Zootropolis: Hayvanlar Şehri

(2016)

Zootopia

Film 1 Saat 48 Dk. Animasyon, Macera ABD 10 Haziran 2016

7.9

212 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (414.524 OY)

KONUSU
Filmde konuşkan tilki Nick’in, üzerine yığılmaya çalışan bir suçtan sıyrılma çabası anlatılıyor. Modern memelilerin yaşadığı Zootropolis adındaki metropolis, lüks Sahra Meydanından, soğuk Tundra Kasabasına kadar bir çok farklı doğal ortamın ve hayvanın bir arada yaşadığı benzersiz bir şehirdir. Bura ... Devamı
Filmde konuşkan tilki Nick’in, üzerine yığılmaya çalışan bir suçtan sıyrılma çabası anlatılıyor. Modern memelilerin yaşadığı Zootropolis adındaki metropolis, lüks Sahra Meydanından, soğuk Tundra Kasabasına kadar bir çok farklı doğal ortamın ve hayvanın bir arada yaşadığı benzersiz bir şehirdir. Burası bir fil kadar büyük ya da bir arı kadar küçük olanların bile istediği her şeyi yapabileceği türden bir yerdir. İyimser Polis Memuru Judy Hopps buraya geldiğinde, büyük ve sert mizaçlı hayvanların olduğu bir yerde polis olmanın hiç de kolay olmadığını fark eder. Kendini ispatlayabilme fırsatını elde edebilmek için, geveze ve numaracı tilki Nick Wilde ile ortak olma pahasına önemli ve gizemli bir olayı çözmeye çalışacaktır.
Ginnifer Goodwin

Judy Hopps...

Jason Bateman

Nick Wilde...

Idris Elba

Chief Bogo...

Jenny Slate

Assistant ...

Nate Torrence

Officer Be...

Bonnie Hunt

Bonnie Hop...

Don Lake

Stu Hopps ...

Tommy Chong

Yax (ses)

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@darkblue

3 ay önce

8.5 / 10

Bir ortaokul öğretmeni olsam sınıfta öğrencilere izletip üzerine uzun uzun konuştururdum çocukları, zira bir animasyon filmi olarak bugün dünyada da çokca tartışılan politik sorunlara çok güzel değinmiş ve vermek istediği mesajı da çok iyi vermiş bir film. Hayvanların kendi aralarında bir toplumsal sözleşme imzalayıp doğa durumlarından vazgeçerek medeni bir yaşama geçtikleri bir evrende geçiyor olaylar. Bu toplumsal düzeni bozacak en ufak bir olayda da elbette ilk suçlu yırtıcı hayvanlar oluyor, zira medeniyete en uzak güdülerine en yakın olan onlar. Thomas Hobbes mu haklı( ne kadar toplumsal sözleşme kurarsanız kurun kurt acıkınca kurtluğunu gösterir) yoksa John Locke mu( doğa durumumuz kader değildir, iyi bir siyasal yönetim sistemiyle güçlü bir toplum inşa edilebilir) Yabancı olana düşmanlık, önyargı, ötekileştirme, güçlü toplumsal bağlar kuramama ,tarihsel bagajların güncel politikayı etkilemesi( sizin dedeleriniz ormanda zavallı ce
... Devamı
Bir ortaokul öğretmeni olsam sınıfta öğrencilere izletip üzerine uzun uzun konuştururdum çocukları, zira bir animasyon filmi olarak bugün dünyada da çokca tartışılan politik sorunlara çok güzel değinmiş ve vermek istediği mesajı da çok iyi vermiş bir film. Hayvanların kendi aralarında bir toplumsal sözleşme imzalayıp doğa durumlarından vazgeçerek medeni bir yaşama geçtikleri bir evrende geçiyor olaylar. Bu toplumsal düzeni bozacak en ufak bir olayda da elbette ilk suçlu yırtıcı hayvanlar oluyor, zira medeniyete en uzak güdülerine en yakın olan onlar. Thomas Hobbes mu haklı( ne kadar toplumsal sözleşme kurarsanız kurun kurt acıkınca kurtluğunu gösterir) yoksa John Locke mu( doğa durumumuz kader değildir, iyi bir siyasal yönetim sistemiyle güçlü bir toplum inşa edilebilir) Yabancı olana düşmanlık, önyargı, ötekileştirme, güçlü toplumsal bağlar kuramama ,tarihsel bagajların güncel politikayı etkilemesi( sizin dedeleriniz ormanda zavallı ceylanları avlardı zaten size güvenilmez:)) gibi siyasal meseleler hiç büyük büyük laflar etmeden eğlenceli bir disney filminin alt metnine yerleştirilmiş. Çocuğunuzla veya kardeşinizle izleyip hem eğlenin hem de üzerine konuşun.
B

@beng

4 ay önce

10 / 10

Çok ince mesajlar veren keyifli ve düşündürücü bir filmdi. Tavsiye ediyorum kesinlikle
K

@kaan76

2 yıl önce

eglenceli olmasının yanında yozlaşmış siyasal yönetim şeklini ve bastırılmış toplumuda ifade eden güzel bir animasyon
M

@metindgunay

2 yıl önce

8.9 / 10

Çok güzel bir animasyon filmdi.

@ulkemesenn

2 yıl önce

10 / 10

İzlediğim en iyi animasyon diyebilirim. Konusu içinde bulunduğumuz düzeni o kadar iyi yansıtmış kı! Gerek benzetmeleriyle olsun gerekse kullanılan sahneler olsun tam oturmuş. Önyargılar, korkular, haksızlıklar, hırs, inanç... ne ararsanız var bu filmde. O yüzden izleyelim, izlettirelim efenim.

@dr-hugo-strange

3 yıl önce

-Spoiler

-Spoiler

-Hey Priscilla

-Evet Flaaash

-Spoiler

ahahaha :D

@derimben

4 yıl önce

İsmiyle müsemma, çok şeker bi film olmuş. Disney animasyonları arasında altmetni en sağlam olan film buydu sanırım. Dünyada ırkçılık, türcülük, cinsiyetçilik öyle bir safhaya gelmiş ki Disney piremsesler evreninden çıkıp bir misyon edinme gereği duymuş :) güzel.Distopya film soranlara önereceğim, giriş filmi baabında. :)

gişe memurları tüm paralel evrenlerde aynı demek ki ahah

@pinky

4 yıl önce

Minik detaylarla çok keyifli olmuş.
Tembel hayvan süperdi :)

@sonuncuadam

4 yıl önce

Eğlence arıyorsanız kesinlikle izlemelisiniz, animasyon, hikaye, diyaloglar hepsi muhteşem özellikle bu kadar kötü animasyonların çıktığı dönemde umut verici, ileride 2.side çıkacaktır eminim.
SPOILER

Zootropolis: Hayvanlar Şehri filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Zootropolis: Hayvanlar Şehri filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Zootropolis: Hayvanlar Şehri filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL