Zootropolis: Hayvanlar Şehri 2016

Zootopia

7.8

172 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (336.271 OY)

Süre

1 Saat 48 Dk.

Ülke

ABD

KONUSU

Filmde konuşkan tilki Nick'in, üzerine yığılmaya çalışan bir suçtan sıyrılma çabası anlatılıyor. Modern memelilerin yaşadığı Zootropolis adındaki metropolis, lüks Sahra Meydanı’ndan, soğuk Tundra Kasabası’na kadar bir çok farklı doğal ortamın ve hayvanın bir arada yaşadığı benzersiz bir şehirdir. Burası bir fil kadar büyük ya da bir arı kadar küçük olanların bile istediği her şeyi yapabileceği türden bir yerdir. İyimser Polis Memuru Judy Hopps buraya geldiğinde, büyük ve sert mizaçlı hayvanların olduğu bir yerde polis olmanın hiç de kolay olmadığını fark eder. Kendini ispatlayabilme fırsatını elde edebilmek için, geveze ve numaracı tilki Nick Wilde ile ortak olma pahasına önemli ve gizemli bir olayı çözmeye çalışacaktır.

Judy Hopps (...

Nick Wilde (...

Gazelle (voice)

Chief Bogo (...

Mrs. Otterto...

Mayor Leodor...

Duke Weaselt...

Assistant Ma...

SPOILER

TÜM YORUMLAR (8)

@ulkemesenn yazdı...

Çar, 20 Eyl 2017, 19:04 (8 ay önce)

10 / 10

İzlediğim en iyi animasyon diyebilirim. Konusu içinde bulunduğumuz düzeni o kadar iyi yansıtmış kı! Gerek benzetmeleriyle olsun gerekse kullanılan sahneler olsun tam oturmuş. Önyargılar, korkular, haksızlıklar, hırs, inanç... ne ararsanız var bu filmde. O yüzden izleyelim, izlettirelim efenim. 

@dr-hugo-strange yazdı...

Sal, 29 Kas 2016, 20:30 (1 yıl önce)

-Spoiler -Spoiler -Hey Priscilla -Evet Flaaash -Spoiler ahahaha :D  

@serkan-aydemir yazdı...

Paz, 14 Ağu 2016, 12:58 (1 yıl önce)

Korku her zaman toplumlara istediğini yaptırtır.   Aslında filmin en sevdiğim yanı ana fikri oldu diyebilirim. Dünyada tanıdık gelen başa geçme taktiklerini anlatıyor film. Bu yönüyle sevdim. Tabi sadece bu filmi yüceltmeye yetmiyor. Öncelikle keyifli bir animasyon var karşımızda. Farklılıklarla bir bütün olabilmek medeniyetle gerçekleşiri anlatıyor. Medeniyetten kopan toplumlar da farklı olanlar şiddete maruz kalıyor maalesef. Bu nedenle medeniyeti yok sayan tarihe yapışıp kalan fikirlerden uzaklaşmak gerek her zaman. Ne de olsa seni diğeri yapan diğeridir. Keşkeler mevcut yapımda. Bunlardan en çoğu şaka anlayışının azlığı. Bence çok daha komik sahneler izlememiz gerekirdi. Tembel hayvanlar mesela çok sağlamdı ama o kadar geldi bana. Başka şöyle güldüğüm bir sahne hatırlamıyorum. Bu yönüyle yani şakalar komiklikler üst düzeyde tutulsaydı film efsaneler arasına girmeyi başarabilirdi. Dediğim gibi her haliyle yine de keyifle izletiyor yapım. Disney'in ellerine sağlık.   İyi seyirler. P: 7

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Zootropolis: Hayvanlar Şehri filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Zootropolis: Hayvanlar Şehri filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Zootropolis: Hayvanlar Şehri filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI