Hemşire

(2018)

Film 1 Saat 30 Dk. Dram Türkiye 11 Mayıs 2018

7

1 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (74 OY)

KONUSU
Hemşire Leyla, kocasından şiddet gören ama bunu da kimseyle paylaşamayan mutsuz bir kadındır. Hayatının rutinliği içinde sürekli rejim ve spor yaparak yaşadıklarını görmezden gelmeye çalışmaktadır. Bu esnada cezaevlerine operasyon düzenlenmiş, siyasi tutuklular hücre tipi cezaevlerine karşı açlık gr ... Devamı
Hemşire Leyla, kocasından şiddet gören ama bunu da kimseyle paylaşamayan mutsuz bir kadındır. Hayatının rutinliği içinde sürekli rejim ve spor yaparak yaşadıklarını görmezden gelmeye çalışmaktadır. Bu esnada cezaevlerine operasyon düzenlenmiş, siyasi tutuklular hücre tipi cezaevlerine karşı açlık grevlerine başlamıştır. Leylanın çalıştığı hastaneye bu eylemcilerden biri getirilir. Bu genç adamın adı Keremdir. Leylanın aksine Kerem onu hayata bağlayacak her şeye sıkı sıkıya bağlı bir adamdır. Bu iki zıt insan zaman ilerledikçe birbirlerinin yaşamlarını ve seçimlerini sorgulamaya başlarlar. Biri inandığı bir siyasi görüş için hayatını ortaya koyarken diğeri çocuğu ve eşi için kendi yaşamından feragat etmektedir. Biri görüşleri için ölüme yatarken diğeri kocasını kaybetmemek için sürekli kilo vermeye çalışmaktadır. Kısa ve bir o kadar da hızlı akan zaman hangisini haklı çıkaracak ve hangisinin yaşamını değiştirecektir?

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zett

1 yıl önce

Hangisi daha tehlikeli? Sahip olduğumuz fiziksel sınırlar mı? Yoksa kafamızın içinde kendi yarattığımız ve uyum sağladıklarımız mı?

'Görünür olmak ne güzel!'
SPOILER

Hemşire filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hemşire filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hemşire filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL