6.8

597 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (579.773 OY)

Süre

2 Saat 2 Dk.

Ülke

ABD

KONUSU

Eski bir öğretmen olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi yitirmiş bir adamdır. 8 ay yattığı rehabilitasyon merkezinden çıkmasının ardından her şeye sıfırdan başlama kararı alır ve ailesinin yanına döner. Tek hedefi kaybettiklerini geri almaktır. Öncellikle eski karısı ile tekrar bir araya gelmeye çalışır ve kariyerini bıraktığı yerden toparlamak ister. Fakat durum Pat için hayli zor gözükmektedir. Tam da bu dönemde tanıştığı Tiffany isimli gizemli komşu kadın, Pat'in hayatını bambaşka bir yöne çevirecektir. Zira Tiffany de ciddi zorluklar yaşamaktadır ve empati kurabildiklerini düşünerek, bir iyilik karşılığı Pat'e yardım teklif eder. İkisinin de önünde bir umut ışığı belirmiştir.

Bradley Cooper

Pat Solata...

Jennifer Lawrence

Tiffany Ma...

Robert De Niro

Pat Solata...

Jacki Weaver

Dolores So...

Chris Tucker

Danny McDa...

Anupam Kher

Dr. Cliff ...

Shea Whigham

Jake Solatano

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (79)

@mervekara35 yazdı...

Per, 29 Mar 2018, 23:13 (3 ay önce)

8.6 / 10

Sıkmadan izlettirdi. Gayet güzeldi

@rohrshack yazdı...

Çar, 07 Mar 2018, 21:58 (4 ay önce)

9 / 10

Filmin kurgusuna genel olarak baktığımızda klişe, fakat bu klişenin içi öyle güzel oyunculuklar ve diyaloglarla doldurulmuş ki ortaya çok iyi bir yapım çıkmış. Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper'ın performansları harikaydı, Robert De Niro zaten efsane. Hele ki Jennifer Lawrence, yaşına göre daha olgun bir karakter olan Tiffany'i müthiş oynamış. Yer yer hüzünlendiren, yer yer güldüren; izleyicisine hisleri çok iyi aktarabilen bir yapımdı. İyi seyirler.

@drjacksheparddd yazdı...

Çar, 28 Şub 2018, 22:15 (4 ay önce)

Umut Işığım... Elimden geldiğince her gün film izlemeye çalışıyorum özellikle romantik ve dram türünde filmler her zaman ilgimi çekmiştir. Güzel oyuncular varsa bir de puanı biraz ortalamanın üzerindeyse bu türü hiç kaçırmam. Ama Umut Işığım kaçırdığım ender filmlerden biri olmuş. 2018'deyiz ve ben bu 2012 yapımı filmi yeni izledim. Geç de olsa iyi ki izlemişim, bayıldım. Bradley Cooper'ın oyunculuğu, ona eşlik eden Jennifer Lawrence, Robert De Niro... Hepsi mükemmeldi. O kadar doğal ve içten oynamışlar ki hayatımızla ilgili her kesidi her karakterde görmek mümkün. Yer yer güldüm, yer yer gözlerim doldu. Film bütün duyguları bir arada yaşattı bana. İlla her filmden veya herhangi birşeyden mesaj çıkarmayı sevmem. İzlediğimiz her şey bir mesaj da vermek zorunda değil. Fakat benim filmden çıkardığım mesaj, insanın hiçbir zaman umudunu kaybetmemesi oldu. Belki klasik olacak ama öyle. Ne kadar olumsuzluk yaşarsak yaşayalım, ne kadar umudumuz kırılırsa kırılsın, ne kadar kaybedersek kaybedelim elbet bir yerden bir şekilde umut ışığı doğacaktır. Günün birinde en dibe düşsek bile en yukarıya çıkmayı başarabiliriz. Kendi başımıza veya bir başkasının yardımıyla hiç fark etmez. Umut Işığım'ı mutlaka izleyin ve izlettirin böyle güzel filmler kolay bulunmuyor. 10/8 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Umut Işığım filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Umut Işığım filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Umut Işığım filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER