8.5

8 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.9 (7.222 OY)

KONUSU
Zombielandde gerçek isminizi unutun, kendinizi ülkenizi temsil ettiğiniz birer milli oyuncu gibi hayal edin ve geldiğiniz yerlerin isimlerini alın. Bir evinizin olmadığı gibi bir aileniz de yok artık. Üstüne üstlük tüm bu zombileşmiş dünyada hayatta kalabilmek için unutmamanız gereken onlarca kuralı ... Devamı
Zombielandde gerçek isminizi unutun, kendinizi ülkenizi temsil ettiğiniz birer milli oyuncu gibi hayal edin ve geldiğiniz yerlerin isimlerini alın. Bir evinizin olmadığı gibi bir aileniz de yok artık. Üstüne üstlük tüm bu zombileşmiş dünyada hayatta kalabilmek için unutmamanız gereken onlarca kuralınız var. Ama ne olursa olsun çok zor edindiğiniz arkadaşlarınızı ve daha da önemlisi eğlenmeyi unutmayın. Yoksa 5 milyar zombinin olduğu bu diyarda zaman nasıl geçerdi değil mi?

2009 yılında sinemalarda izlediğimiz Zombieland filmini diğer zombi yapımlarından ayıran iki önemli neden vardı. Birincisi; The Walking Deadde de gördüğümüz üzere tank kadar ağır zombiler yerine oldukça hareketli ve koşabilen zombilerin olmasıydı. İkincisi ise; milyonlarca ölüme rağmen bu dramatik konuyu bizlere espirili ve eğlenceli bir şekilde sunuyor oluşuydu. Şimdi ise Amazon Studios tarafından aynı adı taşıyan bir televizyon dizisi yapıldı ve yine oldukça eğlenceli! Filmle aynı yazarların elinden çıkması (Rhett Reese, Paul Wernick) ve sevdiğim orjinal komedi filmlerinden biri olan Tucker and Dale vs Evil ın yönetmeni Eli Craigden gelen dizide oyuncu kadrosu ise hiçbiryerden gözünüzün ısırmayacağı isimlerden oluşuyor. Filmle aynı rollere sahip ama farklı oyunculardan oluşan bu isimler ise: Sesi biraz daha kalın olsa Seth Rogenın kopyası diyebileceğim Kirk Ward (Tallahassee), dizinin anlatıcı ağzı genç Tyler Ross (Columbus) ve onun aşkı güzeller güzeli Maiara Walsh (Wichita), son olarak da ağzı bozuk minik starımız Izabela Vidovic (Little Rock) den oluşuyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@slvalacahan

7 yıl önce

dışarıdan çok güzel bir filmin uyarlaması olarak görünse de -filmi gerçekten çok iyiydi bence- ucuz bir taklidin ötesine geçememiş, üzmüş ve içler acısı oyunculuklarıyla ağlatmıştır.
SPOILER

Zombieland filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Zombieland filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Zombieland filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL