6

46 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.1 (2.450 OY)

Vizyon Tarihi

15 Ocak 2016

Süre

2 Saat

Ülke

Türkiye

Yönetmen

Senaristler

Zafer Külünk

KONUSU

Sakin ve gizemli bir karaktere sahip olan Hakan, 30 yaşında alternatif müzik yapan ünlü bir sanatçıdır. Magazinden uzak bir hayat sürmeye çalışsa da kardeşi Ozan ile olan küslükleri magazinin ilgisini çeker. Ozan ise 28 yaşında ünlü bir pop yıldızıdır. Abisinin aksine neşeli, esprili, konuşkan ve sosyal biridir. Araları yıllardır düzelmeyen iki kardeş uzun zamandır bir araya gelmemiş, hatta babalarının hastalığında dahi farklı zamanlarda ziyaretine gitmişlerdir. Bu soğukluğun nedeni ise çocukluk yıllarına kadar uzanmaktadır. Annlerini küçük yaşta kaybeden iki kardeşin babaları Erkan düğün şarkılığı ile geçimini sağlamaktadır. Üçü kasaba kasaba düğünlerde dolaşmış, küçüklüklerini resmen göçebe bir şekilde sürdürmüşlerdir. Bu dönemde babası küçük kardeş Ozan’ın tüm sorumluluğunu, abisi Hakan'a devreder. Abi Hakan bu yüzden erken olgunlaşır. Ozan ise Hakan’ın içinde kalan çocukluğu doya doya yaşamıştır. Bu ikili durum abi kardeş ilişkisini zamanla zedeler... Babalarının cenazesi iki kardeşi yıllar sonra bir araya getiren yegane şeydir. Her ikisi de son görevlerini yerine getirip bir an önce kendi hayatlarına geri dönmeyi planlarken, geride kalan vasiyet her şeyi değiştirecektir.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (8)

@ozlemmonderr yazdı...

Cum, 27 May 2016, 14:06 (2 yıl önce)

3 / 10

Beklentim düşüktü. Öyle olması iyi olmuş. Gişe yapsın diye filme koydukları Murat Boz korkunçtu. Oyunculuk adına hiçbir şey gösterememiş. İyi ki sinemada izlememişim. 

@shamur-musti yazdı...

Per, 19 May 2016, 13:18 (2 yıl önce)

5.5 / 10

Murat'ı da oyuncu diye filmlerde oynatıyorlar. Hayran kitlesi var diye oynatıp oyunculuk namına bi b.k segileyemeyen adamların oynatılması seyir zevkini düşürüyor. Adam oynayamıyor arkadaş çok yapmacık işte oynatmayın.  Filmin en etkili kısmı sondaki kardeş durumu bence gerisi boş. Onu bile amatörlükle işlemişler. Profesyönellikten uzak çerezlik bir film.

@nevisahsinamuna yazdı...

Cum, 04 Mar 2016, 00:43 (2 yıl önce)

Burakla Muratı koyalım gerisi zaten gelir tadinda bi film olmuş

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Kardeşim Benim filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kardeşim Benim filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kardeşim Benim filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI