7.3

545 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.2 (1.008.558 OY)

Vizyon Tarihi

7 Şubat 2014

Süre

3 Saat

Ülke

ABD

KONUSU

Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında komisyoncu ve Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. 90'ları yürütmektedirler ve New York işlem salonunda her şey olabilmektedir. Önemsiz tahviller ve birçok yatırımcıyı aldatarak, Belfort kısa zamanda bir para makinasına ve aynı zamanda bir harcama makinasına dönüşür. Bir günde hesapları milyon dolarlarla doldururken o gece hepsini aynı hızda harcayabilir. Profesyonel hayatının yanı sıra uyuşturucu, fahişeler, son derece pahalı lüks fantezilerle dolu kirli bir oyunun içindedir. Bu karakterin hayatındaki her şey abartılı bir şekilde devam etmektedir...

Leonardo DiCaprio

Jordan Bel...

Jonah Hill

Donnie Azoff

Margot Robbie

Naomi Lapa...

Kyle Chandler

Agent Patr...

Rob Reiner

Max Belfort

Jon Bernthal

Brad Bodnick

Kenneth Choi

Chester Ming

The Wolf of Wall Street

Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio arasındaki iş evliliği Hollywood'da gördüğümüz belki de en güzel şey. Adını duyurduğu The Basketball Diaries ve Romeo + Juliet'in ardından Titanic ve Beach'de...
pispapaz

@pispapaz yazdı...

31.01.2014

The Wolf Of Wall Street: Wall Street'in Kurtlar Vadisi

Martin Scorsesenin yönetmenliğini yaptığı Leonardo DiCaprio Jean Dujardin Jonah Hill Matthew McConaughey gibi adı sanı oldukça duyulmuş insanların başrollerinde olduğu 100 milyon dolarla yapılıp...
loveoura

@loveoura yazdı...

21.04.2017

YORUMLAR

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (74)

@heisenberg1 yazdı...

Per, 03 Oca 2019, 10:27 (1 ay önce)

Çerezlik bir film için 3 saat oldukça uzun bir süre. DiCaprio'nun oyunculuğu hariç büyütülecek bir tarafı yok.

@kahramansmt yazdı...

Paz, 21 Oca 2018, 00:24 (1 yıl önce)

8.4 / 10

Abi kim ne derse desin bu film gerçekleri ortaya saçmış. Ekonomi konulu bir başyapıt.

Hergün istisnasız erotik video izleyen adam sanki imammış gibi filme müstehcen diyor.. Verdiği mesajdan çok karıya kıza kafayı takan tiplerin yorumlarına takılmayın ...

Leonardo Di Caprio'nun filmlerine girip yorumlara bir göz attığınızda genelde filmlerinin abartıldığı söylenilir. Peki cidden adam bu kadar şişirme biriyse bu kadar başarılı olmasını ve yüksek kalitede ses getiren yüksek puanlara sahip filmler nasıl yapıyor ? Başarısının kanıtı olarak o oskarı gö*ünüze sokması mı lazım ? Veya 900.000 den fazla kişinin 8+ puan verdiği filmler gerçekten şişirme mi ? Adam oynamış ve başarmış..

Filmi beğenmeyenler siz gerçekten izlemeyi biliyor musunuz ? yoksa 13 yaşında ergen misiniz ?

@loveoura yazdı...

Cum, 14 Nis 2017, 18:58 (2 yıl önce)

verdiği mesaj açısından aslında söylenildiği kadar derin anlamlar taşımayan film. Evet bi ironi var evet bir mesaj var (ki oldukça açık hatta gözümüze sokularak verilmiş) evet içinde eğlenceli sahneler var ama değil 3 saatlik bir film çıkarmak kısa film çekilerek bile verilebilirmiş. (ayrıca filmden fuck sözcüğünü çıkararak en az 45 dk tasarruf edebilirlermiş. küfürden rahatsız olan biri değilim de sanki fuckların arasına rastgele sözcük atılıp senaryo yazılmıştı ) son olarak aile büyüğü nasihatiden öteye gidememiş orda sıkışıp kalmıştır kanımca.

haydan gelen huya gider, yuva yıkanın yuvası olmaz gibi 5 tane atasözünden film yapılmış gibiydi yada o kadar uzatılmıştı ki film insan eee sadede gel derken bu sözler komuşu teyze nidasıyla kulaklarında çınlıyor.
H

@hakanx yazdı...

Cmt, 01 Nis 2017, 10:05 (2 yıl önce)

7 / 10

Sıkıcı

@seinfeld yazdı...

Cum, 10 Mar 2017, 19:08 (2 yıl önce)

Jordan Belfrot yetenekl değil aslında çok iyi bir yalancı, düzenbaz. Leonardo'nun oyunculuğu evet müthiş ve Margot Robbie çatlatacak cinsten, çok güzel. Bunların haricinde overrated olduğunu düşünüyorum. Bol bol seks, uyuşturucu, ahlaksızlık ve bunlara sahip olmak için ruhunu satan insanlar... Acaba para için insanoğlu ne kadar ileriye gidebilir, neleri feda edebilir? Bu soruları da izlerken zaman zaman soruyorsun kendine.

@stupidflanders yazdı...

Çar, 23 Eyl 2015, 19:15 (3 yıl önce)

Bu ruhsuz, mide bulandırıcı ve materyalist şölenin bir 'ironi' olduğunu savunarak filmi öven arkadaşlar korkarım yanılıyorlar. Tüm bu saçmalıkların ironisini görebilmek için üç saat izlediysem de iyi bir Caprio oyunculuğundan başka bir şey göremedim çünkü. Sırf bunun için izlemeye değer miydi? değmezdi.

ps: Jonah Hill'in ekranda göründüğü her dakika için de filmin puanı düşmeliydi bence.

@hamdicakir yazdı...

Per, 23 Nis 2015, 02:58 (4 yıl önce)

kapakta leonardonun el pençe divan durduğuna bakmayın asdjhvdasbj

@sinemtat yazdı...

Çar, 11 Mar 2015, 23:12 (4 yıl önce)

1.6 / 10

Gerçekten kötü. Imdb'ye güvenimi sınayacak kadar kötü. Leonardo Dicaprio olmasa 10 üzerinden 4 falan olurdu sadece onun hatrına oylandığına inanmak istiyorum. Nasıl o puanı aldı hayret ediyorum.

@chewing yazdı...

Çar, 14 Oca 2015, 01:11 (4 yıl önce)

7.5 / 10

Bu film bu puanı kesinlikle Leonardo DiCaprio'nun performansıyla almış. Burdan filmin kötü olduğu yargısı çıkmasada filmin gereğinden fazla uzatılmış olması izleyiciyi sıkıyor diyebiliriz. Leonardo harika bir oyuncu olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş. 7.5/10 iyi seyirler.

@serkan-aydemir yazdı...

Per, 16 Eki 2014, 13:58 (4 yıl önce)

7.5 / 10

Herkes para kazanmak zorunda.

Filmin en son sahnesinden yoruma başlamak istiyorum. O kadar insanın ya da genç insanın deyim bakışlarında o umut ve hırs. İşte hayat bize devamlı turnayı gözünden vurma fikriyle, umuduyla yaklaşıp sonra hiçbir şey vermediğiyle kalma gerçekliği vermektedir. Sayısal loto, düzenbazlık, kara para, şerefinle çalışma... Hangisiyle para kazanmak isterseniz isteyin tek gerçek var o da parayı daha fazla kazanma olduğudur. Etik tarafını tartışmıyorum, ama kültürel realizm bizleri paranın kölesi olma boyutuna getirmektedir. Film gerçek hikayeden alıntı. Zaten Leonardo bu gibi ilginç biyografilerle karşımıza çıkmayı sevmeye başladı. Film kendi içinde hiçbir anlamı olmayan çok şey barındıran bir kurguya sahip. İzleyen izliyor vay güzel bir işleniş var diyor, ama kurgu falan tırt bildik bir hikayeyle sonlandığı gerçeğiyle yüzleşiyor. Bu yönden bakarsanız sadece uyuşturucu, cinsellik, para, uyuşturucu paradoksuna saplanıp kalırsınız. Bu filmler neden güzel biliyor musunuz? Bu filmler bu kadar sıradan bir hayatı(sıradandan kastım daha önce çekilmiş olan biyografi türleri) harika bir yönetmen ve oyunculuk içinde işliyor olmasıdır. Gerçekten her türlü sıradanlık çok iyi işlenmiş. Sıkılabilirsiniz. Film çok uzun ve basit gelebilir, haklısınız da, ama dediğim gibi çok iyi bir sıradanlıkla karşı karşıyasınız. Bunun zevkini çıkartmaya bakın.

İyi seyirler

P: 7.5

@ordinaryus1 yazdı...

Çar, 03 Eyl 2014, 03:14 (4 yıl önce)

Gereksiz uzuuun ve sinir bozucu film. Adamların akıl almaz paraları ama bir o kadar da boş gebeş hayatları var. Biz de 3 saat boyunca bu bombok/bomboş hayatı izliyoruz. Belki süre bu kadar uzatılmasa ve Jordon'ın parlak zekası üzerinde biraz daha durulsa daha etkileyici olabilirdi. Sonu da bir şeye benzemiyor. Bu film nasıl 8.1 almış. llginç hakkaten

@hamdicakir yazdı...

Cum, 22 Ağu 2014, 18:07 (4 yıl önce)

izlenebilir bir filmdi ama fazla müstehcen olduğu için yarıda bıraktım. leonardo hatrı da bir yere kadar canım

@havlayankuzu yazdı...

Paz, 10 Ağu 2014, 16:08 (4 yıl önce)

Belfort, çarpık bir düzende açgözlülülüğü yüzünden bir yerden sonra ayyuka çıkmış ve bu yüzden sistem tarafından alenen taşınamayacak kadar ağır bir yük haline gelmiş. O andan sonra bile Belfort "hikayesini anlatarak" kazanmaya devam edebiliyor. Aslında Belfort'un çocukça bir masumiyeti de var. Bizdeki Sülün Osman'ın basitliğiyle hareket ediyor. O ve eşrafı lümpen tayfanın açlığını yaşadıkları için zamanla dikkat çekmişler.

Tarihe yenik düşmüş bir değer olarak Belfort, yasal hırsızlığın erken dönem aktörlerinden. Herkesin zengin olmak istediği ama zenginliğin çoğunluğun fakirliğinden beslenmek zorunda olduğu bir sistemde, kazanmak isteyen küçük bir insandan daha deli biri var mıdır ?

Şu yazıyı yazarken bile sağdan soldan Forex reklamları, "Nasıl 100 doları 1000 dolar yaptım" vidyoları fırlıyor. Al sana ironi.

@kutadgu yazdı...

Per, 03 Tem 2014, 12:56 (5 yıl önce)

6.7 / 10

Bitmedi gitti film. Bitmedi yahu. Sıkıldım, bunaldım, sevmedim... Sadece Leonardo'nun merdiven sahnesi aklımda güzel bir yer olarak kaldı.

@bedirhans yazdı...

Per, 03 Tem 2014, 05:05 (5 yıl önce)

10 / 10

Enteresan.

Bazı filmleri siz çok seversiniz. Heyecanlı heyecanlı arkadaşlarınıza anlatırsınız. Ama hiç biri beklediğiniz tepkiyi vermez. Kimisi sonuna kadar bile izlemez.

Benim için onlardan bi tanesi.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Para Avcısı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Para Avcısı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Para Avcısı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL