5.5

6 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (1.174 OY)

KONUSU
Bu Sovyet filmi, Pirosmani adıyla bilinen Gürcü sanatçı Niko Pirosmanishvili’nin (1863-1918), biyografisidir. İngiliz Film Enstitüsü ve Chicago Film Festivalinde ödüller kazandı. Pirosmani yaşamını devam ettirebilmek için eserlerini satamadığından açlıktan öldü. Oysa ilk eserleri daha sonra populer ... Devamı
Bu Sovyet filmi, Pirosmani adıyla bilinen Gürcü sanatçı Niko Pirosmanishvili’nin (1863-1918), biyografisidir. İngiliz Film Enstitüsü ve Chicago Film Festivalinde ödüller kazandı. Pirosmani yaşamını devam ettirebilmek için eserlerini satamadığından açlıktan öldü. Oysa ilk eserleri daha sonra populer oldu ve kalan eserlerine büyük miktarlar ödendi. Çok beğenilen bu film Pirosmaninin Gürcistandaki günlük yaşamına odaklanır ve sanatçının vizyonunu yansıtan vurgularla çekilmiştir. Seyredenin filme dahil olmasını sağlar. Sanatçı hakkında bilgi içeren çok az malzeme vardır, yaşam öyküsünün büyük çoğunluğu kaydedilmiş dedikodulardan ve efsanelerden oluşur. Filmin yönetmeni Georgi Shengelaya Gürcistan film endüstrisinin kurucularından biri olan Nikolai Shengelayanın oğludur, annesi de eski bir Gürcü film sanatçısıdır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mskfilm

7 yıl önce

7.6 / 10

müzikleri bir harika. sanatçı hayatına odaklanması filmi izlenir kılıyor. bir bitiş filmi yalnız oyunculuklar çok iyi değil onu da görmezden gelin artık.
SPOILER

Pirosmani filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Pirosmani filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Pirosmani filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL