Star Trek Sonsuzluk 2016

Star Trek Beyond

6.8

62 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (177.279 OY)

Süre

2 Saat 2 Dk.

Yönetmen

KONUSU

Sonsuzluk’ta, Atılgan gemisinin ve cesur mürettebatının epik yolculuğu devam ederken, mürettebat uzayın bilinmeyen derinliklerinde kendilerini ve federasyonun temsil ettiği her şeyi sınayan gizemli, yeni bir düşmanla karşılaşır. Kirk ve ekibini yok etme tehlikesi söz konusudur ve bu bilinmeyen, ücra bölgede iletişim de yoktur. Kirk mürettebatı toparlamaya ve Yorktown üssünü kurtarmak için geri dönmeye çalışacaktır.

Captain Jame...

Commander Spock

Dr. 'Bones' ...

Lieutenant U...

Montgomery '...

SPOILER

TÜM YORUMLAR (7)

@cemklc1 yazdı...

Cmt, 12 Kas 2016, 20:46 (1 yıl önce)

6.9 / 10

Star Trek 3, Atılgan gemisinin uzayın derinliklerinde gerçekleştirdikleri görevlerini yaptıkları sırada kimsenin daha önce gidemediği uzayın derinlerinden gelen gizemli bir şeyin saldırısına uğruyor. Mürettebat bu saldırıdan kurtulmak için ilk olarak savunmaya geçip ne olduğunu anlamaya çalışsa da esir düşmekteler. Bilim kurgu sevenler için 2016'nın iyileri arasında..

@rinustalarin yazdı...

Per, 27 Eki 2016, 00:28 (1 yıl önce)

7.9 / 10

Serinin başlangıç filmi her açıdan en iyisi olsa da, bu filmin yaşattığı görsel şölen, pek alışıldık bir şey değil. Bir interstellar, contact vb. gibi doygun bir hikaye ve gerçek teorilere dayanan bir bilimsellik beklemek abesle iştikal. Yani bu filmlerle kıyaslamayı düşünmek dahi, "bu film çok yavan" deme hakkını elinizden alır. Elbette bilimkurgu filmlerini kıyaslayabiliriz, ancak bilimkurgu da kendi içerisinde kollara ayrılıyor. star wars, stargate star trek bunlar hayal gücü ağır basan ve işin fantastik kısmında kalan, dolayısıyla da aksiyona, ve biraz da komikliğe ihtiyaç duyan yapıtlar, hele ki günümüzde. adamlar yüzlerce milyon dolar harcayıp bir film çekiyorlar, beleş değil yani bu iş. Elbette günümüz izleyici kitlesine ulaşmak için o nostaljiyi biraz kıracak.   Derseniz mantıksız sahneler yok mu eh yani tabi ki. Bazı şeyler çok oldu bittiye getirilmiş. Hikayenin kendi içerisinde bolca sıkıntısı var. Karakterlerin canlandırılması da her nedense bir önceki filmler kadar iyi değil gibi geldi. Ancak dediğim gibi. Teknolojinin ve CGI tekniklerinin gelişmesiyle ve, (en önemli kısmı) fantezi ve geleceğe dönük uzayda yaşam konseptlerinin müthiş harmanlanmasıyla benim gözlerimi hiçbir filmin doyurmadığı kadar doyurdu. Daha doğrusu... hiçbir bilim-kurgu, bu kalitede ve gerçekçilikte bir görüntüler dizisi koymamıştı önüme. Her ne kadar beğenim kişisel olsa da, sonuç görselinin kalitesinin oldukça ileride olduğunu inkar edebileceğimizi düşünmüyorum.   Filmin aksiyon kısmı beni en çok eğlendiren kısmıydı. O kadar hataya ve eksikliğe rağmen (hikaye, karakterler, olayların gelişmesi-sonuçlanması vb.) hiç sıkılmadım, bir tek sonunda "eh yani bu da böyle mi olur artık yuh" dedim, ancak film 90 dakika neticede, 45 saniye değil.   Fantastik beyinli bir şehir plancısı olaraktan filme 100 üzerinden 1500 vermek istesem de, 80'den fazlasını veremem bir seyirci olarak. bunu fazla bulanlara da diyeceğim şu: bu bilim-kurgu'nun "fantastik" kesminden bir serüven. bilimsellik isteyen gitsin arrival filmi çıkınca onu izlesin (ki sabırsızlıkla bekliyorum. Müthiş olacak çok eminim), onunla contacti falan kıyaslasın. dondurma sevmeyip, cheesecake seviyorsanız, dondurmanın cheesecakeden daha kötü bir tatlı olduğunu kanıtlayamazsınız. Çok basit bir mantık bu, ancak nedense "günümüz insanı" bu hataya çok düşüyor.

@gaffarson yazdı...

Per, 06 Eki 2016, 06:21 (1 yıl önce)

Bu sürekli her sahnede espri çabasını anlayamıyorum. Komedi filmi çekin öyleyse. İşin kötüsü bunu artık neredeyse her filmde görmeye başladım ve filmler film olmaktan çıkıyor. En sevdiğim bilimkurgu türünden soğutacaklar. Nerede o 90 lı yıllardaki Contact filmi aaah ah. Ya da dünya olarak gittikçe daha da beyinsiz olmaya başladık ve bu müzikten sinemaya her alana etkilerini gösteriyor da olabilir.   Oyunculuk zaten aramayın bile, herkes vasat, orta sınıf bir "nasıl olsa izleyenler olur" kalitesindeki dizi niteliğinde   Görsel olarak idare eder sahneler vardı, eski tadı kesinlikle yok, kalite iyice düşmüş seride... 5/10

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Star Trek Sonsuzluk filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Star Trek Sonsuzluk filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Star Trek Sonsuzluk filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI