6.6

3 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (967 OY)

Tür

Korku

Ülke

Türkiye

Yönetmen / Senarist

KONUSU

1999 yılında geçen hikayede, Elif adlı genç bir kadın No:72 apartmanında yaşamaktadır. Yalnız hayat sürdüren Elif, hamiledir. '99 yılında Türkiye'de ve dünyada kıyamet alametleri gibi sıradışı olaylar yaşanırken, 72 numaralı apartmandaki komşuların ise hepsi birbirinden garip kişilerdir... Elif kıyamet alametleri ile komşularının arasına sıkışmıştır.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@normajeane yazdı...

Çar, 02 Ağu 2017, 01:59 (10 ay önce)

6 / 10

"Onlar benim ailem değil." repliğine kadar Rosemary'nin Bebeği filminin bire bir kopyası. Hikâye, dekor, oyuncuların kostümü, korkutma unsurlar vs. Taklitten başka bir şey değil. İnsan utanır yani. Beğenilmesi ve puanının yüksek olmasının yalnızca iyi bir taklit olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Oyunculukları da beğenmedim. Yapay ve eksik kalmış. Keşke herkes korku filmi çekmeye kalkışmasa.

@alisesen yazdı...

Çar, 14 Haz 2017, 10:20 (1 yıl önce)

7.5 / 10

Son zamanlarda izlediğim en iyi Türk korku filmlerindendi. Rosemary's Baby' nin senaryosundan araklama olsa da,  Türk korku filmlerindeki cin temasından uzaklaşıp farklı bir konuya el atmaları güzel olmuş. Senaryo başka bir filmden yola çıkılarak oluşturulmuş da olsa farklı Türk dokunuşları benim hoşuma gitti. Bazı yerlerde irkildim bazı yerlerse keşke bu sahne olmasaydı dedirtti. Satanist kadınlar role çok yakışmış. Kızın oturduğu evin ambiansı da çok güzeldi. Sözün kısası fena değildi Türk korku sineması açıcından bir adım olduğunu düşünüyorum. Biraz daha üstüne düşülmüş olsa çok daha yüksek puan alabilirmiş. Benim puanım 7,5.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Alamet-i Kıyamet filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Alamet-i Kıyamet filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Alamet-i Kıyamet filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI