunculukta da, Leto'nun oyunculuğu da geri kalır şekilde değildi.

@sonfecibisiklet

3 yıl önce

Jared Leto ve Matthew'un oyunculuklarına bayıldım! HASTASIYIM :p

@biranmsuren

4 yıl önce

Öyle bir Jared Leto oyunculuğu ki, bana babasının karşısında takım elbiseli halini ölesiye yadırgattı. Yüzlerce kez iyi ki oyuncu, iyi ki.

@stiff

5 yıl önce

7 / 10

Çok derin ve sarsıcı bir anlatımı yok. Bu oyunculuklarla bu kadar beğenilmesi normal ama çok daha sarsıcı bir hikaye çıkabilirdi. Yer yer, hatta genel olarak durağan ve sıkıcı olduğunu da söylemek yanlış olmaz. Herkese hitap etmediği de gerçek. 7/10
M

@mineyakutt

5 yıl önce

9.8 / 10

hariika bir film, zaman geçirmelik gitmiştim başka film izleyecektim, iyi ki gitmişim.

@delahoya

6 yıl önce

7 / 10

Hasta doktor ilişkisi ve ilaç sistemini eleştiren , oyunculukların filmden daha büyük olduğu bir film izledim...

Senaryosu gerçekten tırt olup , aylar sonra aklımızda sadece Jared Leto ve Matthew Mcconaughey ' in perfonmansları üzerine konuşacağımız ve bunun karşılığını aldıkları oscar ödülleriyle taçlandırdıkları düşük bütçesiyle izlenecek drama filmleri arasında.

@paradigma

6 yıl önce

Jared Leto zaten normal haliyle güzel bir kadın kadar güzel. Filmde niye çirkindi bunu düşündüm. Allah HIV'lilere yardım etsin ile bitirdim o sorgulamayı.

@rashomon

6 yıl önce

8.2 / 10

En güzel yönü oyunculuklar ama yönetmenide takdir ettim,filmi dramatize etmekten kaçınmaya çalışmış.Bu sayede film çok doğal olduğu gibi oyuncuların performanslarıda etkileyici hale gelmiş.Toplumsal önyargının ve dışlayıcılığın o zaman nasılsa hala aynı yerde olduğunu bilmekte düşündürücüdür.
R

@rockstargame

6 yıl önce

oyuncuyuk güzeldi fakat seneryo yavan kalmış arı sahnesine anlam veremedim

@cemal-erdem

6 yıl önce

7 / 10

Dallas Buyers Club özellikle oyunculuklarından güç alan, izlerken neyi takip etmemizin istendiği konusunda kararsız, vasat üstü bir film fakat çok çok iyi değil. Beklentiniz büyükse sonunda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Eğer beklentiniz iyi oyunculuk performanslarıysa doğru yerdesiniz. Neyi takip etmemiz noktasını da az buçuk açarsam;

Film bir Amerikan rüyasının mı, hayatta kalmanın mı, ilaç şirketlerinin ve sağlık sisteminin eleştirilmesinin mi, neredeyse eşcinsel düşmanı Teksas çıkışlı bir maçonun düşüncelerinin değişimesinin mi yoksa hepsinin hızlı geçişli bir özetinin mi peşindeydi? Sanırım sonuncusu.

@ruby

6 yıl önce

hikayesi ilginc bir film, soylendigi gibi oyunculuklar da cok basarili. o yuzden izlenesi.

tabii ki filmleri Oscar alinca, insan daha sert yargiliyor ve daha buyuk beklentiler icinde oluyor filmlerden. Ben bu filmde pozitifligin etkisinin biraz yavan kaldigini dusunuyorum. Yani guzel gelismeler ya da uzucu durumlarin icinde kucuk mutluluklar olsa bile izleyiciyi umutlandirmak konusunda biraz karamsar kalmis.

ama yine de izleyenlerin bir sey kaybetmeyecegine inaniyorum.

@elifsud

6 yıl önce

Jared Leto ve Matthew Mcconaughey'in oyunculuk sınırlarını bu filmde olağanüstü derecede aştıklarına inanıyorum. Özellikle Jared Leto, karakterini bu kadar yaşayabilir ve bu kadar bütün bir izlenim bırakabilirdi. Filmin vurguladığı HIV virüsüne toplumun bakışı, bu virüs üzerinden dönen adi ticaret, oynanan faktörün insanların hayatı olduğu. Şahsi fikrim nitelikli bir film olduğu yönündedir.

Not olarak Jared Leto'nun ödülünü aldıktan sonra hazırladığı konuşma, insanları yüreklendiriş biçmi, taktire şayan bir hareketti doğrusu.
V

@volk

6 yıl önce

6.5 / 10

Çok abartılacak bir film değil. Bir kaç sene sonra adını bile hatırlayamayacağız. Bana göre filmin tek artısı Jared Leto. Yapıma fazla gelen bir performans sergilemiş. Bunun dışında izlenmese de olur kategorisinde. Ben beğenmedim. Tavsiye etmiyorum.

@longestday

6 yıl önce

8.5 / 10

matthew mcconaughey'in oscarı sonuna kadar hakeden bir performans sundugu film.

jared leto'da hak ettiği ödülü aldı.

izlenmeli.
SPOILER

Sınırsızlar Kulübü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sınırsızlar Kulübü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sınırsızlar Kulübü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL