5.9

13 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.5 (162 OY)

Vizyon Tarihi

23 Kasım 2017

Süre

1 Saat 50 Dk.

Tür

Dram

Senaristler

Ahmet Büke

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Acılı bir boşanmanın ve işsizliğin neden olduğu sefaletin ardından 30’lu yaşlarının ortasındaki Selim, İzmir’deki üst orta sınıf ailesinin yanına geri taşınır. Ne ailesiyle ne de eski arkadaşlarıyla tekrar bir araya gelmekten pek hoşnut değildir. Selim, pek hatırlayamasada onun askerlik arkadaşı olduğunu iddia eden aylak Cihan’la vakit geçirmeye başlar. Denizden gelen kötü bir koku şehri ve apartmanlarını iyice sarınca Selim, Cihan ve arkadaşlarının yardımıyla yeni bir dünyanın imkânlarını keşfe atılır. Film İzmir’i Alsancak’tan Karşıyaka’ya, Göztepe’den Çiğli’ye, Bayraklı’dan Kadifekale’ye kadar, sokak sokak arşınlıyor. İstanbul’dan geri dönüşün hikâyesini İzmir’in sokaklarında Selim’le beraber anlatıyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@rohrshack yazdı...

Cmt, 03 Mar 2018, 22:26 (4 ay önce)

8 / 10

Gezici Sinema Festivali'yle birlikte izlediğim Körfez'in, yönetmenin ilk filmi olması da göz önüne alınarak iyi bir film olduğunu söyleyebilirim. Görsel ağırlıklı olmak üzere birçok metaforun kullanıldığı filmde baş karakterimiz Selim, İstanbul'dan memleketi İzmir'e dönmüş ve 30'lu yaş bunalımıyla beraber orta sınıf bir topluma tekrar adapte olmaya çalışmaktadır. Oyunculukları doğal buldum, imgelerin çoğu yerinde kullanılmıştı. Sanatsal filmlerden hoşlananlara tavsiye ederim.  

@droim yazdı...

Cum, 22 Ara 2017, 13:04 (7 ay önce)

10 / 10

özgün film konusunda uzun süredir yerli yapımlar arasında bu kadar dikkat çeken bir film izlememiştim. tabiki görecelidir fakat; gerek senaryo gerek karakterlerin adaptasyonu üst düzey. bir siyahın ve bir beyazın ortaya çıkarttığı notr bir felsefe. öz itibariyle aynılığa doğru çıkan anlamın farklılaşmasının seyri ve yeniden aynı noktaya gelmesini izliyoruz.

@heybender yazdı...

Paz, 10 Ara 2017, 09:07 (7 ay önce)

Son zamanlarda izlediğim ve karakterlerini çok sevdiğim bir film güvensizliklerimizle bir tedirginliğin içinde bırakıp sonrasında da metropollüğümüzle utandığımız sahneler dolusu olarak karşımızda. Ahmet Melih Yılmaz aynı/bildiğimiz oyunculuğuyla yine şaşırtmadı. Bi ona üzüldüm. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Körfez filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Körfez filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Körfez filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI