7.1

30 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (43.339 OY)

Süre

1 Saat 54 Dk.

Yönetmen

KONUSU

Citizenfour bir belgeselden ziyade gerçek hayattan fırlayan bir gerilim filmi. Belgeselci ve gazeteci Laura Poitras ve gazeteci Glenn Greenwald, “Citizenfour” takma adını kullanan Edward Snowden’la Hong Kong’da buluşuyor. Üst düzey CIA analizcisi Snowden, Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı’nın özel hayatın gizliliğini hukuk dışı yollarla ihlal ettiğini kanıtlayan gizli belgeleri kameralar önünde gazetecilere teslim ediyor. Poitras ve Greenwald, Snowden’ın tarihi kararıyla hayatını sonsuza dek değiştirecek bu fedakârca eylemini gözlemliyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@zansu yazdı...

Cum, 22 Nis 2016, 10:03 (2 yıl önce)

" thematrixhasyou " yorumuna ek olarak 12 monkeys dizisinde de Edward Snowdenlı bir bölüm vardı ama onun sonu pek iyi olduğu söylenemez,diziyi de şiddetle öneririm.   Bu adamda Rusya'da ikame ediyor görünüyor,dizideki karakterde de Çeçenistan'da görülüyor,Cıa onu öldürmek için bir virüs oluşturuyor ama bu herkese etkiliyor vs. bir çok benzer noktaları bulunmakta.

@thematrixhasyou yazdı...

Cum, 16 Eki 2015, 17:19 (2 yıl önce)

Uzun zaman önce malum ortamlara düştü, ancak o günden beri altyazısı bulunmamakta. Bilinen altyazı sitelerinin dışında kalan alternatif bir adreste altyazısı mevcut. Benim gibi izlemek isteyip altyazıdan sebep pusuda bekleyenler için paylaşıyorum; http://www.opensubtitles.org/tr/search/sublanguageid-tur/idmovie-190261   Dipnot: Belgeselin ana teması Edward Snowden'in Mr. Robot adlı diziye ilham verdiği söylenmekte.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Citizenfour filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Citizenfour filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Citizenfour filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI