La Novia 2015

a.k.a The Bride

6.8

11 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.7 (1.866 OY)

Süre

1 Saat 36 Dk.

Tür

Dram

Yönetmen

KONUSU

Federico García Lorca’nın Bodas de sangre adlı oyunundan uyarlanan filmde iki adam ve bir kadının aşk üçgeni anlatılıyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@wersolame yazdı...

Cum, 10 Mar 2017, 16:38 (1 yıl önce)

Şiir gibi bir film olmuş , ben sevmem bu tarz her cümlesi edebiyat olan filmleri , edebi filmleri de sevmem işin açığı bu yüzden beğenmedim. Bazı Kadınların ne kadar zararlı olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir lakin , kadın oğlunu doldurmasa , kız evlenmeden önce kaçsa , kadın çocuğunu öldürmesse ...daha gider bu böyle.

@gixevu yazdı...

Cmt, 25 Haz 2016, 14:43 (2 yıl önce)

2 / 10

Trajedi, aşk üçgeni, tutku, kıskançlık gibi duyguları klişe bir şekilde kombinleyip sıkıcı bir şekilde izleyiciye sunmuş. Filmin Türkiye'de çekilmesi ve kişilerin de Türklere benzemesi dolayısıyla yine bir doğudan töre filmi izliyormuş gibi oldum. Karakterler sanki bir edebiyat romanı yutmuş gibi edebi safsata kusuyorlar. Ya da ben sevmiyorum böyle yapış yapış aşk dram filmlerini, bilemedim.

@poormf yazdı...

Çar, 11 May 2016, 03:04 (2 yıl önce)

7.5 / 10

Çekimleri Kapadokya'da yapılan filmde bir kadın ve iki erkeğin aşk üçgeni çerçevesinde bir durumu, bir öyküyü anlatmaktan çok nedeni anlaşılmayan bir kavuşamamayı fotoğraf, şiir ve şarkılarla anlatmayı tercih etmiş yönetmen. Genelinde olmasa bile hasret, tutku, sevgi ve çaresizlikle dolu duygu yer yer izleyiciye aktarılabilmiş... 75/100 Gaipten gelen yaşlı kadın (gelinin sağduyusu belki) Gabriel Garcia Marquez'in "Kırmızı Pazartesi" romanını çağrıştırıyor...

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

La Novia filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

La Novia filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

La Novia filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI