VİZYONDA

6.6

30 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (1.687 OY)

Vizyon Tarihi

18 Ocak 2019

Süre

2 Saat

Ülke

Türkiye

Yönetmen

KONUSU

İlyas Bazna, 2. Dünya Savaşı sırasında Ankaradaki İngiliz Büyükelçiliğinde uşak olarak çalışmaktadır. İçeriden birçok bilgiye ulaşabilen Bazna, Almanlar için casusluk yapmaya başlar ve kendisine Çiçero kod adı verilir. İlyas Bazna savaşın seyrini değiştirmesine rağmen T4 uygulamasıyla engellilerin gaz odalarına gitmelerine, iğneyle uyutulmalarına engel olamaz. Çiçero, İlyas Baznanın savaştaki etkisini ve savaş sonrası yaşadıklarını anlatıyor.

YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@kucuk-eniste yazdı...

Pzt, 04 Şub 2019, 11:56 (2 hafta önce)

Film casusluk üzerine değilde aile üzerine kurulu. Sesler de bi o kadar kötü. Sinemaya gitmeye zahmet etmeyin

@hilalbozdogan yazdı...

Cmt, 02 Şub 2019, 00:59 (2 hafta önce)

8.2 / 10

Her şeyin cok güzel yansıtıldığı, duyguların cok güzel iletildiği bir film olmuş. Filmdeki 2-3 sahne insana "ulan yapma be, ağlatma." Dedirtiyor. Ufak bir detay da tebessüm ettiriyor. Film hakkındaki tek kötü yorumum bir almanin napiyon şeklinde konuşmasıdır.

@casus yazdı...

Cmt, 26 Oca 2019, 03:15 (3 hafta önce)

5.5 / 10

Genel kanının aksine çıkacağım ama filmi gerçek anlamda sevmedim. İlk yarım saat çok sıkıldım. Ne oluyor şimdi olayı nereye getiriyorlar derken ilk yarısı bitti. Sahneler arası geçişler sıkıntılı. Pat diye başka konuya, başka insanların görüşmelerine giriyor. Dublajlar oldukça basit ve anlaşılmaz geldi. Üzerinde çalışılmamış. Senkronize olmamış. Aşırı aksiyonu ben de sevmem de biraz koysaydınız sanki kötü olmazdı. Sadece diyaloglar üzerinden gidelim demek biraz kolaya kaçmak olmuş. Casusluktan ziyade aşk ve anne-çocuk ilişkisi ön plandaydı. Ben bir noktadan sonra sıkıldım.

Herhalde büyük beklenti içerisine girdiğim için böyle oldu. Müslüm ya da Ayla'ya ayrılan zaman, bu filme harcanmamış gibi. Yine de kendi açımdan söylemek gerekirse Türk filmleri, şu filme harcanan yapım ve maliyeti en düşük alt sınır kabul etse belli bir tecrübe sonrası başarılı olurlar.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Çiçero filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çiçero filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çiçero filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL