Neden Tarkovski Olamıyorum... 2014

6.9

32 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.3 (373 OY)

Süre

1 Saat 50 Dk.

Ülke

Türkiye

KONUSU

Bahadır bin bir zorluklarla, iki yakası bir türlü bir araya gelmeden film yapmayı düşünen cesur sinemacılardan biri. Bir tarafta yptığı işin ağırlığı altında ezilmemek, hayallerindeki filmi yapmak için koştururken; diğer taraftanda ailesi, yakın çevresi ve sevdikleri tarafından durmaksızın bir şeyler yapması için dürtülüyor. Peki şansları tükenmek üzere olan bu genç sinemacı ne yapacak? Hayallerine sırt çevirmek pahasına sevdiklerinin kendisini sokmaya çalıştıkları kalıbı kabul mü edecek yoksa sinemanın kendince pek de büyülü olmayan dünyasında ayakta kalmaya çalışmak için çırpınmayı mı sürdürecek? Film içinde film çekme öyküsü olan "Neden  Tarkovski Olamıyorum?" filminin yönetmenliğini Murat Düzgünoğlu üstleniyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (5)

@oznks yazdı...

Per, 19 Oca 2017, 15:58 (1 yıl önce)

Tarko önce babasının evini bitirmesine yardım ederdi eşşek evladım.

@amip yazdı...

Pzt, 08 Ağu 2016, 22:57 (1 yıl önce)

7.6 / 10

Neden bill gates olamiyorum.. neden turing olamiyorum.. neden n.b.ceylan olamiyorum... Hic bu kadar, konusunda adini isleyen bir film gormedim. Tabii konuya tarkovski den girmek muhim : Anlasilmasi guc uzuuun kompzosyonlarin adami ile, basit bir temadan, bir sanat filmi cikarmak bu olsa gerek.

@benisakinceanla yazdı...

Paz, 27 Mar 2016, 16:50 (2 yıl önce)

7 / 10

  özellikle bahadır'ın sevgilisinin filme fon bulmak için internette dolaştığı sahne de televizyonda gösterilen yarış, atletin düşüşü "iş kovalamak" la ilgili hoş bir detay olmuş. bu hayatın bize ettiği aha böyle bir yarış işte diyor insan. sürekli koşturmak zorundasın, para kazanmak için bazen istemediğin işler yapmak zorundasın, ticari düşünmek zorundasın..

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Neden Tarkovski Olamıyorum... filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Neden Tarkovski Olamıyorum... filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Neden Tarkovski Olamıyorum... filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI