7.4

14 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.5 (472 OY)

Süre

1 Saat 27 Dk.

KONUSU

Doğu Anadolu'da bir köyde yaşayan 27 yaşındaki Medine, beş yaşındaki oğlu Mert'in sünneti şerefine vereceği yemek için kuzu kesmek zorundadır. Ne var ki gerekli olan parayı bir türlü denkleştiremez. Bütün aile bir olup çalışması gerektiğini söyleyen Medine'nin bu halleri kocası İsmail'i endişelendirmektedir. Mert'in ablası Vicdan ise tüm ilginin Mert'e geçmiş olmasından dolayı kıskançlık nöbetleri geçirirken, Mert'i eğer kuzu bulamazlarsa kendini kurban edeceklerine inandırır. Öte yandan İsmail mezbahada bir iş bulur ve parayı denkleştirme umudu doğar. Ancak İsmail'in arkadaşları tarafından baştan çıkarılması işleri zorlaştırır. İsmail'in güçsüzlüğü, Medine'nin ısrarları ve Mert'in hayalleri aynı şeyi işaret etmektedir, ancak sonunda Medine'nin hiç de tahmin etmedikleri bir yerden yardım istemesi gerekecektir.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (5)

@eski-takvim yazdı...

Cum, 08 Ara 2017, 01:16 (5 ay önce)

9 / 10

Muhteşem olmuş, ellerinize sağlık. Diyaloglar teatral eleştirisi gelmiş ama nedense bu tarz benim çok hoşuma gitti, çocuk oyuncular mükemmel ötesiydi, kız çocuğu ayrı erkek çocuğu ayrı alkışı hak ediyordu. Nesrin Cavadzadenin o ürkek ama meydan okuyan tavırları ayrı bir güzeldi. kurban metaforu, erkek çocuğun ve kız çocuğun toplumdaki yeri, köylünün yapılan yanlışı ağızbirliği yapıp örtmeye çalışması ki ülkece benzerlerini çok gördük, bence bütün film çok iyi analiz edilmiş anadolu idi.  bu yapımları görmek Türk sineması adına heyecanlandırıyor beni, daha güzel filmler bekliyoruz:) 

@heybender yazdı...

Per, 09 Tem 2015, 18:23 (3 yıl önce)

Ters yüz etmenin dayanılmaz endişesi. Jin jiyan azadi :)

@spike yazdı...

Pzt, 06 Tem 2015, 13:53 (3 yıl önce)

6 / 10

Finalinde görülen bir tür acelecilik ve teatral havanın filmin inandırıcılığını zedelediğini söyleyebilirim. Onun haricinde sarsıcı bir Türkiye özeti.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Kuzu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kuzu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kuzu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI