5.9

1 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.9 (1.630 OY)

KONUSU
Rusya sinemasından sert ve gururlu bir yakın tarihli dönem hikayesi anlatan Closeness ise şu ana dek görebildiklerim arasında Belirli Bir Bakış / Un Certain Regard bölümünün en iyisi. Yönetmen Kantemir Balagovun kişisel şahitliği ile açılıp, aynı şekilde kapanan bu çarpıcı dram, 1990lı yıllar Rusyas ... Devamı
Rusya sinemasından sert ve gururlu bir yakın tarihli dönem hikayesi anlatan Closeness ise şu ana dek görebildiklerim arasında Belirli Bir Bakış / Un Certain Regard bölümünün en iyisi. Yönetmen Kantemir Balagovun kişisel şahitliği ile açılıp, aynı şekilde kapanan bu çarpıcı dram, 1990lı yıllar Rusyasının sosyo-politik atmosferi içerisinde parçalanmaya yüz tutmuş bir aileyi merkez alıyor. Karakterlerinin içine düştüğü durumları uzun diyaloglar ya da göstermeci senaryo hamleleri yerine etkileyici mizansenler üzerinden aktarmayı seçen filmin, Balagovu bir sonraki filmiyle ana yarışmaya taşıması da kaçınılmaz gibi.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@olanzveins

6 ay önce

5.9 / 10

O döneme ait karamsar ve bunaltıcı ruh halini, atmosferiyle, diyalogları ve arka planda çalan önemsediğim 1 parçası ile hissettirmeyi başarmış bir film. Çok içine dahil etmesede film, ettirmesine gerek kalmıyor bir yerde. Yalınlığıyla daha gerçekçi ve anlamlı kılıyor tüm olan bitenleri.
SPOILER

Tesnota filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tesnota filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tesnota filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL