6.8

8 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (14.387 OY)

Süre

1 Saat 57 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen

KONUSU

Film, ölümcül bir araba kazasından sonra tekrar yürüyüp yürümeyeceğini bile bilmeyen fakat spor tarihinin en inanılmaz geri dönüşünü gerçekleştiren Dünya Box Şampiyonu Vinny Pazienza'nın ilham verici hayat hikayesini konu ediniyor. Vinny, eğitmeni Kevin Rooney’nin yardımlarıyla sadece yürümekle kalmaz, mucizevi bir biçimde kazadan yalnızca bir sene sonra kemerini geri almak için ringlere geri döner.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@comeche yazdı...

Cum, 29 Eyl 2017, 05:42 (8 ay önce)

Açıkçası imdb puanının düşük kaldığı kanısındayım. Gerçi son bir kaç yıldır bu puanlama sistemi bendeki itibarını da kaybetmeye başladı açıkçası. Sanırım bu, nesil farklılığından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Filme dönecek olursam; oyunculuklarıyla, hafif dramatize edilmiş gerçeğe dayalı senaryosuyla, nistepeten ilgi çekici kurgusuyla başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Karakterler çok hoşuma gitti nedense. Özetle akıcı, heyecan veren ve gayet tatmin eden bir yapım.

@stiff yazdı...

Paz, 30 Tem 2017, 22:42 (10 ay önce)

7 / 10

Bir dövüş filmi olarak yeterli dövüş sahnesi sunmuyor, bu bir eksi olarak görülebilir ama sanırım hikayeyi dövüş öğesinden farklı olarak duygusal tarafıyla yansıtmak istemişler. Gerçek bir hikaye olması etkileyici ama bu etki yeterli seviyede yansıtılamamış gibi geldi bana. Kaza sahnesi başarılı ama filmin süresi dolayısıyla Vinny Paz'ın psikolojik etkileri yine yeterli bir seviyede yansıtılamamış gibi. Tüm bunlara rağmen izlemek keyifli, 7/10

@notokord yazdı...

Paz, 05 Mar 2017, 11:37 (1 yıl önce)

Amerikan sinemasının son dönemlerde çok sevdiği "Based on true story" soslu sporcu biyografilerinden bir tanesi daha. Spor dalı olarak çok sevmesem de yine o duyguyu güzel yansıtmışlar.  Katey Sagal'ı Italyan annesi olarak görmek ayrı güzeldi. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Bleed For This filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bleed For This filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bleed For This filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI